18. Těšíš se na ples? 1/2

12. dubna 2008 v 21:21 | Tagryjka |  Nikdy neříkej nikdy
První část kapitoly... Druhá přibude možná už dnes anebo až zítra. A pokud byste chtěli vidět šaty zmijozelských slečen, tak jsou v galerii. Snad se vám kapitola bude líbit, ale je silně ovlivněná mojí mizernou náladou. tentokrát za ní nemůže moje dvaceti čtyř hodinová deprese :)), ale menší starosti s rodinou.
Takže hezké počteníčko přeje Vaše Tagryjka (neboli NarcissaB.)

18. Těšíš se na ples?
"Bello, kam jsi dala ten hřeben?!" zakřičela Narcissa na svou sestru rozčileně. Bellatrix jen nevzrušeně pokrčila rameny a dál se na sebe křenila do zrcadla. Takovéhle výkřiky se ozývaly pokojem zmijozelských sedmaček celé sobotní odpoledne, kdy se připravovaly na očekávaný Vánoční ples. Vlastně nejen po jejich pokoji, skoro po všech obývaných částech hradu. Vzrušená, očekávaná nálada se nevyhnula nikomu a stupňována byla i tím, že Brumbál nechal po obědě uzavřít Velkou síň kvůli přípravám, a tak studenti nevěděli jak síň vypadá.
"Holky, myslíte, že můžu jít v těchhle šatech?" otočila se na své kamarádky Ewelin nervózním hlasem. Na sobě měla dlouhé bílé šaty na široká ramínka a hlubokým dekoltem. Výstřih a ramínka byla lemována černými ornamenty, které se v úzkém pruhu táhly až do třetiny jednoduché sukně. Bílá sametová látka jemně kopírovala její téměř dokonalou postavu. Ewelin vypadala prostě úchvatně.
"Strašně ti to sluší," vydechla pochvalně Bella a Narcissa pokývala hlaou.
"Myslíš?" začervenala se Ewelin a prohlédla si svoje šaty. Připadala si v nich zvláštně a vůbec se necítila na to jít v nich mezi ostatní, ale její útěchou byla bílo-černá sametová maska, která ležela připravená na posteli.
"Určitě," Zaplašila její obavy Narcissa. "S kým vůbec jdeš?" Tohle zajímalo i Bellatrix, protože se o tom s Ewelin ještě nebavila.
"S nikým. Vyžiji té masky a půjdu pěkně inkognito," vysvětlila na nechápavé výrazy svých kamarádek.
"Proč mě to taky nenapadlo?" povzdechla si Bella zničeně. "Nemusela bych se celý večer otravovat s Rudolfusem,"
"Ty jdeš s Rudolfusem?" vyprskla Ewelin. "Co to?"
"Je to můj snoubenec. Bohužel," zašklebila se k pobavení dívek Bella.
"Já taky nejdu se Siriusem, ikdyž mi to matka v dopise nepřímo nařídila," opáčila její černovlasá kamarádka a začala se věnovat vytváření vhodného účesu.
"Vážně nechápu, co proti těm snoubencům pořád máte," zasmála se Cissa naoko udiveně. Ewelin po ní vrhla zničující pohled a to ji rozesmálo ještě víc.
"Jenže srovnej mého a tvého snoubence, sestřičko,"
"No dobrá, dobrá," pozvedla blondýnka ruce v obraném gestu. "Už vás chápu. Teda chápe tebe, Bello. Rudolfus je sice chytrej a pravej Zmijozelák, ale jinak nic moc. Ale nevím, co máš pořád proti Siriovi, Ewelin,"
"Co? Nesnášíme se!" skočila jí do řeči popuzeně.
"Ale nemáte důvod," namítla Bellatrix, ale pak se přikrčila pod naštvaným pohledem, který po ní Ewelin vrhla.
"Evidentně důvod nepotřebujeme," Poznamenala trochu smutně Ewelin a mávnutím ruky naznačila, že debata je u konce. Vrátila se k ní pouze Narcissa tichým zkonstatováním.
"A štve tě to," Pak už Cissa odešla do koupelny a ve dveřích se na ně žertovně zašklebila, aby ulehčila atmosféru v pokoji. Povedlo se jí to.
"Co máš vůbec za šaty, Bello?" zeptala se jí Ewelin, když před zrcadlem zkoušela různé typy účesů. Bellatrix se zazubila a nadšeně vytáhla z kufru malé ramínko na kterém visely šaty. Bella jej pověsila na skříň a kouzlem je zvětšila na původní velikost.
Byly vážně nádherné. Tmavě modré s širokou sukní a bohatě zdobené. Ewelin na nich mohla oči nechat.
"Jsou úžasné," vydechla okouzleně. "Dokonale se k tobě hodí. Už se těším na Rudolfusův výraz až tě v nich uvidí," zasmála se a Bella se k ní ráda přidala.
"Sakra, já jsem to zapomněla ve společence!" vykřikla najednou Ewelin.
"Co?" zeptala se nechápavě Bellatrix a Ewelin jí spěšně odpověděla, zatímco si svlékala plesové šaty.
"Dopis od matky. Mám v něm napsaný jedno kouzlo. Docela užitečný kouzlo," dodala významně a už se řítila do společenské místnosti, která byla úplně vylidněná. Tedy až na jednoho člověka.
"Ahoj, Severusi," vypravila ze sebe Ewelin udýchaně a prohledávala hromadu knih na stole a hledala svou učebnici Přeměňování, do které dopoledne založila matčin dopis.
"Ahoj, Ewelin," pousmál se nad jejím počínáním chladný Zmijozelák. "Jak jdou přípravy na ples?" zeptal se trochu škodolibě.
"Dobře," pokývala hlavou černovláska a nakročila k odchodu, ale pak se zarazila. "Ty nejdeš na ples?" vytřeštila oči nedůvěřivě.
"Nějak se mi nechce," ošil se Severus. "A navíc nemám s kým tancovat," mrknul na ni spiklenecky. Moc dobře věděl, že ani ona nemá partnera.
"Když si mě tam najdeš a poznáš, mile ráda si s tebou zatancuji," usmála se Ewelin a s úsměvem na rtech se vracela do ložnice.
"Tak co? Máš ten dopis?" ptala se zvědavě Bella, když v Ewelinině ruce viděla pouze učebnici.
"Jistěže mám," zasmála se Ewelin a klidně vyndala složený pergamen s pečetí, na které bylo písmeno R obtočené stonkem růže, z učebnice.
"Je to Ev- Evi-, sakra, na tom by si člověk zlámal jazyk," rozčilovala se Ewelin, když se jí nedařilo správně přečíst zamotané slovo na pergamenu. Bellatrix jí ochotně sekundovala a docela se u toho bavily.
"Co to máte?" vyzvídala překvapeně Cissa, když vyšla z koupelny a viděla ty dvě, jak se lámou smíchy nad nějakým dopisem.
"Jedno kouzlo," chechtala se Bellatrix a podala jí psaní.
"Vy jste, ale umělkyně," zakroutila nad nimi hlavou blondýnka a bez problému přečetla zaklínadlo a mávla hůlkou. V tu chvíli se na Bellatrixině tváři objevilo jemné večerní nalíčení, které se dokonale hodilo k šatům zavěšeným na skříni a hezky podtrhovalo Belliny aristokratické rysy obličeje.
"Co je?" nechápala Bella překvapený pohled svých přítelkyň, ale při pohlédnutí do zrcadla také zůstala stát s pusou dokořán.
"Tak to je-"
"-kouzlo pro rychlé a vhodné nalíčení," doplnila ji Ewelin. "Funguje to," zajásala potěšeně." Pak popadla svoje krásné šaty ležící ledabyle na posteli s nebesy a opatrně je na sebe navlékla.
"Hotovo," pousmála se na svůj odraz v zrcadle po chvíli nekonečného upravování a popotahování šatů. "Cisso, mohla bych tě poprosit?" otočila se na oblékající se kamarádku a zalapala po dechu. I druhá sestra Blacková měla nádherné šaty. Ewelin už podruhé musela pochválit nedocenitelný vkus jejich matky. Narcissiny šaty měly pomněnkově modrou barvu, byly bez ramínek a měly nádherně vzdušný střih. Narcissa v nich vypadal naprosto úchvatně a šaty jen podtrhovaly její andělský vzhled, který už tak umocňovaly nebesky modré oči a blond vlasy.
"Páni, Lucius padne na zadek," uchechtla se Ewelin. Narcissa se jen ušklíbla a mávla hůlkou. Po vyslovení příšerně složité formule se Ewelin na tváři objevil jemný, ale rafinovaný večerní make-up.
"Tak kde, sakra, jsou?" rozčiloval se Lucius ve společenské místnosti, po boku Rudolfuse Lestrangea a Severuse Snapea, když čekali na dívky sedmého ročníku. Severus nemohl odolat a čekal na Ewelin už tady, protože mu slíbila ten tanec a on si nedokázal nechat ujít šanci jí při tancování trochu popíchnout a rozčílit, což byla jeho oblíbená zábava. Ona jediná se od něj, ze Zmijozelských, nechala vytočit.
"Ty taky umíš být nervózní?" zeptal se ironicky Snape, ale Luciusovi ani nestál za pohled.
"To je podraz!" ozval se dívčí výkřik na schodišti a Severus se musel usmát. Věděl jsem, že bude mít radost, pomyslel si pobaveně.
Ewelin jako první z trojice sestupovala ze schodů a všichni tři museli uznat, že vypadá překrásně. Vlasy jí v jemných pramíncích dopadaly přes záda a šaty dokonale podtrhovaly její krásu. V bílo-černé masce, kterou si kryla horní část obličeje, vynikaly modré oči.
"Sluší ti to. Už se těším na ten tanec," pousmál se černovlasý mladík a všiml si, jak ho oči za maskou počastovaly zničujícím pohledem. Pak se ale Ewelinina plná ústa roztáhla do jemného úsměvu.
"Ale jen jeden tanec," stanovila si podmínky. "Ne, že by mi tvoje přítomnost vadila, ale dnešní večer hodlám být inkognito,"
"To mi vyhovuje. Alespoň se potom budu moct vypařit," zasmál se Severus.
Jejich milý rozhovor přerušilo Luciusovo překvapené zalapání po dechu. Nahoře na schodech totiž stála Narcissa a v tu chvíli vypadala jako víla. Ewelin se moc nedivila Luciusovi, který byl do její kamarádky zamilovaný až po uši, že je tak šokován.
Mladší ze sester Blackových sešla dolů ke svému naprosto omámenému příteli a trochu rozpačitě se usmála.
"Když se něčemu divíš, tak alespoň zavři pusu, Luciusi," neodpustila si jízlivou poznámku Bellatrix, která stála s širokým úsměvem na schodech a zjevně se bavila scénou ve společenské místnosti. Jak Ewelin předpověděla, tak se také stalo. Bellatrix snoubenec byl jejími šaty a celkovým vzhledem natolik okouzlen, že opravdu stálo zato ho pozorovat. Pak si ovšem zase nasadil ledovou zmijozelskou masku.
Rudolfus jí elegantně nastavil rámě a Bella jej vděčně přijala. Lucius svého kamaráda napodobil a nechal Cissu, aby se do něj jemně zavěsila.
"Vypadáš překrásně," zašeptal jí do polorozpuštěných vlasů a jeho snoubenka pod tím obdivným pohledem lehce začervenala.
"Děkuju," řekla nervózně a zastrčila si neposedný pramen vlasů za ucho.
Společně se šestice Zmijozelských vydala do Velké síně, kde se konal ples, ale ještě před vstupem se rozdělili, protože nechtěli, aby je někdo poznal. Měli sice masky, ale to jim nic nezaručovalo. Třeba Luciuse a Narcissu, zamilovaně zavěšené do sebe, poznal každý.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 beky=) beky=) | Web | 12. dubna 2008 v 21:21 | Reagovat

Ahojky..máš mocinky hezuuu blog..koukni pls na můj a nech tam nějakej koment..díky moc... sorry za reklamu..

2 wisty wisty | E-mail | Web | 12. dubna 2008 v 22:31 | Reagovat

fkat hezký a těším se na další

3 Kayla Kayla | 13. dubna 2008 v 10:50 | Reagovat

parada je to strasne moc pekny uz se tesim na zbytek!

4 moja moja | 13. dubna 2008 v 11:45 | Reagovat

super moc se těěšim na další

5 tessa tessa | 13. dubna 2008 v 12:34 | Reagovat

Hezký, kdy přibude druhá půlka??? :-)

6 katrina katrina | Web | 13. dubna 2008 v 12:57 | Reagovat

Přihlašte se na školu-neškolu magie- Bradavice. Je to v době pobertů. Na stránce: http://www.poberti.estranky.cz/

P.S.: Sorry za reklamu

7 barbora barbora | 13. dubna 2008 v 13:01 | Reagovat

skvela kapca:D tesim sa na druhu cast:P

8 Ewilan Ewilan | Web | 13. dubna 2008 v 13:51 | Reagovat

FÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍHAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!! Teda Narciss, tohle byla nádhera! bezvadně jsi popsala ty šaty a jak v nich vypadaly...a asi bych si vybrala ty Cissiny:-))i jsem se na ně dívala...líbí se mi, že zmijozelští jsou normální lidi.. žádný zapšklý studený čumáky:-Dprostě normální studenti, i když s temnou budoucností...oblíbila jsem si bellu, že to není žádná povýšená mrcha a severuse...jsem teda tvědavá, co na to řekně siri, až uvidí ewelin v jeho náručí:-D

a to kouzlo by se mi taky někdy hodilo:D

kde je druhá čááást???:D

9 Básnířka S. Básnířka S. | Web | 13. dubna 2008 v 14:04 | Reagovat

Kouzlo pro vhodné nalíčení bych chtěla umět taky=D

10 Básnířka S. Básnířka S. | Web | 13. dubna 2008 v 14:06 | Reagovat

P.S. Jsem zapomněla, že se mi neskutečně líbily ty šaty, co jsi vybrala pro Belatrix;o)

11 maka maka | E-mail | 14. dubna 2008 v 17:56 | Reagovat

Zajímalo by mě, jáká je ta make-upová formulka, že ji nemohly čarodějky vyslovit:):):):)

12 Kikinaa Kikinaa | Web | 30. června 2008 v 20:51 | Reagovat

aaaa moc kraaasne :).. nejlepsi na to mej to ze me to dokaze dostat z debky ;);).. proste nadhera super skvele :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama