20. Co se stalo o Vánocích 3/3

3. května 2008 v 22:23 | Tagryjka |  Nikdy neříkej nikdy
Ono je to fakt na tři části! To se mi ještě nikdy nepovedlo! Ohromující :))))

***
"Tumáš!" vykřikl se smíchem Remus vyskočil z obrovské závěje sněhu na bradavických pozemcích. Spolu s výkřikem na Siriuse hodil i pečlivě uplácanou sněhovou kouli, která se neminula ani účinkem, ani cílem.
"To si vypiješ!" křiknul za utíkajícím kamarádem Sirius, když si setřel poslední zbytku sněhu z rozesmátého obličeje.
"Promiň, ale nemám žízeň," opáčil přes rameno Remus a radši se nezastavoval. To drobné ohlédnutí se mu však, pro tuto chvíli, stalo osudným. Nevšiml si větší nerovnosti na zasněžené zemi, a proto se pěkně rozmázl do hluboké závěje. Sirius hýkl smíchy, ale rychle ke svému kamarádovi přiběhl. Ne však s úmyslem mu pomoci se zvednout, ale naopak ho zatlačil ještě více do jiskřivého sněhu a začal mu cpát "zmrzlou vodu" za krk a pod bundu. Remus sice nebyl žádné ořezávátko, ale proti svalnatému Siriusovi neměl šanci. Asi po pěti minutách skončilo mučení i zábava (záleží na tom z jakého pohledu se na to díváte :D) a Sirius se smíchem odběhl za Jamesem a Lily, kteří s úsměvem na tváři pozorovali jejich zápolení od jezera.
"A je vycpanej," zahlásil vítězoslavně černovlasý chlapec, když smykem zabrzdil u zamilovaného páru. James s Lily se rozesmáli při pohledu na Siriuse, který s rozzářenou tváři vypadal jako malé zlobivé, ale šťastné dítě, a na Remus, jenž poskakoval na uváleném kousku sněhu a snažil se zpod oblečení vytřást ledový sníh, který ho nepříjemně studil na holé kůži.
"Není ti zima, Remusku?" zavolal na svého přítele pobaveně Sirius. Mladý vlkodlak jen něco nesrozumitelně zavrčel a po chvíli se pomalu vydal za svými kamarády.
"Za tohle tě trest nemine, ty psisko jedno," vyhrožoval Remus, ale docílil jedině výbuchu smíchu ze strany Jamese a Siriuse. Lily moc neposlouchala,protože ji zaujala široká vrstva ledu na bradavickém jezeře. Vybavila se jí zasunutá vzpomínka z dětství a spolu s ní i kouzelná formule, která jí pro tuto chvíli mohla splnit drobné vánoční přání.
"Pojďte si zabruslit," otočila se na svou chlapeckou společnost a ani nečekala na jejich reakci, mávla hůlkou a vyslovila zaklínadlo. Fungovalo dobře, to jí nepřekvapilo, přece jen byla nejlepší studentka ročníku, a v ruce se jí objevil jeden pár bílých bruslí.
"Víš, že máš někdy úžasný nápady?" zašeptal jí James do ucha láskyplně.
"Jen někdy?" opáčila škádlivě a rychle si nasadila na nohy brusle. James a Remus jí okamžitě napodobili s vlastními vyčarovanými páry v rukou, jen Sirius stál u břehu jezera a netvářil se zrovna nadšeně.
"Siriusi? Ty nejdeš?" mrkla na něj tázavě Lily, ještě než se klouzavým pohybem pustila na zamrzlou plochu. Tichošlápek jen němě zavrtěl hlavou. Když pozoroval své přátele vesele dovádějící na jezeře, úsměv na tváři se mu ještě více rozšířil. Lily se, po počáteční nejistotě, ukázala jako velice dobrá bruslařka, zato některé kreace, které je měly udržet na ledě ve vyrovnané pozici, co měli na svědomí zbylí dva Poberti, byly vážně k popukání. Najednou se na ním ozval, Siriusovi velice dobře známý, dívčí hlas.
"Co ty tu tak sám? Neumíš bruslit?" otočil se a uviděl za sebou, podle očekávání, svou snoubenku. Ewelin stála vedle Luciuse, Narcissy a Bellatrix a usmívala se na něj. Nebyl v tom výsměch, ale naopak naprosto upřímný úsměv.
"To tě nemusí zajímat," ohradil se, jako už tolikrát předtím, ale nyní bez nenávisti.
"Takže neumíš," uchichtla se Ewelin mile.
"Chytej, Sirie," zakřičel najednou vesele Remus a mrštil po svém kamarádovi sněhovou kouli, kterou pracně uplácal při vratké jízdě na bruslích. Jak se však Remus napřáhnul jednou rukou prudce dozadu, neudržel rovnováhu a padl přímo na zadek. Vypadalo to tak komicky, že ani Nebelvírští, ani Zmijozelští se neudrželi a začali se strašně smát. Sněhová koule, kterou Remus vyhodil, jeho zakolísáním nabrala jiný směr a místo Siriuse trefila Luciuse. Přímo do obličeje.
"Pár metrů vedle, Lupine. Chce to lepší mušku," zasmál se Lucius uvolněně a s nevídanou rychlostí po Removi vrhnul na oplátku hrst sněhu. Ale ani blonďatý aristokrat se natrefil do svého cíle. Jemu se do rány zase připletla Lily. Brala to také s humorem, jen ze sebe sklepala sníh a zašklebila se na Luciuse.
"Pak do tu potřebuje lepší mušku, co, Malfoyi?" chechtal se James a spolu s ostatními si odčaroval brusle a vylezl zpět na pevnou zem. V tu chvíli jakoby si obě dvě skupiny uvědomily, že se tu smějí s někým, koho se celý život snažili nenávidět, kvůli koleji, rodině, vychování, původu a krvi. A nějak zvlášť jim to nepřišlo nepříjemné. Luciuse něco napadlo a v duchu sbíral odvahu to vyslovit.
"Co kdyby…" kousl se nervózně do rtu a nevyslovil svojí myšlenku. Nevěděl, že ostatním myslí právě prolétlo totéž, ale všichni čekali až někdo bude dost statečný, aby to řekl nahlas.
"Co kdybychom…" Zkusil to i Remus, ale i jemu se zadrhl hlas. Nakonec nejvíc odvahy projevila Bella.
"Co kdybychom prostě na jedno odpoledne odložili několikaleté nesváry?" Nikdo to od ní nečekal. Mysleli, že právě ona je ta zatvrzelá Zmijozelačka, která ani za nic na světě nechce být s "mudlovským šmejdy".
"Myslím, že je to dobrý nápad," pousmála se s nadějí Ewelin ostatní ji doplnili souhlasným kýváním hlavou a hřejivými úsměvy. "A řekla bych, že můžeme začít tím, že ho naučíme bruslit," Se smíchem ukázala na Siriuse, který se pokusil zatvářit uraženě, ale přes cukající koutky mu to moc nešlo.
"Ne, ne. Začneme tímhle," opravil ji James a rychle popadl Lily kolem pasu a než stačila třeba jen vykřiknout, jí hodil do té největší hromady sněhu, která byla poblíž. Ostatní ho ocenili smíchem, protože obzvlášť na v obličeji rudou a prskající Lily byl zábavný pohled.
"Souhlas," podpořil ho Lucius a totéž proved i své budoucí ženě, která až doteď s milým úsměvem pozorovala dění kolem.
"Podle rozkazu hlavního velitele," zahlásil Sirius a pokusil se podobně shodit i svou lepší polovičku, ale Ewelin byla natolik prozíravá, že se dala na útěk. Její snoubenec se okamžitě vydal za ní. Remus a Bellatrix zůstali stát na původním místě a oba se lámali smíchy v pase, protože na celou tu podivnou partu lidí byl vážně úžasný pohled.
"Vypadáš jako velice roztomilý sněhulák, Cissy," smála se Bellatrix a ukazovala na svou sestru, která kdyby se teď viděla v zrcadle, tak by jí to nedalo a chechtala by se taky.
"To ty budeš taky," zašeptal černovlásce do ucha Remus, jenž se nepozorován přikradl za její záda. Bella se tak lekla, že se nezmohla ani na náznak útěku a o vteřinu později už ležela ve sněhu. Remuse však nešikovně strhla sebou takže na zemi skončili oba a v tuhle chvíli se snažili jeden druhého vycpat sněhem.
"Tuhle bitvu prohraješ, Lupine," zasmála se Bellatrix, když se jí konečně povedlo dostat se nad Remuse a přimáčknout ho do sněhu. V tu chvíli si Remus pomyslel, že upřímný úsměv jí moc sluší. Pak ale myšlenku rychle zahnaly jiné a byla protentokrát zapomenuta.
"To se ještě uvidí, Bellatrix," schválně použil její jméno a tím ji dokonale šokoval. Vzpamatovala se až, když jí nebelvírský chlapec nacpal hrst sněhu za krk.
Po chvíli, kdy už byli všichni mokří až na poslední vrstvu oblečení, obzvlášť Bellatrix na které si dal Remus hodně záležet, se přesunuli k zamrzlému jezeru, aby Ewelin mohla splnit výhružku, kterou dala Siriusovi. A to že ho naučí bruslit. Podíleli se na tom všichni a úžasně se u toho bavili. Krkolomných pádů a různých "krasobruslařských" výkonů bylo spousty a největší podíl na tom měla mužská část jejich podivné skupiny. Dívky si občas musely sednout na led, aby ustály záchvaty smíchu.
Kolem šesté byli hrozně unavení, ale nechtěli přestat. Nechtěli rušit to výjimečné vánoční odpoledne. A tak si vymysleli ještě sněhovou bitvu. Nedělili se na žádné skupinky, ale pěkně všichni proti všem.
Mysleli si, že je nikdo neuvidí a nebude s podivovat nad tím, že se dvě znepřátelené party na škole na jedno odpoledne stmelili a společně se bavili. Mýlili se. Z okna jedné vysoké věže je pozoroval sám Albus Brumbál, ředitel Bradavické školy. A usmíval se u toto, protože tohle přátelství bylo víc než jen malé pobavení o vánočních prázdninách a on to věděl. Pak že se Nebelvír a Zmijozel nikdy nesnesou. Nikdy neříkej nikdy, pomyslel si a se zářivým úsměvem a šťastnými jiskřičkami v očích se odvrátil okna.
Když se v osm hodin večer loučili se smutkem v očích a postavili mez sebe obvyklou clonu nadřazenosti, všichni věděli, že na tohle nikdy nezapomenou. Věděl to Lucius, kterého teď na duši hřál upřímný pocit lehkého přátelství a vzpomínka na uvolněný smích. To samé měla v mysli i jeho snoubenka, když měla, co dělat, aby potlačila slzy.
Tušil to Sirius, ve chvíli kdy se mu před očima objevovala úsměvem rozzářená tvář Ewelin.
A věděl to i Remus, zatímco nemohl z mysli vyhnat obličej krásné černovlasé zmijozelské dívky, která byla stejně bohužel navždy mimo jeho dosah. I Bellatrix měla hlavu plnou nebelvírského mladíka s milým úsměvem a když odpoledne šli ven, netušila, jak moc ji toto odpoledne poznamená.
Nikdo z nich nechtěl a ani nemusel zapomenout na nádherné, úsměvné, příjemné vánoční odpoledne, kdy jednou jedinkrát padla nenávist mezi Nebelvírskou a Zmijozelskou partou. Poprvé a naposledy.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ivi Ivi | Web | 3. května 2008 v 22:39 | Reagovat

ježiši BOMBA!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zítra se zmohnu na silnější komentář! Slibuju!

Tedka uz klesaaam......

2 Mariana Mariana | Web | 3. května 2008 v 22:39 | Reagovat

Tak ten konec by l vážně skvělý! Až jsem měla slzy na krajíčku...Super!!!

3 barbora barbora | 3. května 2008 v 23:10 | Reagovat

perfektna:DDDDDDD uplne skvela a genialna:D strasne sa mi pacila:P

4 Appy Appy | Web | 3. května 2008 v 23:38 | Reagovat

Supa, těšila sem se na scénku Siriho a Ewelin a ona nikde!!!!!:-( tož! .:-D

5 Tagryjka Tagryjka | Web | 3. května 2008 v 23:40 | Reagovat

Pro Appy: To si ještě počkáš :D

6 wisty wisty | E-mail | Web | 4. května 2008 v 9:30 | Reagovat

a jako proč naposledy? proč by spolu nemohli kámošit? pls, pls pls udělej s tím něco. a Rem a Bella by se k sobě fakt hodili :)

tak ryyyyychle DALŠÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!!

7 Abogarth Abogarth | Web | 4. května 2008 v 11:00 | Reagovat

jj souhlasim s wisty........je to uplne bozi!krasny

8 Kayla Kayla | 4. května 2008 v 11:40 | Reagovat

nadhera strasne povedene uz se tesim na pokracko!!!!!!!!!:-))))))

9 Francesca Francesca | 4. května 2008 v 13:17 | Reagovat

Páni, tak to asi budu ještě dlouho rozdejchávat.:) Tak takhle skvělou kapitolku jsem už dlouho u nikoho neviděla!!!

10 Bufala Bufala | 4. května 2008 v 15:34 | Reagovat

ja taky souhlasím s wisty co kdyby jsi to cele vymyslela jinak a vykašlala se ne dej od Rowlingove

takovou povídku jsem jeste nikdy necetla kde by se zmijozelaci a nebelviřane kamaradili ja nbych v tom pokračovala

jinač uplně super kapitola

11 tessa tessa | 4. května 2008 v 18:22 | Reagovat

Já naprosto souhlasím s názory nademnou. Je to dokonalá kapča, u které jsem se hrozně nasmála, osuhlas s wisty, že by s Rema a Belly byl roztomilej pár a taky s Bufalou (jestli jsem to vyzkloňovala špatně tak se hluboce omlouvám...) že by ses mohla vykašlat na Rowlu a vymyslet jiný, lepší konec, než ten, kterým končí velká část povídek z tohodle odbobí ( což je smrt Potterovců, Siri v Azkabanu, chudáček Remus sám bez přátel, bez lásky, bez rodiny, bez domova.../no dobře to trochu přeháním, ale on to vždycky nejvíc odnese vlkodláček malej/)...

12 Tagryjka Tagryjka | Web | 4. května 2008 v 18:45 | Reagovat

Tyjo! Vy mi snad těmi komentáři překopete všechno, co mám už od začátku vymyšlený :)))... Když to bude mít nějakou odezvu, tak bych se na tu Rowlu klidně i mohla vykašlat :)) Moc vám děkuji za vaše názory a komentáře...

13 moja moja | 4. května 2008 v 21:16 | Reagovat

to je bezva nápad! je to moc povedená kapitolka! už se těšim na další! :-))

14 maka maka | E-mail | 5. května 2008 v 18:41 | Reagovat

Pokračuj si jak chceš, ale hlavně tak pěkně jako do teď:):):) Moc se těšim na další kapitolku! A jak napsala wisty...mohli by se skamarádit? Prosím, Prosím....:):):):):):):)

15 annetta annetta | E-mail | 5. května 2008 v 19:32 | Reagovat

hej to je naprosto bombový:D fakt že jo. je prostě super jak si je popsala, úplně jiný než by měli bejt a než si je asi každej představoval. hrozně moc se mi to líbí tak šup, šup další:)

16 Jenny Jenny | Web | 7. května 2008 v 15:01 | Reagovat

Ty jo...to bylo dokonalý. Bavilo mě to, bylo to přenádherně napsaný. Akorát mi bylo smutno při tom posledním odstavci. Přenádherná kapitola...strašně moc moc moc se těším na další kapitolu...

17 Jenny Jenny | Web | 7. května 2008 v 15:01 | Reagovat

Ty jo...to bylo dokonalý. Bavilo mě to, bylo to přenádherně napsaný. Akorát mi bylo smutno při tom posledním odstavci. Přenádherná kapitola...strašně moc moc moc se těším na další kapitolu...

18 EILEENhp EILEENhp | 8. května 2008 v 19:20 | Reagovat

naozaj si myslím že by si sa mohla vykašľať na predpísanú predlohu od autorky a ísť vlasnou cestou kde budu všetci dobrí a šťastní............a Remus a Bella by boli skvelý pár........PLS....PLS....PLS

19 Leena Leena | Web | 11. května 2008 v 18:01 | Reagovat

K-R-Á-S-N-É-!-!-!-! :-D ;-) :-)

20 KiVi KiVi | Web | 20. května 2008 v 21:01 | Reagovat

to bylo nádherný :)) vážně se to povedlo...nádhera nevim co k tomu dodat :))

21 Tereza Tereza | Web | 21. května 2008 v 13:17 | Reagovat

doufá, že si remus s bellou k sobě tu cestu najdou...

22 Szurmina Szurmina | 23. května 2008 v 20:50 | Reagovat

Tak to bylo fakt supeeer.Tato kapca se ti moc povedla

23 Kikinaa Kikinaa | Web | 1. července 2008 v 10:48 | Reagovat

vykasli se na rowlingovou! prece se nemusi furt nenavidet!!!!!!!! ja chci bejt s remusem :o))))... na konci mi ukapla slzicky.. prekrasne ;);)

24 Aderna Aderna | 22. srpna 2008 v 1:26 | Reagovat

Najsamlepšia kapitola aku som kedy čitala !!!Ver mi a ja som tych kapitoloviek už čitala ... Ale tato kapitola sa mi naozaj velmi páči !!! Bola uuuuplne genialna !!! (bolo by suprer keby sa dali presne takto setci dohromady ... ze S+E , N+L , B+R a samozreme J+L... :-) )

25 Alex Alex | Web | 2. března 2009 v 17:54 | Reagovat

Tak tahle kapitola je úžasná - pro mě zatím nejlepší z NNN :)

26 jackie jackie | 8. listopadu 2009 v 11:24 | Reagovat

nejuzasnejsi kapitola jako sem kdy cetla a u toho konce sem vazne brecela...ja za to nemuzu ale nak mne to vzalo..:D pises mooooooc krasne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama