18. Těšíš se na ples? 2/2

13. dubna 2008 v 16:02 | Tagryjka |  Nikdy neříkej nikdy
Druhá část! Trochu kratší, ale snad se vám bude líbit... zanechte po sobě komentáře hrozně mě to popohání k dalšímu psaní... Tagryjka

"O co se snažíš, Tichošlápku?" zasmála se od dveří Lily, když viděla Siriusovo počínání. Od té doby, co oficiálně věděla Removo tajemství, se naučila používat pobertovské přezdívky.
"Nevidíš? Snažím se uškrtit kravatou," odsekl pobaveně Sirius.
"Tím se stejně z toho plesu nevykroutíš, Siriusi," zasmál se Remus a klidně se prohraboval svým kufrem a hledal vhodnou košili. Nemohl totiž najít svou oblíbenou tmavě modrou, která se mu teď dokonce i hodila k masce.
"Tady je!" zajásal nadšeně a vytáhl dlouho oplakávanou košili. Nebyla v kufru, ale byla pohozená v prachu pod jeho postelí s nebesy. "Hmm, asi si jí neobleču," poznamenal zklamaně Remus, zatímco Sirius se při pohledu na totálně zmačkanou a zaprášenou košili, lámal smíchy v pase.
"Ukaž," pobídla ho pobaveně Lily a vzala mu ji z ruky. Pak jen složitě mávla hůlkou a košile zase vypadala jako nová.
"Díky, Lily," usmál se šťastně Remus. "Co je to vůbec za kouzlo?" zeptal se zvědavě.
"Takové malé dívčí tajemství," pousmála se Lily tajemně a jen sledovala, jak mladý vlkodlak mizí v koupelně. Docela ji to bavilo pozorovat, protože tihle kluci byli horší než její spolubydlící, co se týkalo plesu. Dívky sice potřebovaly na přípravu mnohem více hodin, ale zase měly všechno dokonale připravené. To u Pobertů nehrozilo. Remova košile toho byla důkazem.
"Lily, ty se nepotřebuješ připravit na ples?" zeptal se jí překvapeně Sirius, zatímco se pořád snažil nějak uvázat černou kravatu. "Kašlu na to!" zaklel vztekle a odhodil kus oblečení.
"Hrozně mě baví vás pozorovat. Ale máš pravdu, asi půjdu," řekla Lily a otočila se k odchodu.
"Tak v osm ve společence!" křikl za svou přítelkyní James a odpovědí mu bylo pouze rozverné mávnutí rukou. "S kým vůbec jdeš, Tichošlape?" otočil se na svého kamaráda, který sice vzdal boj s kravatou, ale nyní stejně jako Remus hledal vhodnou košili.
"S nikým," zamumlal Sirius.
"Slyším dobře nebo mě šálí sluch?" zachechtal se Remus ze dveří koupelny. "Náš školní sukničkář nemá doprovod na ples? Copak? Došly ti holky?" popichoval svého přítele, nedbaje na rozzuřený pohled mladého Blacka.
"To ani ne. Hodlám nějakou sbalit až tam," pokrčil rameny Tichošlápek a vítězně vytáhl z kufru složenou černou košili. Remus na to reagoval pouze zamručením.
"a s kým jde náš malý vlkodlak?" oplatil mu to škodolibě.
"S Charlotte,"
"S Charlotte Thomasovou? To je ta brunetka, co jste spolu soutěžili?" ujišťoval se Sirius a vesele se na svého kamaráda zubil.
"Přesně," kývl hlavou Remus a nasadil si masku. "nevím, jak vy, ale já už jsem hotov," ušklíbl se na polonahého Siriuse a na Jamese, který ještě s převlékáním ani nezačal.
"Nevím, kam tak chvátáš," nenechal se vyvést z míry rozcuchaný černovlasý kluk. "Je teprve půl osmé a navíc," dramaticky se odmlčel. "Lily se teprve šla převlékat," dodal vítězně.
"To znamená jako, co?" nechápal Remus.
"To znamená, milý Remusi, že mám ještě spoustu času,"
"Aby ses nedivil," zabručel Remus a rezignovaně se svalil zpět na postel.
"Kdo to zase zdržuje?" křikl do pokoje James netrpělivě. Už bylo osm hodin pryč a on čekal na své přátele, aby se konečně mohl vydat za Lily.
"Sirius!" ozval se z pokoje Remusův pobavený hlas.
"Kašlu na vás," ulevil si James napůl pobaveně a napůl naštvaně a rozběhl se po schodech do společenské místnosti Nebelvíru za svojí milovanou přítelkyní. Měl to tak tak. Lily už totiž scházela z dívčích ložnic dolů. James se zasekl v půli pohybu a jen zůstal zírat na půvabnou rusovlásku, která jej v tu chvíli dokonale okouzlila.
Měla nádherné rudé šaty, které jí dokonale ladily k vlasům, jež měla sčesané do hladkého drdolu.
"Proč jsi sakra nepočkal?" zahlaholil za strnulým Jamesem Sirius a málem do svého kamaráda vrazil. "Lily, strašně ti to sluší," složil jí poklonu a šťouchl loktem do nejlepšího přítele, aby jej přinutil chovat se alespoň trochu normálně.
"Díky, Siriusi. Tobě taky, ale myslím, že ta maska ti moc nepomůže," pousmála se Lily.
"Co tím myslíš?" zeptal se nechápavě.
"Že tě pozná úplně každý," zasmála se krásná dívka, ale potom mávla hůlkou. Kluci si ani nevšimli, kde jí tak najedou vzala. "Tohle je lepší," vydechla spokojeně, když se Siriusova maska začala měnit. Protáhla se natolik, že zakrývala víc, jak polovinu Siriova obličeje a nebyla jen na obličej, ale její sametová látka se překrývala i přes jeho hlavu s jemným zavazováním vzadu. (kdo si to po tom neumělém popisu neumí představit, ať si vzpomene na Zorra J)
"Hezký," protáhl uznale James, který se mezitím už vzpamatoval. "Stejně ho nejmíň polovina holek pozná," uchechtl se pobaveně. "Sluší ti to, Lily," řekl své přítelkyni a nastavil jí rámě.
"Díky," usmála se Lily a zavěsila se do něj.
"Tak, hrdličky, já vás nechám o samotě a půjdu si užívat našeho krásného Vánočního plesu," zazubil se na ně Sirius a než se nadáli, byl pryč.
"Šašek jeden," zasmál se James a Lily se k němu přidala.
Páni, tak tohle se Brumbálovi vážně povedlo, pomyslel si Sirius uznale, když vešel do nádherně vyzdobené Velké síně. Pečlivě se vyhnul velikému trsu jmelí zákeřně zavěšenému hned ve vstupu do síně. Děkoval bohu za to, že si jmelí všiml, protože houf dívek, které nadšeně postávaly přímo pod ním, ho vážně nelákaly.
Vypadá to na slušnou zábavu, pousmál se pro sebe a prohlížel si malé už skoro obsazené stolky po stranách síně. Na to, že ples začal teprve před chvílí, studenti se rychle dostávali do nálady a nejvíce jim k tomu pomáhal pult s nápoji a nemálo jich bylo alkoholických. Tam právě mířil Sirius.
"Ohnivou whisky," poručil si u baru a posadil se. Se sklenkou v ruce začal pozorovat dění ve Velké síni a docela dobře se u toho bavil. Pár lidem maska vážně nepomohla, třeba James s Lily byli úplně jasní anebo Narcissa s Luciusem. Několik lidí poznal jen s velkou náhodou, například Charlotte Thomasové si všimnul až po boku Remuse.
A hele, Srabus se taky odvážil na taneční parket, prolétlo mu hlavou, když spatřil černovlasého mladíka tančit s nějakou, podle Siriova mínění, velice hezkou dívkou. Ale všiml si, že dívka Snapea opustila hned po prvním tanci.
Začínám se docela nudit, pomyslel si asi po prví půlhodině a znuděně se zvedl od baru. Všude plno krásných, osamělých dívek a zrovna já se tu nudím, zašklebil se ironicky.
Prásk! Jeho sklenička s ohnivou whisky se roztříštila na zemi, když vrazil do neznámé dívky. Černovláska se začala kácet k zemi, ale Sirius ji pomocí hbitých reflexů zachytil.
"Omlouvám se. Nějak jsem nedávala pozor," zablekotala dívka v jeho náruči a nemotorně se pokusila postavit. Sirius si uvědomil, že je to ta samá dívka, co předtím tancovala s jeho neoblíbeným zmijozelským spolužákem.
"V pořádku. Taky jsem nekoukal, kam jdu," usmál se Sirius a pomohl jí postavit se na nohy. Zblízka mu připadal ještě hezčí než předtím, ale nemohl se ubránit dojmu, že ji odněkud zná. No jistě, vždyť chodí do Bradavic. Určitě ji znám, okřikl sám sebe pobaveně v duchu.
Sakra, kdo to je? Nadávala Ewelin v duchu a zaujatě si mladíka prohlížela. Je mi strašně povědomej, ale odkud? Její myšlenkové pochody přerušila trochu nesmělá otázka.
"Zatančíš si se mnou?" Chlapec současně s otázkou vysekl dokonalou, elegantní poklonu a nastavil jí rámě. Ewelin málem šokovaně zalapala po dechu. Vždyť je to Sirius! Pomyslela si zděšeně. Ale on mě zjevně nepoznal, to by se mnou netancoval. Když neví, kdo jsem, tak si snad můžeme zatančit, zasmála se v duchu a nechala se jím odvést na parket.
Na něco podobného, ale myslel i Sirius. Ježiši, to je Ewelin! Ale snad mě nepoznala. Alespoň se spolu budeme moct normálně bavit, prolétlo Siriovi hlavou.
Tančili mlčky, protože se nakonec přes hluk v síni vůbec neslyšeli. Sirius si jen vychutnával přítomnost krásné zmijozelské dívky, když na sebe nekřičeli a dokázali být v klidu. Ewelin na tom byla nejinak. Vydrželi na parketu ve víru tance dlouho.
"Nechceš se jít projít?" zeptal si jí trochu ochraptěle Sirius, když skončila jedna skladba a oni dva proti sobě stáli, nevěda jestli mají pokračovat v tanci nebo již ukončit tu frašku.
"Ráda," přikývla Ewelin, protože při pohledu do Siriusových krásných šedých očí nemohla odolat a také si sním chtěla promluvit. Měli o čem mluvit.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 wisty wisty | E-mail | Web | 13. dubna 2008 v 16:26 | Reagovat

jejda, fakt hezký!! :)

2 tessa tessa | 13. dubna 2008 v 16:38 | Reagovat

NO teda. Super, opravdu moc. Už se těším co bude v tom rozhovoru :-)

3 Francesca Francesca | 13. dubna 2008 v 17:05 | Reagovat

Teda, takhle to utnout. Už se těším na další.

4 Kayla Kayla | 13. dubna 2008 v 17:22 | Reagovat

no vazne super, je to naprosto uzasny uz se tesim na dalsi kapitolku!!!

5 Lili Lili | Web | 13. dubna 2008 v 17:27 | Reagovat

som vedla....fakt super.....ale chcelo by to rychlo pokracko!!pls

6 Bufala Bufala | 13. dubna 2008 v 17:36 | Reagovat

krása jen at to skončí happyendem

7 barbora barbora | 13. dubna 2008 v 18:05 | Reagovat

jej:D strasne krasne:)) uplne uzasna kapca:D sa tesim na dalsiu:P

8 KiVi KiVi | Web | 13. dubna 2008 v 18:14 | Reagovat

já sem místo soutěžili četla souložili xD xD xD omg na co sem to nemyslela xD jinak suprový :) vážně skvěle napsaný a u těch šatů mi málem zkolabovala fantazie takhle sem jí ještě nepouřívala :D

9 KiVi KiVi | Web | 13. dubna 2008 v 18:14 | Reagovat

*nepužívala promiň :)

10 lonka lonka | 13. dubna 2008 v 19:49 | Reagovat

supeeer kapitolka fakt se ti mooc povedla :-)

11 Lia Lia | 13. dubna 2008 v 22:23 | Reagovat

supeeeeeer...no co..nemam slov..normalne!!

12 Ewilan Ewilan | Web | 14. dubna 2008 v 15:00 | Reagovat

*připitoměle zírá do monitoru a ještě hůř se culí* :D:D:D umírááám...tohle byla snad nejlšpí kapitolka, Ciss! zbožnuju Remuse, ale to řkám v každém komentu:D strašně se mi tam líbí...a nemělo chybu, jak sirius pozoroval ewelin se srabusem..a když do sebe strčili..nejdřív se nepoznali..a začala jsem se strašně culit, když jsi tam psala jejich myšlenky:D:D:D teda a že se nestydíš to takhle useknout, co mám jako ted dělat??:D:D:D jsem fakt zvědavá, co bude v další kapče a co budou probírat.. že by se konečně udobřili? mnoo, ale oba dva jsou tak tvrdohlaví, že toho se asi nedočkám:D zbožnuju tuhle povídku a tahle kapitolka se ti vážně moc povedla!! snad nejlepší ze všech!!

13 tabby tabby | Web | 14. dubna 2008 v 15:43 | Reagovat

uzasna kapitolka...ja sem zvedaa jak to s nima dopadne..strasne jim preju...:0))))...Su Happy ...Ze konecne mam casu na ctení...Jinak ty saty jsou nadherne....Cela kapitolka je nadherna...Ehm cela povidka je nadherna...*skrabu se na hlave  a ptam se sama sebe proc sem to nenapsala hned*:D

14 Ríša Ríša | 14. dubna 2008 v 17:40 | Reagovat

cha, co asi budou dělat na té probázce..... :-D rychle další! sem zvědavá co se bude dít!:-D

15 maka maka | E-mail | 14. dubna 2008 v 18:13 | Reagovat

Úžo:):):) Akorát nějak nechápu, proč Sirius nejdřív zápasil (a moc hezky a směšně) s kravatou, a potom si teprve hledal košili....

   PS:mám něco hledat v té půl osmé a spoustě času, Tagryjko?

16 Tagryjka Tagryjka | Web | 14. dubna 2008 v 18:40 | Reagovat

Pro Máku: Zase si o mně myslíš nějaký nepravosti... Samozřejmě, že ne:)))))

17 moja moja | 14. dubna 2008 v 19:59 | Reagovat

Bezva to je drsný!! jsem zvědavá jak to bude pokračovat!!! doufám že bude brzo další!! :D

18 If If | E-mail | Web | 14. dubna 2008 v 21:05 | Reagovat

Super, už se těším na pokračování :c)...povídka je vážně skvělá ;c) !!!

19 Básnířka S. Básnířka S. | Web | 14. dubna 2008 v 21:08 | Reagovat

Hned mi bylo divný, že by se nepoznali... ale vyřešila jsi to;o))

Strašně se těším na jejich "rozhovor", takže pospěš s další kapitolkou;o)

20 Jenny Jenny | Web | 14. dubna 2008 v 21:12 | Reagovat

Nádherná kapitola!! Jsem unešená...ty popisy šatů byly úžasný...a vůbec celá kapitola...jsem zvědavá, jak to bude dál mezi Sirim a Ew pokračovat...tuhle povídku uplně zbožňuju!!

Rychle další kapitolu, prosííím!

21 Abogarth Abogarth | Web | 15. dubna 2008 v 13:48 | Reagovat

cauky to je bozii! honem dalsi dilek,a muzes i dasli dil boje s laskou.Tady by se to mohlo konecne mezi Ewelin a Siriusem rozject...

22 Ivi Ivi | E-mail | Web | 15. dubna 2008 v 17:52 | Reagovat

no teda...no teda....no teda...a dalsi kapca by nebyla??? horim zwedawosti, o cempak asi budou kecat?eehhh, teda "mluvit" xD

23 annet annet | Web | 18. dubna 2008 v 15:23 | Reagovat

Krása

24 Kikinaa Kikinaa | Web | 30. června 2008 v 20:56 | Reagovat

aaaa skvely :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama