12. Hurá do Paříže

13. března 2008 v 22:08 | Tagryjka |  Nikdy neříkej nikdy
Mám příšernou náladu, ale rozhodla jsem se, že vám přídám další kapitolu. Těch šest komentářů pořád nezvládáte (sebe do toho nepočítám), ale já vám věřím, že teď to bude lepší. :)))

Kapitola celkem o ničem, ale konečně se dostáváme do dlouho očekávané Paříže. Přeji pěkné počtení a já se jdu vrhnout (už zase) na učení. Tagryjka
P.S.Ode dneška nesnáším veškeré ptactvo České republiky! Kdo zná naší nejmenovanou učitelku, tak ví proč!
12. Hurá do Paříže!
To, že Ewelin a Sirius jsou zasnoubeni, se stalo největším drbem Bradavic za posledních několik let. Zvědavých studentů a vtíravých otázek si ale ani jeden z nich nevšímal. Ewelin ignorovala Siriuse a on ji. Když se potkali na společných hodinách propichovali se nenávistnými pohledy a v očích se jim zračilo pohrdání, ale nepromluvili spolu ani jedno slovo. Ewelin z toho bylo úzko. Bylo jí hodně líto slov, která Siriusovi řekla ve vzteku a mrzelo ji, co řekl on. Ale neodhodlala se udělat první krok k usmíření Ani navíc nevěděla jestli by o usmíření stál. Uvnitř sebe cítila zmatek, zklamání, smutek a strach, že ji Sirius vážně nenávidí, ale měla i svou hrdost. A ta se hlásila o slovo a Ewelin tedy nedala nic ze svých pocitů najevo.
Matka na její zprávu o Paříži reagovala velice nelibě, ale Ewelin neustoupila. První setkání s Pánem zla bylo tedy odloženo na dobu neurčitou.
Paříž. Ewelin se do kouzelného evropského města strašně těšila, ale měla strach ze setkání se Siriusem. Jedinou útěchou pro ni bylo to, že jí Lily a James, které si oblíbila při výletu do Prasinek, pomůžou.
"Už máš sbalenou?" Z úvah ji vyrušil Bellatrixin hlas. "Vidím, že ne. Tak proč tu jen tak sedíš?" peskovala ji Zmijozelačka.
"Nevím, co si sbalit." Vymluvila se, ale podezíravému pohledu stejně neušla.
"Co tam vlastně budete dělat?"
"To nevím. Volný program, chápeš? Asi se mrknu po památkách."
"Tak to tě musíme hezky vymódit. Ať ulovíš nějakýho pěknýho Francouze, ne?"
Ewelin se ušklíbla a sledovala, jak Bella prohrabuje její šatník.
Za chvíli měla v otevřeném kufru hezkou hromádku oblečení.
"Balit." Vykřikla Bellatrix a nepřehledná zmuchlanina se hezky vyrovnala a složila. "A máš sbaleno."
"Díky, Bellatrix. Oceňuji tvůj vkus. Ale jestli tam něco najdu, co se mi nebude líbit, nebo jestli tam naopak něco nenajdu, tak si to odskáčeš, jasný?" Ewelin přimhouřila naoko výhružně oči a Bellatrix se pokusila tvářit nevině.
"Kde je vlastně Cissa?" zajímalo budoucí Blackovou.
"Asi s Luciusem." Pokrčila Bella s nezájmem rameny.
"Jak vlastně vzali to zasnoubení?"
"S nadšením. Vždyť je znáš. Nedali to na sobě znát, ale ten večer se nám Cissinka nevrátila do ložnice." Bellatrix spiklenecky zamrkala a Ewelin z toho zacukaly koutky.
"A co ty a Rudolfus?"
"Nic extra. Nemusíme se, ale máme se rozhodně radši než ty a bratránek."
"Hmm."
"Nedělej z toho vědu. Dáš si taky?" Bella zpod polštáře vytáhla balíček čokoládových žabek a Ewelin jim nedokázala odolat. Jenže žabky jim utíkaly, uskákaly a tak je dívky honily všude možně po pokoji. Hrozně se u toho bavily.
"Jako malé děti." Mezi futry stála Cissa a pobaveně je sledovala. "Kdy z toho vyrostete?"
"Nikdy." Odsekla její sestra, ale Ewelin se ušklíbla.
"Cissinko, máš na tváři rozmazanou rtěnku." Nebyla to pravda, ale to Narcisse nedošlo a vrhla se k zrcadlu. To už se, ale její kamarádky zase válely smíchy.
"Že já ti na to vždycky skočím."
"Ne- nemáte se s Luciusem líbat tak vehementně. To by ses nenechala nachytat."
"Co ty víš, jak se líbáme."
"Že by byl Luciusek až tak vášnivý, no?" popichovala dál Ewelin.
"Hele nech mého snoubence na pokoji a hleď si svého." Cissa to nemyslela zle, ale Ewelin se zatvářila zachmuřeně. "Já to nemyslela tak doslova!"
"Já vím, že ne."
"Tak se usměj." Bella s tímto doporučením mrskla po Ewelin i polštář. Než mohly začít obvyklou polštářovou válku, vstoupila mezi ně Cissy.
"Měly bychom jít, Ew." Z obou stran jí na tváři přistál polštář a pak Ewelin spokojeně vstala.
"Kde vlastně máte ten sraz?"
"Ve Vstupní síni."
"Tak já tě doprovodím. Tady Narcisky se ujme Luciusek. Dovolíš, má milovaná?" šaškovala Bellatrix a natahovala se pro Ewelinin kufr, který sama sbalila.
"Óóó. Jsi tak šlechetná, lásko." Ewelin přistoupila na její hru a každá chytla jedno ucho zavazadla. Narcissa nad tím kroutila hlavou a mumlala se smíchem něco o malých dětech. Ve společence se k nim přidal Lucius a než pomohl Cisse k kufrem, tak jí dlouze políbil, jakoby se neviděli celé věky. Ewelin s Bellou jen tlumily smích do dlaní.
***
"Chudáku, Remusi. Zůstaneš tu tak sám. Jenom s Peterem." Litoval ho James.
"Mě to nevadí. Alespoň si od vám odpočinu."
"Není nějakej drzej?" otočil se James na Siriuse, který ale zíral z okna a nevnímal. "Haloooo! Tichošlápku!"
"Co je?" stočil Sirius k přátelům skleslý pohled.
"Ale nic."
"Kluci mě se tam tak strašně nechce." Povzdechl si Sirius.
"Je to jen pět dní, Tichošlápku."
"Hmm."
"Už byste měli jít." Poznamenal Remus s pohledem na hodinkách.
"Ale já ještě nemám sbaleno." Zděsil se James. Začal pobíhat po pokoji a házet do kufru poslední věci. Nakonec se pokusil kufr zavřít, ale ten byl tak přeplněný, že se mu to nepodařilo. Sedl si na něj a zkusil to hrubou silou.
"Když to nejde silou, musí to jí ještě větší silou." Prohlásil rozčíleně a nevzdával svůj souboj s kufrem
"Tohle kdyby viděla Lily." Chechtal se Remus.
"Co mám vidět?" Ozvalo se ode dveří. James přistiženě seskočil z kufru a s ublíženým výrazem se rozběhl ke své přítelkyni.
"Blbej kufr." Ulevil si. Sirius se u okna lámal smíchy a měl co děla, aby se udržel na nohou.
"Balit." Remus se nad svým kamarádem slitoval. "Od čeho jsi kouzelník?" James se jen rozpačitě poškrábal na hlavě.
"No myslím, že můžeme jít." Sirius vzal svůj kufr, který byl znatelně menší než Jamesův a vydal se po schodišti do společenky. Tam si všiml, že ho nikdo nenásleduje. Nechápavě se zastavil a čekal. Po chvíli se z ložnic vyřítil Remus s úšklebkem na tváři.
"Co zase zdržujou?"
"Ale, hádaj se tam o Lilyin kufr. James nechce dovolit, aby ho nesla Lily a ta nechce připustit, aby James nesl dva kufr."
"Takže ohraná písnička."
"To jo. To si s nima v Paříži užiješ."
"Je to jen pět dní. Pak ti je zase přivezu."
"Ach jo." Sirius pohlédl na naoko zklamaného Remuse a vybuchl smíchy. Vlkodlak se k němu přidal.
"Čemu se smějete?" vyzvídal James dychtivě. Odpovědi se mu dostalo v dalším smíchu. Mávl rukou a podíval se na ně stylem Proč má někdo jako já šílený kamarády?
Hádku s Lily vyřešili jednoduše. Kouzelnicky. James před sebou hůlkou udržoval dva kufry a druhou rukou držel Lily kolem pasu.
"Konečně jste tady." Usmál se na jejich skupinku Brumbál, když dorazili do Vstupní síně.
"On se nám tu někdo zapomněl a neuměl sbalit." Poznamenal Sirius a hodil pobaveným pohledem po Jamesovi s nevinným výrazem ve tváři.
"Hlavní je, že jste tady. Myslím, že se můžete přesunout ke kočárům. Přemisťovat se budete až z nádraží v Prasinkách." Brumbál zamířil k hlavní bráně Sirius se chvatně loučil s Remusem.
"Přežij to tu. Sám s Peterem. Ne, že ho sežereš. Zkazil by sis chuť."
"Siriusi! To jsou blbé vtipy."
"Já si nemohl pomoct."
"To je normální. Ty to tam taky přežij. S těma dvěma." Loupl okem po Lily a Jamesovi. "A s Ewelin." Dodal už tišeji.
"Neboj se. A opovaž se celou dobu číst!"
"Vždyť mě znáš."
"No právě. Knihovnu máš zakázanou."
"Co oči nevidí, to srdce nebolí."
"Měj se."
"Běž už." Plácl Remus Siriuse do zad. Než mu to stačil oplatit, uskočil na schodiště.
"Co jste tam řešili?" zazubil se na přibíhajícího Siriuse James.
"Jak se vás, co nejrychleji zbavit."
"Co? No počkej." James popadl Siriuse a začal mu zuřivě cuchat vlasy.
"Mohli byste mě poslouchat, pane Blacku, pane Pottere?" ozval se nad jejich zápasící dvojicí Brumbálův pobavený hlas.
"Až mě ten paroháč pustí." Hájil se Sirius.
"Jakej paroháč, ty čokle jeden?"
Lily s Ewelin si vyměnily pobavené pohledy a Lily ústy zaznačila "Tohle bude dlouhý týden." Ewelin se začala tiše smát, což neušlo Siriusovi a uraženě se otočil na Brumbála.
"Chtěl jsem vám jen říct," pokračoval Brumbál, když viděl, že už ho konečně všichni poslouchají. "Nyní vám předám přenášedla, která se aktivují na nádraží. Přenese to vaši skupinku rovnou do pokojů, které jsou vám v hotelech určeny. Nebojte se, hotely jsou kouzelnické, takže stačí když v recepci nahlásíte svou přítomnost. Přenášela fungují i zpátečně a budou reagovat ve správný čas neboli přesně za pět dní. Pochopili jste vše?" Ani nepočkal jestli mu někdo odpoví a vytáhnul z kapsy tři zdánlivě obyčejné předměty.
"Vemte si to na starost vy, slečno Evansová." Řekl a podával Lily sluneční brýle. Ta je rychle zahákla za výstřih mikiny, aby je cestou neztratila.
Lucius dostal turistického průvodce a skupina šesťáků klobouk.
"Mějte se hezky a užijte si pobyt mimo školu." Usmál se na ně ředitel a spěšně odešel.
"Tak," usmála se Lily, když se shlukli kolem brýlí. "Raz, dva, tři." Pak Sirius pocítil známé škubnutí nad pupíkem a pomyslel si: Nesnáším tenhle způsob cestování…
Stanuli v příjemném pokoji v nějakém hotelu. Lily i Ewelin okamžitě uchvátil výhled z oka odkud byla vidět Eiffelovka, James si prohlížel se zaujetím zařízení pokoje a Sirius prozkoumal vedlejší pokoje.
Zjistil, že apartmá se skládá z dvou ložnic, v nichž k jeho zděšení byly pouze manželské postele, u každé ložnice koupelna a jakási společenská místnost, kde se momentálně nacházeli jeho přátelé (a snoubenka).
"Tady jsou manželské postele?" Ostatní se už také vydali na průzkum a Lily teď dávala najevo své zděšení. Jediný James z toho měl radost.
"Navrhuji rozdělit nás na mužskou a ženskou část." prohlásila Ewelin.
"Zásadně protestuji!" ozval se James pobouřeně. "Nic proti, Tichošlápku, ale s tebou v manželský posteli? Nikdy!" Tímhle bylo téma rozdělení ukončeno, protože James vzal Lily kolem ramen a odvedl ji do vedlejší ložnice.
"Co si myslíš, že děláš?" vyhrkla Lily a setřásla jeho ruku.
"Lily, uvažuj přece."
"Nad čím?"
"Nad tím rozdělením."
"Nevím, co tím myslíš."
"Chápej. Když je donutíme bydlet pět dní v jednom pokoji, musí se usmířit."
"No… Nevim…" Lily se moc nechtělo plést se do jejich vztahu, ale James chtěl kamarádovi pomoct. Moc dobře věděl, jak se Sirius trápí a doufal, že když se usmíří s Ewelin, tak se to zlepší.
"Lily, prosím." Udělal na ni psí oči.
"No tak dobře."
"Super. Dáme je dohromady."
"Počkej, počkej… Souhlasila jsem s tím, že je necháme v jednom pokoji, ale nehodlám si hrát na dohazovače."
"Ale je to pro dobrou věc," Najednou uslyšeli zvuky zuřivé hádky z vedlejšího pokoje a James na ni významně pohlédl. "Nebo je snad chceš nechat, aby se takhle hádali a trápili?" Lily si jen povzdechla.
"Ne, nechci." Pak na něj spiklenecky mrkla a usmála se. "Dohazovací firma Potter-Evans právě začíná." James ji se smíchem popadl do náruče a vesele se zatočil. Byl rád, že ji má.
*mezitím ve vedlejším pokoji*
Sirius jen zůstal zírat na dveře za kterými zmizel jeho nejlepší kamarád. Pak si odfrkl, popadl svůj kufr a přenesl ho k posteli. Na Ewelin se snažil nepodívat ani koutkem oka.
To se mi snad jen zdá… Ach jo! Takovou smůlu má jenom já… prolétlo Ewelin hlavou a pak napodobila Siriuse. Jen váhavě kufr položila na postel a tvářila se u toho zhnuseně. To mu neuniklo.
"Nemysli si, že já jsem tím, bůhvíjak nadšenej."
"Nejsi rád, že budeš sdílet postel s budoucí manželkou?"
"Ne!"
"Měl by sis zvykat!"
"To teda neměl. Pokud vím, tak jsem ti už jednou řekl, že si tě nevezmu."
"Můžeš být klidnej. Já tebe taky ne."
"Tak v tom případě nevím, proč mluvíš o budoucí manželce."
"Jsi arogantní až to bolí."
"A ty zase namyšlená."
"Nemá cenu se s tebou bavit."
"S tebou taky ne."
"Jsi odporně nepříjemnej a nesnesitelnej."
"Taky tu nemusim vůbec být." Sirius už toho měl plné zuby. Zabouchl kufr, vyšel na chodbu a důkladně za sebou práskl dveřmi.
Ewelin se svezla na postel. Ach jo… Proč spolu nemůžeme normálně vycházet? Pomyslela si a netušila, že myšlenky jejího snoubence se odebírají úplně stejným směrem.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kdo tu byl, tak mi klikne pro radost :)

:)Klik(:

Komentáře

1 Maka Maka | E-mail | 14. března 2008 v 18:02 | Reagovat

Povídka super! A klikání pro radost je něco pro nás blázny(:

PS:Křivý pahejlky?U těch ptáčů myslim......(: (: (:

2 Tagryjka Tagryjka | Web | 14. března 2008 v 19:05 | Reagovat

Pro máku: O ptácích mi nemluv nebo tě uškrtim až se vrátíš z těch hor...

3 If If | E-mail | Web | 14. března 2008 v 19:43 | Reagovat

Super, vždy se mi moc líbí hádky mezi Siriusem a Ewelin ;-)

4 tabby tabby | Web | 14. března 2008 v 21:17 | Reagovat

Tahle kapitolka byla uzasna ...nadherne napsana a uzasne dlouha hej a upa sem se rezela u toho parohace s coklem:D:D:D:D

5 Jenny Jenny | Web | 14. března 2008 v 21:21 | Reagovat

Předem ti chci moc poděkovat za úžasný komentář, který si mi nechala...vlastně díky němu jsem objevila tvůj báječný blog. Do této povídky jsem se zažrala tak, že jsem ji měla za půl hodiny celou přelouskanou. Máš skvělý styl psaní, ohromnou slovní zásobu, neopakuješ slova. To nemluvím o obsahu, píšeš skvostně! U tvých kapitol se bavím, ty hádky mezi Ew a Sirim jsou perfektní! Máš smysluplné dialogy, reakce. Strašlivě se mi tvoje povídka líbí, a děěěěsně moc se těšim na další kapitolu!!! Promiň, že jsem ti nepsala koment u každé kapitoly, chtěla jsem si povídku přečíst jako celek. Jsem strašně zvědavá, jak se to bude mezi Ew a Siriusem vyvíjet dál...

6 Jenny Jenny | Web | 14. března 2008 v 21:22 | Reagovat

Jo...sem skleroza...nechceš se spřátelit? Dej mi pls vědět na můj blog, děkuju=)

7 barbora barbora | 15. března 2008 v 14:39 | Reagovat

ajajajaj:( no ale je to skvele:P a dufala som, ze budu spolu na izbe:D

8 Kayla Kayla | 15. března 2008 v 14:56 | Reagovat

skvele paradne napsane proste bomba!

9 Ríša Ríša | 16. března 2008 v 17:26 | Reagovat

jeeee začíná se to pěkně rozjíždět, jen čekám až se ti dva dají dohromady... doufám, že brzy.... jinak je to moc dobrý!

10 Ewilan Ewilan | Web | 20. března 2008 v 14:30 | Reagovat

aaa, ja se kaju, ze to ctu tak pozde...

ale tohle nemelo chybu:-D hlavne to louceni a libi se mi to popichovani mezi jamesem a lily. jinak jsi jedna z mala, ktera nedela z remuse jenom suchara, co cte knizky a ve vsem poberty poucuje...jinak tohle me dostalo: "Přežij to tu. Sám s Peterem. Ne, že ho sežereš. Zkazil by sis chuť."

jinak miluju ten vztah mezi ewelin a siriusem..oni vi, ze se maji radi, ale pritom se nesnesou...

naadherna kapitolka a koukam, ze je tady dalsi, tak letiiim citat:-))

11 Kikinaa Kikinaa | Web | 30. června 2008 v 18:06 | Reagovat

mno mooc hezke.. me nejvic bavi cist ty hadky mezi siriusem a ewelin.. ty sou fakt unikatni ;).. opravdu moooc povedene ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama