3. Taky tě miluju

6. dubna 2008 v 17:07 | Tagryjka |  Navždy...
A druhá z těch dvou slibovaných kapitol. Pokud se mi ještě dneska podaří něco napsat, tak vám přibude jedna navíc... Možná...
Snad se vám bude tahle trochu oddechová kapitola líbit. Je docela krátká a o ničem, ale u jejího psaní jsem se vážně pobavila:))... Tolik překlepů jsem snad v životě nenapsala...
Hezké počtení přeje a o komentíky prosí Vaše Tagryjka

3. Taky tě miluju
"Remusi, Remusi… Vstávej," popleskávala spícího Remuse po tvářích Serena. Náměsíčník jen něco zamumlal a otočil se na sedadle na druhý bok.
"To musíš takhle," odstrčil Seru Sirius a stoupl si se škodolibým úsměvem nad spícího vlkodlaka. "Remusi, za deset minut začíná vyučování," zahlaholil tak, aby to doputovalo i ke sluchu spáče a také že to zabralo.
"Cože? Vyučování? Já už jsem vzhůru," Remus vyskočil na nohy a zmateně se rozhlédl po místnosti. Pohled mu padl na Siriuse, Seru a Jamese, kteří se svíjeli na zemi smíchy a na Petera, který jen seděl a tupě zíral na ostatní.
"Velice vtipné," zamumlal si naoko naštvaně.
"Ale musíš přiznat, Remusi… že to zabralo," smál se James.
"No jo no," povzdechl si vlkodlak. "ale taky jste mě mohli vzbudit trochu normálněji,"
"Já se snažila," zašklebila se Serena.
"To ti tak budu věřit. Proč jste mě vůbec budili," zeptal se jich nechápavě a vyvolal tím další vlnu smíchu.
"Remusi, když se teď rozhlédneš, zjistíš, že jsme v Bradavickém expresu," začal mu Sirius vysvětlovat jako sedmiletému dítěti.
"A pak si všimneš, že venku je tma," dodal James a Serena je okamžitě napodobila.
"A když je tma, to znamená je večer a to znamená, že jsme skoro v Prasinkách.
"A asi bychom měli vystoupit. Taky jste mi to mohli říct normálně," zašklebil se Remus.
"Nechtěl bys toho trochu moc?" ptala se ho naoko překvapeně Sera. Remus neodpověděl, protože viděl, že ona a Sirius s Jamesem mají docela rozradostněnou náladu tím, že jsou už konečně v Bradavicích a taky věděl, že v tu chvíli nemá smysl se s nima o něčem bavit nebo dohadovat.
Za neustálého smíchu se Pobertové chopili svých zavazadel a začali ve zmatku svých kufrů hrabat školní uniformy. Největší legraci zažili, když Siriusovi vypadla z kufru fotka Lily Evansové a James v mylném domnění, že mu Sirius leze do zelí, se na něj vrhnul.
"Jamesi počkej," chechtal se Sirius, když viděl rozzuřeného Jamese. Přišlo mu to šíleně absurdní. "Za prvé, ta fotka není pro mě a za druhé, neříkal jsi náhodou, že už na Evansovou kašleš?" teď se James zarazil.
"A pro koho ta fotka teda je?" zeptal se nechápavě. Serena se rozchechtala.
"Nech mě hádat," otočila se na Siriuse. "Je to pro kluka, co je do ní beznadějně zamilovaný, básní o ní po nocích, vykřikuje její jméno ze spaní, má momentálně v ruce příšerně těžký kufr, přeměňuje se v jelena a jmenuje se James Potter." Dokončila svůj výčet a zase se začala hrozně smát. Remus se k ní ochotně přidal a i Sirius se vítězně uculoval.
"Sorry, kámo," omluvil se Tichošlápkovi a pustil ho ve svého pevného sevření.
"To je v poho. Nějak jsem netušil, že tak vyletíš." Zasmál se Sirius a vstal.
"Kde si k té fotce vůbec přišel?" vyzvídal dychtivě James, zatímco se stále hrabali ve svých kufrech a hledali povinné hábity.
"Tajné zdroje," uchichtl se záhadně Sirius a vytáhl ze zavadla bílou košili a nebelvírskou kravatu.
"Hele, kluci," ozvala se tázavě Serena a ostatní se po ní zvědavě otočili. V ruce držela všechno oblečení. "Nechtěli byste náhodou vypadnout? Já bych se ráda převlékla a vám se zrovna ukazovat nemusím," zašklebila se na své přátele a ukázala na dveře. James a Remus poslušně nakročili ven z kupé.
"Ale mě se nikam nechce," zašklebil se Sirius a pobaveně se posadil. Zajímalo ho, co teď Serena udělá. Byla totiž úplně nevyzpytatelná. James pochopil o co Siriusovi jde a také si sednul.
"Vypadněte!" vyštěkla na ně Serena, ale cukali jí koutky. Byli tvrdohlaví jako mezci. Nedali se. Asi po pěti minutách úporného vyhrožování to Serena vzdala.
"Tak fajn. Jak chcete," prohlásila pobaveně. Otočila se k nim zády a naprosto bez ostychu si přetáhla tričko přes hlavu. Než se stačili Sirius a James z tak nečekaného zvratu situace vzpamatovat, byla už napůl převlečená.
"Když už, tak na mě alespoň nezírejte!" okřikla se Sera se smíchem.
"Na pěkné holky se zírá hezky," ušklíbl se Sirius, ale vzápětí se sám podivil tomu, co řekl. Siriusi, zbláznil ses? Okřikl se v duchu. Sera je úžasná kamarádka a ty ji tady sprostě okukuješ. Ale je vážně pěkná, dodal po chvíli a pak by si nejraději nafackoval. Koukej mírnit svoje myšlenky, Siriusi Blacku!
"Hotovo," oddechla si Serena a uklidila zbytek oblečení do svého kufru. Pak se ušklíbla na pohodlně rozvaleného Siriuse. "Já jdu ven na chodbu. Nepotřebuji sledovat zrovna vás."
"Co jsi tím jako chtěla říct?" křikl za ní James naoko pohoršeně, ale odpovědí mu bylo pouze zamumlání doprovázené dívčím smíchem.
"Nemyslíte si náhodou, že to bylo blbý, kluci?" zpytoval jejich svědomí Remus.
"Bylo, ale já vážně nečekal, že se začne převlékat přímo před náma." Poznamenal ještě trochu šokovaně Sirius a přetahoval si přes hlavu čistě bílou košili.
"Je to zvláštní, ale ne zase tolik. Jsme její nejlepší přátelé," na tohle slovo položil Remus docel důraz. "A navíc se…"
"Se nemá za co stydět," dokončil trochu jinak Remusovu myšlenku James. Sirius se na něj překvapeně podíval. Nečekal zrovna od Jamese, že bude chválit nějakou dívku, když to není Evansová.
"Oblečeno," poznamenal James, když si konečně nějak uvázal červeno-zlatou kravatu.
"Vpusťte Krakena," zasmál se Remus. "Sero!" zavolal ze dveří kupé na hnědovlasou dívku, která se opírala o stěnu chodbičky kousek od dveří. Vtom sebou vlak škubnul a začal zastavovat. Neklamné znamení toho, že již byli v Prasinkách.
"No tak pojďte," pobídla je Sera a popadla svůj plášť.
"Veď mě," zasmál se Sirius, zavřel oči a jakoby slepecky zašmátral rukama před sebou. Sera se zasmála a vzala ho za ruce.
Celou cestu vlakem ho vedle za ruce za sebou a smáli se u toho, protože Sirius vrážel do spousty lidí a věcí okolo a počínal si u toho tak nemotorně, že chvílemi Sera padala smíchy až na zem. Statečně také odrážela nepřátelské pohledy od různých dívek, které jejich dvojice míjela. Většina studentek v Bradavicích totiž byla do Siriuse zamilovaná a teď Seru probodávaly pohledy, protože jí záviděly Siriusovu přítomnost i přízeň.
"Ale, ale, Blacku. Co se ti o prázdninách stalo, že jsi přišel o zrak? Zase se projevila tvoje do nebe volající neschopnost?" ozval se za zády rozesmáté pětice jízlivý, ironický hlas. Pobertové se otočili a spatřili za sebou černovlasého, bledého, zmijozelského mladíka, obklopeného partou dalších chladných zmijozelských.
"Jestli je tu někdo neschopnej, tak já to nejsem," odsekl mu Sirius, který se zazněním jeho hlasu prudce otevřel oči.
"Takže přece jen ne slepý. Nějaká další stupidní hra pro malé nebelvírské dětičky, co?" popichoval dál Snape.
"Moc si dovoluješ, Snape. Je vidět, že jsi dlouho nedostal pořádný výprask. Přes prázdniny ti nějak otrnulo." Poznamenal chladně James a už už sahal do kapsy kalhot pro hůlku. Remus mu ruku zastavil, protože tím nechtěl vyvolávat problémy.
"A kdo mi dá "výprask"? Snad ne ty, Potříčku?" zasmál se pohrdavě. Serena se obvykle do jejich sporů nemíchala, protože s tím stejně jako Remus nesouhlasila, ale teď ji Snape opravdu naštval. První den a on už musel provokovat.
"Třeba já," stoupla si před Siriuse, aby mu zabránila na Snapea vytáhnout hůlku.
"Ale, ale. Naše maličká nebelvírská mudlovská šmejdka se ozvala," ušklíbl se.
"Neříkej jí mudlovská šmejdko!" vyjel po něm rozzuřeně Sirius a sevřel ruce v pěst.
"Klid, Siriusi," mírnila ho. "On mi jen závidí, že mám víc čisté krve než on," po tomhle Snapeova obvykle bledá tvář zbrunátněla hněvem.
"Cos to řekla?"
"To co jsi slyšel. A pokud nedoslýcháš, tak já ti to opakovat nebudu." Sirius s Jamesem a Remusem se pobaveně uchechtli.
"Jsi jen ubohá hloupá husa z prašivého Nebelvíru, co se bratříčkuje s mudlovským šmejdy a krvezrádci," odplivl si znechuceně Snape. V Sereně zpěnila krev. Nebude urážet mé přátele! To teda ne! Idiot jeden slizkej!
Než mohla cokoli udělat, předběhli ji Sirius s Jamesem, kteří vytáhli hůlky a namířili je na jejich zmijozelského nepřítele.
"Tohle jsi přehnal!" rozzuřil se Sirius a jemně Seru odstrčil stranou, aby mohl lépe zamířit. Snape si jen posměšně odfrkl. Sera se záhadně usmála a přešla až k němu. V očích se mu na maličký okamžik zableskl strach a raději hmátl po hůlce.
"Nedovoluj si, Severusi," zasyčela na něj chladně, až mu přeběhl mráz po zádech. To však ještě nebyl konec Sereniny konfrontace s neoblíbeným zmijozelákem. Odstoupila od něj na krok, pak se rozpřáhla a vrazila mu, co nejsilněji dovedla, pěstí. Snape se zapotácel a z poraněného a pravděpodobně zlomeného nosu mu sršela krev.
"Nebelvírská mrcho," ulevil si naštvaně a držel se za bolavý nos.
"Taky tě miluju, Snapee," zasmála se Serena a vrátila se ke zbytku Pobertů, kteří na ni shlíželi s obdivem a nadšeně se šklebili. Tohle jsme vyhráli, pomyslela si Serena pobaveně.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 barbora barbora | 6. dubna 2008 v 18:18 | Reagovat

skveleeeeeeeee:D mega super kapca:D

2 maka maka | E-mail | 6. dubna 2008 v 20:05 | Reagovat

Úžasná kapitolička! Serena se nám nějak rozjíždí:):):):)Pět Pobertů bude hodně držet spolu, to je dobře:)

3 Kayla Kayla | 6. dubna 2008 v 20:48 | Reagovat

mazane strasne jsem se nasmala jak to Serena natrela Snapeovi, jen tak dal!:-)

4 Lia Lia | 7. dubna 2008 v 16:12 | Reagovat

dobreeeeeeeeeee..ccii..ta ma ale paaaaaru:D

5 Ivi Ivi | E-mail | Web | 7. dubna 2008 v 16:13 | Reagovat

Uuuuuchvatnéé!!!!!!

Snape má zakrvácenej nos a Ser nad ním stojí jako bůh pomsty...

Tomu se říká obrázek xD

Mmnt, Péťa není??? Nevadí :D

Jedna otázka (hmm...to chci vidět, já a jedna otázka) :

Ser bude chodit se Sirím, že jo?

Ale pak nám zůstane na ocet Jamie, když nechce Lil!

Sakryš, už si odpovídám pro sebe, mno niic, doufám že tu bude brzy new kapča...a už končím, jinak tu napíšu odstavec...pupík

6 Ivi Ivi | E-mail | Web | 7. dubna 2008 v 16:15 | Reagovat

P.S. : pupík? to mělo být papík ale to neřeším

7 wisty wisty | E-mail | Web | 7. dubna 2008 v 18:35 | Reagovat

ježíííš, sem se nemohla dočkat pokráčka a teď tady je:) to je úžasný!!! super!!!

mno, doufám, že další kapča bude rychlej než tahle:)

8 tabby tabby | Web | 10. dubna 2008 v 8:29 | Reagovat

Jeeee ona mi zbila Severuse....Fnuk...ale je jako vzdy parchant...dobre mu tak:0)))No a kapitolka je suprova!!!!

9 jaja jaja | 10. dubna 2008 v 18:21 | Reagovat

skvela kapca..rychle dalsiu :) pls

10 Ríša Ríša | 12. dubna 2008 v 13:14 | Reagovat

hezkyyy, sem zvědavá co se se Serenou nakonec stane, něco mi říká že umře ale před tím to určitě s někým dá do kupy:-)

11 moja moja | 12. dubna 2008 v 23:02 | Reagovat

Supr.. ještě jsem nic takového nečetla a je to fakt dobrý!! A moc originální určitě pokračuj a já se těšim na další kapču

12 Abogarth Abogarth | Web | 22. dubna 2008 v 14:04 | Reagovat

:D...to je dorby...Taky te miluju snape..:D:d....nebo to jak se prevlikala bylo dobry.....

13 Jenny Jenny | Web | 8. června 2008 v 22:10 | Reagovat

Wooow, to bylo boží!! Chudák Snape xD Sera je mi děsně sympatická...báječná kapitolka!!

Jsem nějak na tuhle povídku pozapomněla, tak jdu na další kapitolku:)

14 Nikol Nikol | E-mail | Web | 21. března 2009 v 15:02 | Reagovat

Sera je bomba, ale hlavně bych z ní nedělala nejdokonalejší holku na světě, bacha na to XD jinak super, jedeš fakt dobře, správný kecy miluju a máš moje plus. (i když nejsem nic extra)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama