Odpouštím ti

16. března 2008 v 19:28 | Tagryjka |  *Jednorázovky*
Tak vážení, právě jsem napsala největší slaďárnu této doby. Nevhodné pro osoby, které jsou citlivé na romantiku. Potřebovala jsem se vypsat z šílený deprese, ale vůbec mi to nepomohlo. Asi se půjdu vyplakat do nějakýho polštářku, abych tady nezamořovala Word svými výlevy.
Už vás nebudu nudit svými žvásty a přeji hezké počtení. Snad mě nazavrhnete. Tagryjka

Odpouštím ti
Zábava ve Velké síni byla v plném proudu. Valentýnský ples, nejnovější výmysl Albuse Brumbála, si málokdo nechal ujít. U jednoho stolu seděli Pobertové a skvěle se bavili. Jamesovi se konečně podařilo přemluvit Lily Evansovou na schůzku a ona se teď celá šťastná a rozesmátá nechala objímat. Všechny tím překvapila a nejvíc samotného Jamese, ale nestěžoval si. Naopak.
Remus objímal nenápadnou dívčinu z Mrzimoru se kterou už pár měsíců chodil. Byli nádherný pár a láska z nich přímo čišela.
Šokem večera pro ně bylo to, že školní Cassanova přišel na ples sám. Na otázky ohledně toho odpovídal vyhýbavě. James si všiml, že se Sirius v poslední době chová divně a rande neměl, tak dlouho, že si už ani nemohl vzpomenout. Na mysl mu přicházely dvě možnosti: Buď dospěl a zmoudřel nebo se zamiloval. Obojí mu přišlo šíleně nereálné a tak nad tím pouze mávnul rukou.
Najednou na sebe Remus, Sirius a James mrkli a začali se zvedat.
"Kam jdete?" vyzvídala Lily, která vždycky potřebovala všechno vědět.
"To je překvapení." Usmál se na ní James. Společně se svými přáteli pak zamířil k osvětlenému pódiu, na kterém hrála oblíbená kouzelnická kapela. S Brumbálem byli chlapci domluveni a on je v jejich překvapení pouze podporoval.
Jak se tak prodírali davem tanečníků, upoutali na sebe pozornost. Studenti ztichli a zvědavě sledovali, co mají Pobertové, kteří se tvářili záhadně a na všechny se usmívali, za lubem.
James si na pódiu vyžádal tři mikrofony, aby je bylo dobře slyšet, obzvlášť v koutě místnosti, kde seděla Lily a Bety (tak se jmenovala Remusova přítelkyně).
"Tak, když je ten Valentýn, to znamená čas lásky, jak jistě všichni víte." Začal James a Remus hned navázal.
"A každý chce tomu koho má rád, dokázat, že svou lásku. A my jsme zvolili takový netradiční způsob,"
"Ale doufáme, že účinný," dořekl za něj Sirius. Poté bradavický Cassanova mávl hůlkou a vyčaroval tři modré růže.
"Říká se, že růže je symbol lásky," Komentoval jeho počínání James.
"Ale tyhle růže symbolizují naše srdce."
"A každý z nás ho chce někomu dát." Každý z nich si vzal jednu růži a James s Remusem zamířili sledováni mnoha pohledy, ke svým přítelkyním. Sirius zkušeným pohledem na přátelích poznal, že jsou nervózní, ale nedávali to na sobě moc znát.
James došel k Lily, která se šťastně začervenala a přijala růži. Chvíli jí točila v prstech, ale potom nervóznímu Jamesovi skočila kolem krku a něžně ho políbila.
Remus růži předal rovnou s polibkem a vyjadřoval tak všechnu svou lásku.
Studenti v síni začali tleskat a většina z nich se tvářila uznale, ale také nedočkavě. Všichni čekali, co udělá Sirius. I Jamese to zajímalo.
Sirius ignoroval žádostivé pohledy skoro všech dívek v síni a růži si položil do dlaní. Poté použil kouzlo, které cvičil hodně dlouho. Foukl na růži a ta se rozplynula. Studenti zalapali po dechu. Nikdo nevěděl, co to znamená.
Brumbál najednou vstal a přešel na pódium.
"Myslím si, že tohle je skutečně velmi dobrý nápad. A proto použiji váš nápad, pokud vám to nevadí," Sirius jen zavrtěl hlavou a stále se lišácky usmíval. "Myslím, že každý by měl dostat možnost věnovat své srdce na důkaz lásky, protože láska je to nejsilnější kouzlo." S těmito slovy mávl hůlkou a najednou všichni chlapci v místnosti drželi růži, ale tentokrát rudou. "Tuto růži může každý z vás předat dívce, kterou má rád. Děkuji za pozornost." V síni nastal ruch. Většina chlapců rychle předávala růže a tak si nikdo nevšiml Siriuse, který sklouzl z vyvýšeného místa a zamířil ke svým přátelům.
"Co to mělo být, Tichošlápku?" vybafl na něj hned James.
"Kouzlo," usmál se tajemně.
"To jsme viděli, ale co to mělo znamenat?" vyzvídala tentokrát Lily.
"Když ta růže zmizela, to znamená, že jsi jí nedaroval žádné dívce, že ne?" Ozval se se svou teorií Remus a Sirius mu to nevyvracel. A tak zůstali Pobertové v domnění, že žádná dívka si nedokázala získat srdce Siriuse Blacka.
Nikdo si nevšiml, jak se modrá růže objevila v ruce jisté dívky, která ji urychleně schovala před zraky ostatních. Nedalo jí to moc velkou práci, protože neseděla na očích a její přátelé sledovali znechuceně vystoupení na pódiu. Jen její sestra si toho všimla, ale nekomentovala to.
Co to má znamenat? Ptala se sama sebe, Je to to, co si myslím? Ne, to je hloupost. Má to snad znamenat, že…
Sirius protočil na parketu Lily, Bety a několik dalších dívek, které pro něj přišly, ale žádná pro něj nebyla ta pravá.
Nakonec se vydal ke Zmijozelskému stolu. Studenti sledovali jeho počínání, protože Sirius Black u zmijozelských, to nevěstí nic dobrého.
"Smím prosit, sestřenko?" zeptal se když stanul před Bellatrix a na oslovení dal velký důraz. To nikoho nenechal na pochybách, proč to Sirius dělá.
"Jistě, bratránku," oplatila mu stejnou mincí, ale v duchu se třásla.
Tančili mlčky. Bella se nechala unášet v Siriusově pevné náruči a hlavou se jí míhaly příjemné vzpomínky. Stejně tak jako Siriovi. Když vdechoval její omamnou vůni vybavili se mu zážitky s ní spojené. Oba dva skoro nevnímali okolí, všímali si jen toho druhého. Ale pouze tu jednu jedinou skladbu. Pak se rozloučili pouhým stiskem ruky a toho večera už se ani nesetkali. Tak to alespoň vypadalo pro ostatní studenty.
Bellatrix se dívala do Siriusových bouřkově šedých očí a měla pocit, že na ten pohled nikdy nezapomene. Při stisku jeho ruku najednou ucítila , že jí cosi vklínil mezi prsty. Podívala se nenápadně na svou ruku v hedvábné rukavici a spatřila pečlivě poskládaný papírek.
"Co to mělo být?" otázal se jí chladně Lucius.
"Menší rodinný tanec. Víš, že je nevhodné odmítnout, jinak bych s ním netančila." Odsekla stejným tónem, ale v duchu si myslela něco jiného.
Kdo v srdci cítí lásku, věz,
že prohlédne každou lež.
Já však pouze pravdu vím,
Vyjdi ven a napovím.
Přesně tohle stálo na lístku. Bellatrix pochopila zprávu, ale váhala. Má jít? Nemá? Co myslí tou pravdou? Nakonec se rozhodla.
"Omluvte mě, prosím. Není mi dobře, asi si půjdu lehnout. Přeji příjemnou zábavu." Řekla svým přátelům a odcházela ze Síně. Zamířila do opuštěné astronomické věže. Věděla, že bude tam.
"Přišla jsi," konstatoval překvapeně, ale potěšeně. Všiml si, že růži od něj drží v rukou.
"Ani nevím proč," zašeptala do ticha.
"Ale víš," přistoupil až těsně k ní a uchopil ji za bradu. Dívala se mu do očí a to, co tam viděla ji zaskočilo. Byla tam láska a něha. V tu chvíli si to uvědomila. Milovala ho. Myslela si, že se ztratí v těch šedých hlubinách, že už nebude mít dost síly a poklesne v kolenou, ale nakonec jí ten pohled vehnal slzy do očí. Slané kapky vody se přehouply přes hradbu řas s kutálely se jí po tváři. Nesetřela je, protože to bylo poprvé, co plakala a nedokázala se ani pohnout.
"Miluju tě," Nikdy nevěřila, že to řekne a už vůbec ne jemu.
Siriusovi se rozzářily oči a rychle ji políbil. Líbal ji na rty, ochucené slzami, a snažil se vyjádřit tím veškerou svou lásku. Plakala čím dál víc. Věděl proč. Celý život potlačovala všechny emoce, ale jednou konečně musela přiznat, že člověk bez emocí není žádný člověk. S nekončící něhou ji k sobě tiskl a hladil ji po vlasech.
"Miluji tě," zašeptal těsně před jejími rty, a pak ji vzal do náruče. Tiskla se k němu a stále plakala. Aniž by se jí přestal dívat do očí, které se zalévaly slzami, ji donesl až do sedmého patra. Dveře se ve stěně objevily téměř okamžitě.
S něhou a láskou milovanou dívku položil na postel a znovu ji políbil. Prohloubila polibek a pevně jej objala. Pohrával si s jejími rty a věděl, že tuhle chvíli si bude pamatovat až do konce života.
V Komnatě nejvyšší potřeby společně zůstali až do rána. Nekonečné hodiny a minuty byly vyplněny vzájemnou něhou, vášní, touhou a nekončící láskou.
***
"Expeliarmus!" zahřměl Sirius a vyslal kouzlo za Smrtijedem mizícím v postraní uličce Příčné ulice. Za svými zády nechával bojující přátele, ale byl pevně odhodlán tohohle člověka dostat. Odzbrojovací kouzlo nejenže Smrtijeda odzbrojilo, ale také jej odhodilo o dva metry dál. Hbitě se vyšvihl na nohy, ale pak poskoku Pána zla spadla kápě. Sirius jen zalapal po dechu.
"Bellatrix?"
"Siriusi?" Bella ztuhla v půli pohybu a z obličeje jí okamžitě zmizela ledová maska Smrtijeda.
"Ty jsi… Smrtijedka?"
"Musím, Siriusi. Není cesty zpět." Zašeptala zoufale a v očích se jí objevily slzy. Přešel těsně před ní, ale neobjal ji jako to dělával dřív. "Hrozně mě teď mrzí, že nejsem tak odvážná jako ty, ale už je pozdě. Strašně mě to mrzí, Siriusi." Pokračovala se vzlyky. Teď už to nevydržel. Objal dívku, teď již vlastně ženu, kterou miloval do hloubi svého srdce.
"Miluju tě, Siriusi. Tak strašně moc… Miluju-" Položil jí něžně prst na rty a zastavil tak její zmatené a uplakané vyznání.
"Taky tě miluju, Bellatrix." Řekl se rty blízko u jejích jako to dělával dřív. Potom ji políbil. Oba věděli, že se to naposledy, že už spolu nemůžou být a tak s polibek vychutnali, co nejvíce. Sirius se vpíjel do Belliných měkkých rtů a pevně ji k sobě tiskl. Rukama mu cuchala vlasy na zátylku a slastně přivírala oči.
Pak se od něj odtrhla. Oba četli v očích toho druhého lásku. Stále se mu dívala do očí, když zašeptala ony osudné věty.
"Je konec, ale miluji tě… hrozně moc. Odpusť mi, prosím."
Pak se s bolestí v srdci přemístila.
***
"No tak, snad se zmůžeš na něco lepšího!" dráždil ji. Bellatrix však věděla, že ji tím vyzývá, aby ho zabila, protože oba věděli, že on Smrtící kletbu nevysloví. Prosil ji očima o smrt. Zato její oči se plnily slzami. Zase plakala. Potřetí v životě a zase kvůli němu. Vyslala kletbu. Prolétla mu mezi nataženými pažemi a udeřila ho přímo do hrudi. Spolu s kouzlem Bellatrix zašeptala:
"Odpusť mi, prosím."
Oči se mu rozšířily ohromením, ale Bella mu v nich četla lásku a poděkování. Poděkování za smrt, pomyslela si hořce. Krátce před tím než propadl obloukem Smrti, Bellatrix sklouzla po tváři slza lásky, bolesti a utrpení.
Nikdy bych nevěřila, že láska tolik bolí. Odpusť mi, prosím, Siriusi.
***
Boj ji vyčerpával. Chtěla zemřít. Chtěla už konečně zmizet z tohohle světa. Ale přesto dál držela masku poslušné Smrtijedky a urážela Molly Weasleyovou, která proti ní zuřivě bojovala. V duchu ji prosila ať už to konečně ukončí a její přání bylo splněno. Mezi pažemi ji prolétla kletba úplně stejně jako Siriovi, jehož smrt se jí denně zjevovala ve snech, a Bellatrix najednou pocítila příšernou lehkost. Necítila, jak její tělo dopadlo na podlahu, protože ji pohltil vír zářivého světla a ona bylo konečně volná.
Probrala se v zářivém prostoru, kde nebylo vůbec nic. Na době měla dlouhé bílé jednoduché šaty a rány a jizvy z bitev už byly minulostí. Najednou se kolem ní objevily postavy oblečené stejně bíle jako ona. V zářících obličejích poznala Remuse Lupina, který držel za ruku Nymfadoru Tonksovou. S vytřeštěnýma očima sledovala, jak před ní stojí Lily a James Potterovi a vedle nich naprosto bez nenávisti stojí Severus.
"Odpustil jsem ti," ozval se něžný hlas za ní. Otočila se a uviděla svojí životní lásku. Sirius se na ni láskyplně usmíval a vesele rozpřáhl náruč do které mu o vteřinu později vběhla.
"Miluju tě… miluju, miluju…" šeptal mezi polibky jimiž častoval její tvář a rty. Bellatrix mu je s vášní oplácela. Nevnímala překvapené pohledy lidí kolem nich. Takhle šťastná nebyla snad nikdy v životě.
Pohlédla na něj očima plnýma lásky a pevně se přitiskla k jeho pevné hrudi v které bilo jeho milující srdce, které patřilo jen jí.
"Miluji tě!" Dolehlo k Siriusovu sluchu a on se zatočil s milovanou osobou v náruči.
Všechno bylo, jak má být. Krásné.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 peggy.kaja peggy.kaja | 17. března 2008 v 19:24 | Reagovat

jee... ta se ti povedla... ze mne nakonec bude romanticka :-)

2 Lili Lili | Web | 19. března 2008 v 12:31 | Reagovat

suuuuper ..toto bolo bezvadne

3 maka maka | E-mail | 23. března 2008 v 12:39 | Reagovat

Tak to bylo opravdu něco. Promyšlenééé....

4 Amy leeeee Amy leeeee | Web | 24. května 2008 v 9:49 | Reagovat

téééééééda krásný ale já prostě nerada přehazuju charakter postav ale u nikdy neříkej nikdy by se mi to moooooooc líbilo.......třeba lucius a sirius = nej kámoši....

5 Abigail Abigail | Web | 29. května 2008 v 23:30 | Reagovat

Zvláštní... zase je Bella hodná... hm... asi si na to jen tak nezvyknu... Ale povídka se mi líbila... Ten konec... úžasný, až moc krásný, kouzelný, dojímavý, nereálný (tedy pro mě), ale skvělý... vůbec... bylo to rychlé, mělo to spád, krátké, fajn... A ty detaily jako Bella se Siriem, Lily s Jamesem a Dora s Remem, ty byly super. Sice takhle Bellu já osobně nevidím, ale přesto - tahle povídka se mi moc líbí...

6 Anet Anet | 14. června 2008 v 21:05 | Reagovat

Bože to je ta nejkrásnější povídka na světě!Moooc se mi líbí a musím se přiznat brečím....nemohla jsem se udržet....je to SUPER!Píšeš moc krásně....

7 Kikinaa(BellatrixB) Kikinaa(BellatrixB) | Web | 1. července 2008 v 15:33 | Reagovat

aaaa.. to je taaaak krááásne :'(.... nemam slov :)

8 leniska leniska | 18. srpna 2009 v 13:01 | Reagovat

super....jednoduše a výstižně super:)

9 Bella Black Bella Black | 1. října 2010 v 19:55 | Reagovat

Jak jsi psala, že je to slaďárna, no a co, každý si potřebujem osladit život :) Tahle jednorázovka se mi hrozně líbí. A jak psal(a) Abigail, Bella je hodná, to mi vůbec nevadí, naopak jsem ráda. Mám ráda Bellu a jako hodnou ještě radši xD. Jinak se mi líbí pár Bella/Sirius. U tohohle není co vytknout. Na moje pocity slova nestačí =)

10 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 19. září 2012 v 13:36 | Reagovat

Zajímavá verze... Jenom já bych prostě Bell a Siria dohromady nedala... Ale OK... Taky by to šlo... Ale stjeně je to hezká jednorázovka!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama