15. Schůze Smrtijedů

24. března 2008 v 17:34 | Tagryjka |  Nikdy neříkej nikdy
Nová kapitola je tu! Je krátká, ale snad zajímavá. U minulé kapitoly je momentální rekord komentářů! Třináct a bez těch mých jedenáct! Udělali jste mi hroooznou radost a já doufám, že já udělám radost vám novou kapitolou.
Kapitola je věnovaná Ewilan, protože její komentáře mě vždycky hrozně moc potěší.
Přeji hezké počtení. Tagryjka

15. Schůze Smrtijedů
"Doufám, že jste nezapomněly na to, co se děje tuhle neděli?" zeptala se Cissa trochu kysele Ewelin. Seděly i s Bellatrix v Zmijozelské společenské místnosti. Ewelin měla hlavu zabořenou v nějaké příšerně tlusté knize, v níž mohl sečtělý student poznat Dějiny bradavické školy, Bellatrix se hmoždila s protivnou esejí na Přeměňování a Narcissa jen zírala do krbu a zjevně přemýšlela.
"A co se děje tuhle neděli?" zamumlala Bellatrix aniž vzhlédla. Za to Ewelin se na Narcissu zamračila.
"Nemyslíš to, co myslím já, že ne?" Cissa, která uviděla v jejích očích obavy jen němě kývla. Bellatrix to již zaujalo a usilovně přemýšlela nad událostí.
"Vždyť je teprve…"
"Konec listopadu. Přesněji dvacátého šestého."
"A sakra." Plácla se do čela Bellatrix. "Ta schůze!" Netvářila se na to nijak nadšeně, stejně jako její přítelkyně a sestra.
"Nechce se mi tam," zašklebila se Ewelin a odložila knihu. Cissa si nervózně promnula ruce.
"Mě taky ne, ale nedá se nic dělat. Musíme,"zachmuřila se Bellatrix a psaní ji také zjevně přestalo bavit.
"Můžeme…" zbytek Ewelininy věty zmizel do ztracena. Raději svou myšlenku nerozváděla.
"Sirius jde taky?" obrátila se Bellatrix na Ewelin a nepáčila z ní původní nápad.
"Musí," uchechtla se nevesele Ewelin. "Stejně jako my,"
"Lucius taky…" povzdechla si Narcissa. Místnost se zase ponořila do dusného ticha a dívky do svých myšlenek. Ani jedné nebylo do smíchu.
Do Velké síně se nahrnuly sovy a spěšně hledaly své majitele. Jedna nenápadná sova pálená přistála i před Siriusem. Hodil nechápavým pohledem po Jamesovi a stáhl sově z nožky malou ruličku pergamenu. Sova neodlétla, jak očekával, ale čekala s napřaženým pařátkem.
"Snad nečeká na peníze," podivil se James.
"Spíš na odpověď," zamračil se Sirius, když přečetl krátký vzkaz. Spěšně vytáhl z kapsy brk a na zadní stranu rychle neškrábal jednoslovnou odpověď. Značně netrpělivou sovu vypustil do hejna sov, které poletovaly po Velké síni. Hned se jim ztratila z očí. Jen Sirius ji dokázal vysledovat a uviděl, jak zprávu doručila přesně.
Musím, přečetla si Ewelin na lístku od Siriuse. Bellatrix jí četla přes rameno a zoufale si povzdychla.
"Od koho byla ta sova, Siriusi?" vyzvídal James na svém nejlepším příteli.
"Stále stejně zvědavej," usmál se Sirius a neodpověděl.
"Už jsme dlouho nic neprovedli," zasmál se James během snídaně. Lily se na něj zaškaredila, čímž rozesmála Remuse.
"To je fakt," připustil Sirius a zamyšleně se dloubal v ovesné kaši.
"Až já vás jednou prásknu, to se budete divit," mumlala si Lily pro sebe, ale James ji zaslechl.
"Říkala jsi něco, miláčku?" Ke své otázce přidal i provokatérský úsměv.
"Vůbec nic," zasmála se Lily a hravě jej plácla přes ruku. Remus jejich škádlení pozoroval s úsměvem a Sirius se díval jinam.
"Co takhle si v sobotu večer udělat výlet?" nadhodil James.
"V sobotou ne," vyhrknul Sirius aniž si uvědomil, co říká. Pak by si nejraději nafackoval. Lily i James ho totiž podrobili zkoumavému pohledu a Remus si také nenechal nic ujít.
"Proč ne?" zeptal se podezíravě. Mysli, mysli, mysli… napomínal sám sebe Sirius.
"Mám rande," vysypal ze sebe první, co ho napadlo. V zápětí mu, ale došlo, že to nebyl dobrý nápad.
"A s kým?" zajímal se James trochu kysele. Nebylo mu zrovna po chuti, že Sirius randí a Ewelin si vůbec nevšímá. Sice se v Paříži usmířili, ale od té doby se přehlíželi. Lepší než hádky, ale ideální to také nebylo.
"To je tajný…" zasmál se Sirius a snažil se aby to vyznělo přesvědčivě.
James ani Remus se nevyjadřovali, ale mysleli si svoje.
"Pánové tak já mizím na to rande!" zahlásil Sirius a v mžiku byl pryč. Jeho přátelé jen překvapeně hleděli na zabouchnuté dveře. James jen pokrčil rameny, ale Remusovi neušlo, jak byl Sirius oblečený. Celý v černém a v ruce měl ještě dlouhý plášť. To mu na Siriuse nesedělo. Něco nám tají. Doufám, že to není nic vážného, pomyslel si ještě a pak se zase nechal Jamese a Peterem vtáhnout do hry.
U večeře se Remus rozhlížel po síni a snažil se najít něco, co by mu ukázalo, kam Sirius zmizel. V tom do něj James drknul tak, že málem polil Lily džusem.
"Podívej," zašeptal Dvanácterák tak, aby ho Lily neslyšela. "Ewelin taky chybí na večeři. To bude možná ta tajná přítelkyně." Oba se při té představě zasmáli a oběma to stačilo jako vysvětlení Siriova podivného chování. Ani jeden si nevšiml, že ve Zmijozelské koleji chybí ještě více studentů. A většina z nich ze sedmého ročníku.
"Tak jsem tady," ohlásil se Sirius skupince Zmijozelských, kteří stáli u sklepení. Jenom Ewelin, Bellatrix a Cissa mu kývly v odpověď. Nikdo z nich se netvářil nadšeně kromě Theodora Zabiniho a jeho dvou kamarádů.
"Můžeme jít," ujal se vedení Lucius. Siriusovi i Ewelin přišlo velice divné, že podivná skupinka, celá v černém, unikla pozornosti. Překvapivě v tu dobu ve Vstupní síni nikdo nebyl.
"To bylo docela štěstí, co?" šeptla Cissa směrem k Ewelin. Ta jen pokývala hlavou a nevyjadřovala se.
"Jak se tam vlastně dostaneme?" vyslovila Bellatrix otázku, která i Siriuse pálila na jazyku.
"Mám přenášedlo," odpověděl jí Lucius a už ho vyndával zpod pláště. Byla to smrtijedská maska.
"Jak příhodné," odfrkl si Sirius. Museli s ním v duchu souhlasit.
"Tak tři, dva jedna, teď," Když ucítili škubnutí nad pupíkem, Ewelin a Sirius se shodně zašklebili. Přenášedlo je přemístilo z Bradavických pozemků před, jim neznámý, velice ponurý dům, který přímo vyzařoval černokněžnickou atmosféru.
"Konečně jste tady," osopil se na ně na úvod Luciusův otec. Vedle něj stála zjevně netrpělivá Walburga Blacková i se svojí švagrovou, matkou Cissy a Bellatrix.
"Dobrý večer, otče," odpověděl mu Lucius jemně ironicky. Zatímco Malfoyovi si vyměňovali ironické pozdravy a výtky. Siriusova matka přistoupila k němu a k Ewelin.
"Přišli jste. Oba," suché konstatování Siriuse rozzuřilo.
"Copak jsme měli na vybranou?" osopil se na ni. "Ale neboj se. Já se Smrtijedem nikdy nestanu."
"Nikdy neříkej nikdy," usmála se přezíravě a pokynula jim, aby ji následovali. Ewelin viděla jak Sirius vedle ní zuří a že by se nejraději otočil a, i přes hněv svojí matky, se vrátil do Bradavic.
"Klid," pošeptala mu do ucha konejšivě. "Neudělají z nás Smrtijedy. Věř mi," Zatřepal hlavou, aby se zbavil nepříjemných myšlenek a rozzuřeného výrazu. Na tváři se mu objevil tak ledový výraz až se Ewelin otřásla, ale napodobila jej.
Schůze se měla konat ve velikém ponurém sále, již do poloviny zaplněném Smrtijedy v černých pláštích. Matně plápolající pochodně vrhaly stíny na děsivé obličeje v maskách. Byl to nepříjemný pohled. Ewelin si nepřipadala zrovna nejlépe, když na ni všichni zírali a svůj obličej nemohla skrýt. Její pocity však její obličej ani trochu neprozrazoval. S ledovým výrazem mezi ostatní skvěle zapadala.
Hluk v síni narušilo bouchnutí dveří. Smrtijedi se okamžitě začali seskupovat do půlkruhu. Ti, kteří ještě neměli masky, si je okamžitě nasazovali.
"Vítám vás, Smrtijedi," Smrtonosný šepot Pána zla se rozlehl po místnosti. Sirius viděl, jak se Ewelin snažila netřást. Přistoupil k ní blíž a konejšivě ji chytil za ruku. Vděčně se na něj podívala.
Voldemort si nechával dávat hlášení o činnostech vlkodlaků, upírů a jiných kouzelnických tvorů, kteří mohli být prospěšní jeho věci. Sirius zaujatě poslouchal plány Pana zla na přepadení mudlovských vesnic. Věděl, že ty informace se mu budou jednou hodit.
"Než skončíme dnešní schůzi," ozval se Voldemort, když už Siriova pozornost začínala opadávat. Tohle ho dokonale probralo, jako by dostal pořádnou facku. "Bych chtěl mezi námi přivítat nové tváře." Obličej se mu zkřivil do nepěkného úšklebku a pomalu opustil své místo v čele. Došel až ke konci, kde stála skupina Bradavických studentů.
"Severus Snape, Bellatrix Blacková, Lucius Malfoy," Voldemort každého z nich podroboval svému rudému pohledu a Siriusovi došlo, že pomocí Nitrozpytu zkouší jejich loajalitu. Ewelin mu vytrhla svou ruku, když už se Voldemort blížil až k nim.
"Ewelin de la Rose a… ale, ale, ale…" Při pohledu na Siriuse se zasmál a Siriovi z toho přejel mráz po zádech. "Sirius Black. Kdybych měl být upřímný, řeknu, že jsem tě tu nečekal. Ale rod Blacků nakonec nezklamal." Vařila se mu krev vzteky a měl hroznou chuť se na toho hnusného hada rozkřiknout a pořádně mu ublížit, ale raději se soustředil na svou Nitrobranu.
"Ale musím si vás nějak prozkoušet," řekl tajemně, když se odtrhl od Siriusovy tváře. Sirius si oddechl. Věděl, že by už dlouho jeho obrana nevydržela. "Budete spolu bojovat!" po tomto prohlášení Ewelin ztuhla krev. Proboha, jen to ne… pomyslela si zděšeně. "Čtyři z vás budou bojovat a ti dva, co prohrají…" schválně nedokončil větu, ale každý si dokázal domyslet, co se stane. Už jen mlčky čekali na jména.
"Lucius Malfoy a Ewelin de la Rose." Tak tohle bude zajímavé… prolétlo Ewelin hlavou stejně jako Luciusovi. Stoupli si naproti sobě ve středu místnosti a každý měl hlavu plnou chmurných myšlenek.
"A co takhle postavit rodinu proti sobě," zasmál se krutě Voldemort a v Siriusovi zatrnulo. "Bellatrix a Sirius…" Bella hodila po Siriovi zoufalý pohled, ale on ho neopětoval. Snažil se vymyslet plán.
"Začněte," škodolibý pokyn se rozlehl sálem. Začali po sobě metat kouzla. Věděli, že jsou stejně dobří a že to nemá cenu. V tom Siriuse něco napadlo. Doufal, že to Bellatrix pochopí. Domluvil se s ní očima. Pochopila. Myslela na to samé.
"Expeliarmus!" zahřměli oba nastejno a Sirius přemohl nutkání vyvolat štít. Jeho vlastní hůlka se mu vyškubla z ruky, ale o chvilku později tou samou rukou chytil Bellatrixinu. Zůstali stát naproti sobě a těžce oddechovali. Smrtijedi je pozorovali s ohromením, které se jen málokomu podařilo zamaskovat. Pak Bellatrix sotva znatelně kývla směrem k bojující dvojici, ale Siriusovi to neuniklo. Nenápadně namířil hrot hůlky na Luciuse. Pak s Bellatrix zopakovali svůj trik.
Spolu s kouzlem, ale cizí hůlku odhodil. A Bella ho napodobila.
Souboj skončil. Mezi jejich čtveřicí zůstaly ležet čtyři hůlky postrádající své majitele. Prohráli všichni, ale v podstatě nikdo.
"Velice zajímavé," usyknul Voldemort a Siriuse a Belly se zmocnil strach. Vůbec netušili, jak bude na jejich malý podvod reagovat Pán zla. "Jak už jsem jednou říkal," na chvíli se odmlčel a Studenti mu doslova viseli na rtech, ale s ledovými maskami ve tváři. "Rod Blacků nezklamal. Velmi dobře." Fuj, to mi spadl kámen ze srdce. Se divím, že to nebylo slyšet, prolétlo Ewelin hlavou.
"Myslím, že není pochyb o tom, že budete mými věrnými služebníky. Ale plnohodnotnými Smrtijedy se stanete až po skončení školy. Tímto ukončuji naše dnešní setkání," A pak se s prásknutím přemístil.
"Myslím, že byste už měli jít." Oznámila jim Siriusova matka, když se v místnosti rozmohl hluk a povídání a povykování Smrtijedů. Víc nic. Sirius byl rád, že nic víc neřekla, protože to by jeho nervy nemusely vydržet a pak by řekl něco, co by nechtěl.
"Nevíte někdo kolik je hodin?" zeptal se Sirius trochu nevrle svých spolužáků, když je přenášedlo dopravilo zpět do Bradavic. Školní pozemky halila tma.
"Deset," odpověděla mu Cissa a ještě víc se schoulila Luciusovi do náruče. Ze setkání s Pánem zla byli vyklepaní všichni, ale ona asi nejvíc, protože měla strach o Luciuse. Moc dobře si uvědomovala, co by se stalo kdyby prohrál…
"Tak já mizim," S těmito slovy se Sirius rozloučil s neoblíbenými Zmijozeláky a už utíkal nahoru do své vlastní společenky. Na první odpočívadle se však otočil, protože cítil v zádech něčí pohled. Nemýlil se. Ewelin stála stranou od ostatních a propalovala jej ustaraným pohledem. Jemně se na ni usmál a pokračoval rychle ve své cestě. Tušil, že to bude ještě dlouhá noc.
Měl bych jim to říct… pomyslel si Sirius, když ve společenské místnosti, kterou jen tak proběhl, uviděl Jamese, Remuse a Lily. Ale snad to počká než se osprchuju, uklidnil se a zamířil rovnou do svého pokoje.
"Siriusi?" ozvalo se za ním, když si svlékal černý plášť, trochu poznamenaný kouzly od Bellatrix. Takže nepočká, pomyslel si s úsměvem a otočil se na zvědavého Jamese. Lily si pronikavým pohledem prohlížela jeho potrhaný plášť a ani Jamesovi to neuniklo.
"Nechtěl bys nám něco vysvětlit?" zeptal se ho Remus trochu váhavě.
"Já vám to-" Siriusovu větu přerušilo zaklepání na sklo. Na okenním parapetu seděla černá sova a dožadovala se vstupu.
Všechny překvapilo, když zjistili, že dopis je adresován Siriusovi.
"Kdo mi může takhle večer psát," zamumlal překvapeně a začal rozmotávat pergamen.
"Já bych měl jeden tip…" zasmál se James. Siriusovi se také na tváři usadil úsměv, ale když si přečetl krátký vzkaz, rychle zase zmizel.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 maka maka | E-mail | 24. března 2008 v 19:15 | Reagovat

To bylo opravdu zajímavé a pěkné:) Co nejrychleji bych chtěla vědět, kdo co psal Siriusovi, a jak budou reagovat pobertové na pravdu...:):):):):) Je pěkné, jak je Sirius upřímný. Jen v málo povídkách autoři berou v úvahu, že Bella je taky člověk...mimochodem, u toho Voldemorta zápasili jen ti čtyři?

Už aby bylo pokračování!!!

2 Kayla Kayla | 24. března 2008 v 19:21 | Reagovat

SUPER UZ SE TESIM NA DALSI KAPITOLU!!!

3 Lia Lia | 24. března 2008 v 19:35 | Reagovat

jaaaaaaaj.ty jedna!TO co za koniec??:(..nieee....ja chcem rychlo dalsiu kapcu:))

4 Sawarin (Treia) Sawarin (Treia) | Web | 24. března 2008 v 20:44 | Reagovat

Skvělí.. Úžasná kapča.. Krásná.. Moc moc moc se těším na pokračování..:)

5 barbora barbora | 25. března 2008 v 10:09 | Reagovat

ajajaj:( to asi nebude nic dobre. skvela kapca a strasne sa tesim na dalsiu:D

6 tessa tessa | 25. března 2008 v 10:23 | Reagovat

Bezvadná kapitolka.Už se moc těším na poračování.Doufám, že bude brzy.

7 Jenny Jenny | Web | 26. března 2008 v 15:02 | Reagovat

Paráda...fakt moc povedený...další kapitolu, pls!

8 Lili Lili | Web | 26. března 2008 v 17:10 | Reagovat

suuuuuper!!!Sirius je hlavicka takto prekabatit Temneho Pana:)))hrozne moc sa tesim na pokracko!!

9 Jenn Jenn | Web | 26. března 2008 v 17:13 | Reagovat

Krásný :o) Moc mě to baví.

10 KiVi KiVi | Web | 26. března 2008 v 19:37 | Reagovat

supeeeer a kdo mu píše? kdo kdo kdo???? tý jo to je napínavý ani Bela nechce bejt Smrtijed.... :)))))

11 Teresie (rose) Teresie (rose) | E-mail | Web | 28. března 2008 v 18:15 | Reagovat

To byla nááádhera :)) Přesně jak říká KiVi ani Bela nechce bejt smrtijed ani Lucius :D to je úpě super :))...Strašně jsem se do toho zažrala :))...těším se na pokráčko :)) páá :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama