10. Ples a jeho následky

3. března 2008 v 19:33 | Tagryjka |  Nikdy neříkej nikdy
Neměla jsem, co dělat a tak jsem tu s další kapitolou.

Chtěla jsem ji sice přidat až přibude alespoň pár komentářů, lae zahrála jsem si na hodnou. Doufám, že se bude líbit. A pište ty komentáře.
10. Ples a jeho následky
Když Ewelin vyšla ze sklepení do Vstupní síně, Sirius, který tam na ni čekal, jen zalapal po dechu. Vypadala naprosto úchvatně. Černé vlasy měla vyčesané do vznešeného drdolu, ze kterého jemné praménky volně spadávaly do krásného obličeje. Modré šaty skvěle obepínaly její postavu a přidávaly na kráse. Stejné barvy měla Ewelin i rukavice až nad lokty a úzkou stuhu, která byla vpletena do vlasů. Nalíčena byla decentně, jen oči si silně zvýraznila černou tužkou a tak vynikla hloubla jejího pohledu.
Ewelin se při pohledu na Siriuse v černé košili s rozhalenkou, která částečně odhalovala jeho mužnou hruď, a v černých kalhotách, neubránila začervenání.
Sirius své snoubence nabídl rámě a vyrazili do Velké síně, která byla již zaplněna.
Stočili se na ně pohledy skoro všech studentů i jejich rodičů. Byli společně překrásný pár, ale vzhled jim kazilo něco na co, alespoň v Siriově případě, nebyl nikdo zvyklý. Měli nasazenou masku nepřístupnosti, chladu a povýšenosti čistokrevných rodů. To jim dodávalo na tajemnosti.
"Dobrý večer, matko." Pozdravil chladně Sirius Walburgu Blackovou a jemně se uklonil Eweliným rodičům. Ewelin po jeho boku učinila to samé.
"Jsem ráda, že se chováte jak se sluší a patří." Usmála se chladně Siriusova matka a pohrdavým pohledem přejela kouzelníky a studenty v místnosti.
Než stačil Sirius cokoli říct objevil se vedle něj James.
"Dobrý večer, madame Blacková." Usmál se zdvořile a takovým způsobem jaký u něj Sirius nečekal.
"Dobrý večer." Odpověděla přezíravě. "Ty jsi James Potter, že ano? Znám se s tvými rodiči. Velice vážený rod."
"Oh, ano. Vím, že se znáte. Mohl bych na chvíli mluvit se Siriusem?" James Siria vzal za paži a šel s ním pryč.
"Omluvte mě." zamumlal Sirius a už zmizel v davu. Jeho matka se za ním dívala dosti vytřeštěně.
"Díky, Jamesi." Usmál se na svého přítele Sirius.
"Nemáš zač. Megera jedna. Nikdy jí nezapomenu, co ti udělala o prázdninách." James se zatvářil mstivě a výhružně zakřupal klouby.
"Za to ti nestojí. Proč jsi mě odtamtud vlastně vytáhl?"
"Protože jsem se nemohl dívat na ten tvůj ledový ksicht." Zašklebil se mladý Potter.
"Nutnost." Usmál se omluvně Siri.
"Hmm. Víš, že jste s Ewelin nádhernej pár? Hrozně vám to spolu sekne." Než stačil Sirius něco odseknout, přerušila ho právě příchozí Lily.
"James má pravdu. Sluší vám to." Hřejivě se na Siriuse usmála.
"Tobě taky."
"A co já?" James se snažil tvářit dotčeně, ale moc se mu to nedařilo.
"Nooo. Měl by ses zkusit učesat." Sirius a Lily se rozesmály, zatímco James se pokusil uhladit si vlasy.
"Předem prohraná bitva kamaráde." Lily Jamesovi stáhla ruku dolů a pak se něžně řekla: "Nech toho. Takhle ti to sluší." James na nic nečekal, sevřel ji v náručí a jemně políbil. Když se od sebe odtrhli, Sirius byl pryč.
"Sakra, kde je?" zanadával James. Pak Siriuse spatřil v ledové společnosti své snoubenky, jejích i svých rodičů. Z nepříjemné konverzace ho vysvobodil až Brumbálův pokyn.
"Žádám, aby se soutěžící dvojice seřadily pod pódiem. Budou nastupovat v následujícím pořadí…"
Brumbál předčítal seznam a Siriusovo a Ewelino jméno bylo až skoro na konci.
"Jsem nervózní." Pošeptala Ewelin Siriusovi do ucha. Překvapeně se na ni podíval a konejšivě jí stiskl ruku.
"To zvládnem. Neboj."
"Já se nebojím." Ohradila se dotčeně.
"No vidíš, hned vypadáš líp."
"Jak líp?"
"Nervozita ti neslušela." Usmál se na svou snoubenku a ta se začervenala. Poté už jen mlčky, ruku v ruce, sledovali vystoupení svých spolužáků. Nejnapínavější výstup měli asi James s Malfoyem, protože předvedli kouzelnický souboj a v žádném případě se nešetřili. Zápas dopadl nerozhodně a tak si oba oddechli.
Konečně se ozvalo.
"Další soutěžní dvojicí je Sirius Black a Ewelin de la Rose. Jejich disciplínou je TANEC." Hned jak to dořekl, světla skoro zhasla a ozařovala pouze zdobenou židli, která se objevila na okraji parketu. Dosedla na ni nervózní Ewelin a Sirius se prozatím ztratil na temném parketu.
Hudba začala hrát, někteří bystřejší studenti postřehli tango, a u židle se zčistajasna objevil Sirius. S elegancí a grácií jemu vlastní, se uklonil a napřáhl k Ewelin ruku. Docela váhavě vklouzla do jeho dlaně a nechala, aby si ji přitáhl do pevné, mužné náruče.
Siriusův nos naplnila Ewelina vůně. Jemná a zároveň dráždivá. Snažil se neutápět v jejích krásně modrých očích a tak se soustředil na kroky. Pohybovali se zcela v souladu s písní a jemně a pomalu se pohybovali po parketu.
Většina studentů je sledovala nevěřícně, protože nemohli uvěřit tomu, že věční rivalové se dokážou takhle shodnout. Siriusova matka je pozorovala s jistým zadostiučiněním. Když už píseň pomalu končila, nechal Sirius Ewelin uprostřed parketu, pak se zase objevil s překrásnou růží. Jemně se uklonil a růži podal Ewelin jako poděkování. Píseň skončila.
Sálem zazněl obrovský potlesk. Sirius s Ewelin se ruku v ruce uklonili a pak se zařadili ke skupině dvojic, které již odehráli svá vystoupení. Přistoupili ke skupince ve které stála Lily, Cissa, Remus, James a Charlotte.
"Tak to bylo vážně super, kamaráde." Poplácal James Siria po zádech. "Netušil jsem, že umíš tancovat."
"Já taky ne." Ozvala se Narcisa. "Proč sis se mnou nikdy nezatančil, bratránku?" dobírala si Siriuse. Ten se jen zašklebil.
"Neměl jsem to srdce odhánět ty houfy čistokrevných mladíků, které se kolem tebe na plesech motaly."
"Kecko." Cissa ho uhodila do ramene, ale i přesto se zasmála. "Ale příště si se mnou zatancuješ, že ano?"
"Jaké příště?" zděsil se Sirius.
"Aha, tak ty o tom ještě nevíš, co?" Pokývala hlavou Narcisa.
"O čem to mluvíš?" Zeptala se Ewelin.
"Dozvíte se. Myslím, že už dnes. Tvoje matinka si to určitě nenechá pro sebe." Zašklebila se Cissa a Sirius ji znechuceně napodobil.
Potom už jen sledovali poslední dvě vystoupení.
Když dozněl poslední potlesk určený všem soutěžícím, Brumbál si stoupl na pódium a na všechny se zářivě usmíval. Sirius zahlédl, jak se jeho matka zatvářila znechuceně.
"Tak teď nastává asi nejočekávanější část dnešního večera. A to vyhlášení pěti vítězných párů. Pro mě i pro mé kolegy bylo velice těžké vybrat ty nejlepší, protože všechna vystoupení se nám moc líbila. Nakonec jsme vybrali tyto dvojice." Brumbál udělal napínavou odmlku a rozhlédl se po ztichlém sále.
"Lily Evansová a Narcisa Blacková." Dívky se za potlesku přesunuly k Brumbálovi, který jim nadšeně potřásl rukama.
"Dále pánové James Potter a Lucius Malfoy." Další potlesk.
"Katherin Whitová a Thomas Smith." Další dvojice byla z šestého ročníku a byli vybráni za jejich perfektní ukázku němé divadelní scénky.
"Elizabeth Brownová a Christoper White." Chris a Kate byli dvojčata a oba měli stejný talent pro divadlo a tak nebylo pochyb, že budou vybráni.
"A další: Sirius Black a Ewelin de la Rose." O téhle dvojici nikdo nepochyboval, protože jejich tanec se líbil opravdu všem. Když Brumbál potřásl Ewelin a Siriusovi rukou, bylo na něm vidět, že z jejich vystoupení má opravdovou radost. Siriusův plán tedy vyšel.
"Nyní žádám, aby se vítězové přesunuli do vedlejšího postranního sálu, abych je mohl seznámit s jejich odměnou. Pro vás ostatní zahajuji ples a doufám, že se budete bavit stejně dobře jako do teď." Brumbál se i se skupinkou studentů přesunul do malé místnosti vedle Velké síně.
"Vaší odměnou bude pětidenní výlet mimo školu." Všichni na sebe překvapeně pohlédli. Čekali nějaké přidělení bodů nebo něco podobného, ale výlet ze školy je ani ve snu nenapadl. "Můžete si vybrat město, které byste chtěli navštívit. Pokud možno nějaké místo, kde by nebyly moc velké potíže se domluvit nebo něco moc vzdáleného."
"Paříž." Vyhrkla Ewelin unisono s Lily a Jamesem. Sirius mlčel, ale v duchu si přál to samé.
"Benátky." Vydechla zasněně Cissa a Lucius souhlasně pokýval hlavou.
Čtveřice z šestých ročníků se rychle dohodla a jejich výběrem byl Londýn.
"Dobrý výběr. Myslel jsem, že zůstanete v těch dvojicích, ale nenamítám nic proti tomu, aby se slečna Blacková a pan Potter prohodili. A co vy pane Blacku? Zatím jste se nevyjádřil." Otočil se Brumbál tázavě na Siria. Ten mu sdělil svou volbu a v duchu se radoval, že bude alespoň se svým nejlepším kamarádem.
***
"Potěšili jste mě. Jsem ráda, že jste se nenechali zahanbit těmi mudlovskými šmejdy." Oznámila Siriovi a Ewelin, Ewelina matka a chladně se usmála. Ewelin viděla jak Sirius zatíná vztekle zuby a tak rychle vyhrkla.
"Bylo nám potěšením, matko. Nenechali jsme si ujít příležitost je porazit." Sirius jen sevřel pěsti, ale tak aby by to nikdo neviděl.
"Jsem ráda, že se chováte tak, jak se sluší a patří. A ráda bych vám něco oznámila. Týká se to tvé sestřenice Narcisy, Siriusi." Sirius se zatvářil zaujatě.
"Na Silvestra se bude u Blacků, tedy u tvého strýce samozřejmě, konat velkolepý ples. Na něm bude oznámeno zasnoubení Bellatrix s Rudolfusem Lestrangem a Narcisy s Luciusem Malfoyem." Sirius si zachoval chladnou masku, ale uvnitř Narcisu litoval.
S Malfoyem to chytne… pomyslel si.
"Proč nám to matko oznamuješ?"
"Protože by bylo velmi vhodné, abyste tam byli i vy dva. Jako pár. A oznamuji vám to již teď, protože nechci, abyste na to zapomněli a také protože je to významná událost." Poté už bylo téma zasnoubení a plesů opuštěno a jejich rodiče se začali zaobírat, již tisíckrát probraným, tématem mudlů. Najednou jim do hovoru vskočila Ewelin.
"Nebude vadit, když vás se Siriusem opustíme? Potřebuji si sním totiž promluvit."
Rodiče jen pokývali hlavou a Ewelin už Siriuse vlekla za ruku ze sálu.
"Co chceš?" Zavrčel na ni Sirius, když ho zavlekla do prázdné učebny.
"Jen se tě chci na něco zeptat."
"A to jsi kolem toho musela dělat takový rozruch?" Zeptal se nevrle.
"Nedělám rozruch."
"No jo pořád. Tak co chceš?"
"Co měla znamenat ta růže?"
"Jenom tohle?"
"Odpověz!"
"Jen jsem ti dal růži, vadí ti to?"
"Já chci vědět proč." Zašeptala Ewelin zmateně.
"Protože jsem chtěl."
A proč rudá růže? Vždyť ta je symbolem-" Ewelin se zarazila, ale Sirius ji doplnil.
"Lásky. No a?"
"No a? No a? To myslíš vážně?
"Nevím, co ti tak vadí."
"Pořád tě nechápu."
"To je tvoje věc."
"To vím i bez tebe."
"Tak proč na mě ječíš?"
"Neječím!"
"Ječíš."
"Neječím."
"Jo."
"Ne."
"Jo."
"Ne! A nehádej se pořád!"
"Já se nehádám. TY se hádáš."
"Já ne."
"Jo!"
"Ne."
"Jo!"
"N-" Již podruhé byla Ewelin při hádce přerušena Siriusovými rty. Vůbec ji to však nevadilo. Sirius se jemně zmocnil jejích jemných a hebkých rtů a přitáhl si ji k sobě do náruče. Ewelin se mu probírala havraními vlasy a něžně se k němu tiskla. Oba si vychutnávali polibek, který se začínal prohlubovat. Líbali se čím dál vášnivěji a oba sotva popadali dech.
Odtrhli se od sebe až ve chvíli, kdy už byl nedostatek kyslíku vážný, ale ani tahle pauza nebyla moc dlouhá. Jejich rty se setkávaly v jemných soubojích, když zápasily o nadvládu. Oba se v tu chvíli cítili jako ještě nikdy. Sirius se již líbal s mnoha děvčaty, ale s žádnou to nebylo tak omamné a nádherné jako s Ewelin. Jejich chvíli závratného štěstí však přerušil zvuk otevíraných dveří. Dveře někdo pootevřel a po napjaté chvíli zase zavřel. Pak se kroky i dívčí chichotání přesunuly pryč.
Snoubenci si pohledli do očí a Sirius chtěl Ewelin znovu políbit. Ta jejich rty spojila jen v letmém polibku, pak zmateného Siriuse odstrčila a vydala se ke dveřím.
"Tímhle se mezi námi nic nemění." křikl za ní Sirius. Nechtěl ji ranit, ale zaskočily ho city, které se začaly v hloubi jeho duše probouzet. Rozhodl se chovat jako by se nic nestalo.
"Omluvte, prosím Ewelin, udělalo se jí nevolno." Objasnil Sirius nepřítomnost své snoubenky u svých rodičů.
"Doufám, že to nebude nic vážného." Starala se naoko její matka.
"Určitě ne." Chlácholila ji paní Blacková. "Je škoda, že jsme se s ní nemohli rozloučit. Rozhodli jsme se totiž, že zábavy už bylo dost a tak se vydáme domů." Oznámila svému synovi. Pak se všichni čtyři chladně rozloučili. Sirius odešel za svými přáteli, kteří seděli u jednoho stolu v rohu místnosti.
"Čau kámo! Kde máš Ewelin?" vítal ho James. A už mu nabízel židli, na kterou se Sirius hned svalil.
"Pryč." Zamumlal Sirius a Jamesovi to jako vysvětlení stačilo. Jen Remus na svém kamarádovi poznal, že se něco stalo.
***
Ewelin si ve, zcela prázdné, ložnici lehla na svou postel. Přemýšlela. Také jí vyděsily city, které začala chovat k Siriusovi a také se rozhodla dělat, jako by se nic nestalo. Po tváři jí však stekly dvě slzy. Dotkla se svých rtů, které stále ještě pamatovaly Siriusovy nádherné polibky, a zašeptala: "Proč to musí být Black, sakra…"
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 barbora barbora | 4. března 2008 v 10:52 | Reagovat

perfektne kapca:D strasne sa mi tu paci cissa:P

2 maka maka | E-mail | 4. března 2008 v 17:20 | Reagovat

Super povídka, těšim se na Paříž:)

3 tabby tabby | Web | 4. března 2008 v 19:51 | Reagovat

Tuhle povídku mam moooooc rad.Kapitolka se ti vazne povedla a ja su z ni upa paf jen by me zajimalo jestli to teda cela skola vi:0))

4 Jenn Jenn | Web | 5. března 2008 v 18:13 | Reagovat

Moc hezké :o) Nechtěla by jsi spřátelit ?

5 Tagryjka Tagryjka | Web | 5. března 2008 v 18:59 | Reagovat

Moc ráda...

6 Goddy Goddy | E-mail | Web | 7. března 2008 v 19:38 | Reagovat

Piš dáááááál :)

7 Ewilan Ewilan | Web | 8. března 2008 v 21:03 | Reagovat

tak tohle byla nejlepsi kapitolka ze vsech!!!! strasne se mi libila, navic ta ruze a jak citil tu jeji vuni.:-))jeee, ja se rozplyvala..a ten polibek!

honem napis pokrackooooooo

8 Kikinaa Kikinaa | Web | 30. června 2008 v 14:47 | Reagovat

mno mooc krasne.. nejhezci bylo to jak se spolu libila.. :o).. to bylo fakt moooc krasne ;).. uzasna kapitolka =)

9 tejinka tejinka | E-mail | 1. srpna 2008 v 10:04 | Reagovat

Úžasná kapitola, doufám že budeš pokračovat

10 Barca Barca | 16. srpna 2008 v 16:57 | Reagovat

ahojka píšeš moc hezky a tahle povídka me upa dostala do deje je krasna

11 Julie Julie | 27. srpna 2008 v 9:14 | Reagovat

Moc hezké...

12 Alex Alex | Web | 28. února 2009 v 15:33 | Reagovat

To je ale slaďárna! :P

Ale moc se mi líbí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama