21. Přece jen to nebylo naposledy?

9. června 2008 v 9:58 | Tagryjka |  Nikdy neříkej nikdy
Už tu hodně dlouho nebyla kapitola k NNN a když jste tak hezky prosili, tak jsem využila volna a 21. kapča, kterou našínáme třetí desítku je tu! Máte radost? Já teda jo, protože sjem ani nedoufala, že počet kapitol dojde k takovému číslu :D. A že jich ještě bude hodně!
Užijte si čtení a napište mi prosím, prosím, smutně koukám, nějakej ten komentík. Vždycky se pohupujete nějak kolem té dvacítky, co jí jedno překročit? :DDD
Hezé čtení přeji JÁ neboli NarcissaB.

21. Přece jen to nebylo naposledy?
"Hele, Siriusi, ale pokud ty budeš na Novej rok na tom plese, tak nemůže uspořádat klasickou každoroční oslavu, co?" uvědomil si James zděšeně zničehožnic, když ležel na posteli ve svém pokoji. Sirius s Remusem hráli šachy, přičemž Remus jasně vyhrával.
"To je fakt," podrbal se Sirius zamyšleně na hlavě.
"To by ale byla škoda o ní přijít, nemyslíte?" otočil se na ně Remus.
"Tak to sakra jo!" přikyvoval souhlasně James a skoro bylo vidět, jak mu šrotují kolečka v hlavě, jak horečnatě přemýšlel. Pomyslná žárovička se však rozzářila na Remusovou hlavou.
"A co jí udělat o den dřív? Bychom mohli předstírat, že je novej rok a bylo by to,"
"To je dobrej nápad," přikývnul uznale Sirius. "Alespoň se psychicky připravím na ten příšernej ples," povzdechnul si.
"Budeme slavit jen my tři, pardon čtyři," opravil se Remus, když viděl Jamesův pohled. "Anebo přizveme ještě někoho?"
"Koho máš na mysli?" nechápal Sirius a stočil svůj zrak znovu k šachovnici.
"Noo… ale nikoho. Zapomeňte na to," odmávnul to Remus a také se klonil k černo-bílým figurkám, které už se dožadovaly pozornosti.
"Počkej!" zarazil ho James. "Tys myslel…" zbytek věty nedokončil ohromen náhlým pozváním. I Siriusovi to došlo.
"Nikoho jsem nemyslel," ohradil se až příliš zbrkle Remus. Sirius a Jamesem se na sebe podívali, a pak oba unisono přikývli.
"Je to dobrý nápad, Náměsíčníku," zasmál se Sirius.
"Tak pojďte, budete diktovat," vyzval je nadšeně James a popadl do ruky čistý kus pergamenu, brk a inkoust. Remus je jen nevěřícně pozoroval.
"Vy to myslíte vážně?" zeptal se zmateně.
"Samozřejmě," vyhrkli nastejno oba. Jejich náhlé nadšení bylo nakažlivé a Remus si přisedl na Jamesovu postel, aby mohl kontrolovat, co ti dva ztřeštěnci píší.
"Pro čtyři obyvatele zmijozelského sklepení,
Zveme Vás na přednovoroční oslavu Nového roku. Odmítnutí se nepřijímá!
Místo: Komnata nejvyšší potřeby
Datum: 30. prosince tohoto roku
Hodina: 18:00
S sebou: To, co uznáte za vhodné
Těší se na vás Sirius, Remus, James a Lily," Ewelin překvapeným hlasem dočetla pozvání a přes okraj pergamenu s podívala na ostatní osoby, pro které byl dopis určen. Tvářili se stejně překvapeně jako ona.
"Přednovoroční oslava?" vydechla nakonec Narcissa. "Jak můžou vědět, že tu na Silvestra nejsme?" otázka byla adresovaná všem, ale odpověděl Lucius.
"Jednoduše. Black jde přece taky na ten ples. On tu taky nebude,"
"Aha," přikývla chápavě.
"Tak co říkáte na to pozvání?" zkusil přerušit ticho Lucius.
"Stojí tam jasně: Odmítnutí se nepřijímá," promluvila poprvé Bellatrix. "A navíc máme jedinou příležitost trochu se pobavit před tím plesem," dodala zachmuřeně.
"Nevím jak ty, ale já se na ten ples alespoň trochu těším," usmála se Narcissa a chytila Luciuse za ruku.
"To jo no, vy už budete konečně oficiálně zasnoubeni, ale co já?" povzdechla si hraně nešťastně. "a navíc teď…" zamumlala.
"teď?" chytila se toho hned Ewelin a tázavě se na svou kamarádku dívala.
"Nech to plavat," odbyla ji. "Tak co? Půjdem tam?"
"Já bych byla pro," ozvaly se unisono Ewelin a Cissa.
"Takže je rozhodnuto," usmál se lehce Lucius. "Měli bychom jim odpovědět,"
***
"Dorazila odpověď!" křičel Sirius a schody z ložnic dolů do společenské místnosti bral po třech, div se u toho nezabil. James a Lily si něco špitali v jednom křesle a Remus ležel se zavřenýma očima v druhém. Poslední dobou to děla často a Sirius nepřišel na to proč.
"Co píšou?" zvedl hlavu James a i Remus zaujatě otevřel oči.
"Že přijdou," usmál se široce Sirius na své kamarády, jen Lily to nechápala.
"Kdo přijde? A kam?"
"My jsme ti to neřekli?" divil se James. "Hodláme uspořádat oslavu nového roku a pozvali jsem i Malfoye a spol,"
"Aha," přikývla, ale v duchu se snažila přijít na to, co je přimělo, aby dříve tak neoblíbenou partu pozvali. Koutkem oka pohlédla na Remuse a konečně jí to došlo.
"Kdo z nás si dá tu práci a půjde připravit KNP?" vyzvídal James, protože jeho lenivému tělu se až do sedmého patra vážně nechtělo.
"Vezmu si to na starost," usmál se Sirius a fláknul sebou do křesla.
"To vidím," ušklíbnul se Remus a pozoroval, jak se jeho kamarád slastně zabořil do nadýchaných polštářů.
"Hele, mladej, nerej,"
"Promiň, starej,"
***
"Proč musí být komnata nejvyšší potřeby zrovna v sedmém patře?" zastěžovala si Bellatrix, když spolu se svými přáteli vylezla až do sedmého patra. Přes všechny vrtochy schodiště museli ujít několik stovek schodů.
"Aby se měly zmijozelské sklepní myši na co ptát," odpověděl jí pobavený hlas. Podívali se pořádně před sebe a uviděli Siriuse, jak se ležérně opírá o stěnu naproti prazvláštnímu gobelínu.
"Ještě řekni, že tobě ty schody nevadí," vyprskla Bella.
"Nevadí, protože podobné musím šlapat několikrát denně do nebelvírské věže," zasmál se jejímu výrazu. Poté si stoupnul kousek od zdi a s jemnou teatrálností se uklonil. "Bude mi ctí vás uvítat na každoročním novoročním večírku. Dobře se bavte," s těmito slovy, před očima nechápajících zmijozelských otevřel dveře, které se na jeho přání objevily.
"Vítejte!" ozval se z hloubi pokoje veselý hlas a vzápětí se objevil i jeho majitel. James se vynořil ze záplavy kouzelnických barevných světel, kterými byla celá místnost osvětlena (Anebo zatemněna? :D).
"Nemáte tu přílišnou návštěvnost," poznamenal trochu jízlivě Narcissa, když pohledem přejela po osazenstvu pokoje.
"Má drahá sestřenko," začal Sirius konejšivým hlasem, jakoby něco vysvětloval malému dítěti a chytil ji kolem ramen, což Lucius sledoval s žárlivým zamračení. Ale nahlas by to nikdy nepřiznal. "za prvé, v Bradavicích skoro nikdo není a za druhé, kdo myslíš, že by snesl tvou okouzlující přítomnost?"
"Můj předrahý bratránku," odpověděla mu stejně a objala ho jednou rukou kolem pasu. "Mou okouzlující společnost budeš snášet dnešní večer především ty," rozesmála se a hned ho zase pustila a vymanila se z jeho sevření.
"No potěš koště," povzdechl si hraně Sirius a všechny tím rozesmál. Tím smíchem jakoby byla zbořena bariéra mezi nimi a oni se mohli nevázaně bavit.
"Tak teď rozkazy pro domácí. Každý čapněte jednoho z nich a vysvětlete pravidla a uspořádání místnosti," rozkázal James a sám popadl za ruku Narcissu a začal jí něco zuřivě vykládat. Lucius ani nestačil protestovat, protože jeho už si vzala do péče Lily. Remus, Bella, Sirius a Ewelin se na sebe maličko rozpačitě podívali, ale Sirius si všiml pohledů, které na sebe upírali jeho sestřenka a nejlepší přítel, a tak se rozhodl.
"Remusi s tím vysvětlováním mákněte a my jdeme," mrkl na vlkodlaka a vzal Ewelin za ruku. Docela překvapeně na něj hleděla, protože si nemyslela, že by si vzal na starost zrovna jí. Když jí Sirius dotáhl k dlouhému stolu, překvapeně zalapala po dechu, a dokonce ani nestihla položit otázku ohledně jeho rychlé změny názorů.
"Tak tady najdeš snad všechno jídlo, které jsou skřítci schopni uvařit," usmál se zářivě. "Od zeleninových salátů až po čokoládovou bábovku," dodal a zničehožnic sáhl do jedné misky. "Tohle je třeba moje oblíbené jídlo. Schválně jestli poznáš co v tom je," a pak jí podal zapečený toast. Váhavě se do něj zakousla a zkusila rozpoznat všechno v něm.
"Banán, čokoláda a…" pečlivě se zamyslela, ale nedokázala přijít na to odkud tu chuť zná. Její nedobrovolný snoubenec jí s tím pomohl.
"Vaječný koňak," smál se jejímu výrazu. "Jenom bradavičtí skřítci umějí udělat ten toast tak, aby koňak nevytekl,"
"Zajímavé. Tos vymyslel sám? Myslím tu kombinaci,"
"Ano. Párkrát jsme s Jamesem experimentovali s jídlem a tohle z toho vzniklo. A teď ještě pojď," znovu ji chytil za ruku a odváděl ji směrem nalevo. U konce stolu, kam mířili, Ewelin rozeznala Luciuse, Cissu, Lily a Jamese, jak se vesele baví a něčemu společně smějí.
"Tak tohle je náš poklad," prohlásil hrdě Sirius a ukázal na velký stůl, na němž byly naskládány nejrůznější láhve. "Najdeš tu snad úplně všechen alkohol, co znáš. A pokud bys náhodou, zdůrazňuji náhodou, nějaký nenašla, tak ti ho Komnata mile ráda poskytne,"
"A co nealkoholické nápoje?" zvedla obočí tázavě.
"Ty se nevedou," odmávnul to rázně. "Buď piješ s námi, nebo proti nám," zadeklamoval pobaveně a sáhl mezi láhve a rozhodným gestem vytáhl podezřele vypadající láhev a ještě podezřelejší tekutinou uvnitř. Hůlkou si přivolal dvě malé skleničky a nalil do nich štědrou dávku alkoholu. Jednu nabídl Ewelin a čekal, co udělá.
"S vámi, tedy teď s tebou," usmála se.
"Tak na co si připijem?"
"Já bych doporučoval na lásku," vmísil se mezi ně Lucius s pichlavou poznámkou, ale vzápětí se zase stáhl, když ho probodly dva nepříjemné pohledy.
"Na tuhle oslavu," zvedl nakonec sklenku v přípitku Sirius.
"A na to, že k sobě zmijozelští a nebelvírští našli cestu," dodala a než se napila, ještě přejela pohledem celou místnost, aby našla důkaz svých slov. A taky že našla. S úsměvem do sebe rychle obrátila alkohol, ale o vteřinu později se jí zkřivil obličej znechucením.
"To je hnus!" vyprskla. Sirius se jen smál a pozoroval ji. Věděl, jak to chutná a také věděl, proč to do sebe neobrátil tak jako ona. "Co to je?"
"To radši nechtěj vědět," zašklebil se tajemně. "Ještě jednu skleničku?" snažil se tvářit nevinně, ale prozradily ho cukající koutky.
"Nikdy!" prskla Ewelin a hravě ho bouchla do ramene, když viděla, jak se culí.
***
"Tak, nevím sice, co myslel James těmi pravidly a uspořádáním, ale pokusím se," usmál se trochu rozpačitě Remus na Bellatrix. "No, uspořádání místnosti je jednoduché, přímo naproti dveřím je stůl s jídlem a pitím. Měl to na starost Sirius takže netuším, co tam bude, ale můžeme to jít omrknout," pokrčil rameny a ukázal k podlouhlému stolu.
"Jak znám bratránka, tak tam bude hodně sladkostí," zakřenila se Bellatrix a Remus jí jen dával za pravdu.
"No, co jsem říkala?" rozesmála se, když pohlédla na jídelní tabuli. Polovinu stolu zabíraly vážně sladkosti a na zbytku se tísnily nejrůznější mísy se zeleninovými, masovými a ovocnými saláty.
"Já žasnu," přiznal Remus. "Věděl jsem, že je cvok, ale tohle…" úmyslně větu nedokončil a spolu s Bellou se začal smát. Korunu tomu nasadil Sirius, když na ně křikl, čemu se smějou.
"To je vážně cvok," přikývla rozesmátá Bella.
"No a půjdeme dále," navázal na ukazování místnosti Remus hraně průvodcovským hlasem. Ten smích mu dodal trochu odvahy a on se před Bellatrix necítil tolik rozpačitě jako předtím. "Tam, jak stojí všichni ostatní je pult s alkoholem," vysvětloval a musel se usmát tomu, kde všichni stáli. Alkohol vážně nezklamal. "Najdeš tam snad úplně všechen alkohol co existuje nebo, přesněji řečeno, všechen, na který si Sirius vzpomněl," dodal pobaveně a ukazoval na hromadu lahví nejrůznější druhů, značek a barev.
"Tohle všechno měl na starosti bratránek?" zeptala se Bella překvapeně a rozhlédla se kolem.
"Jo, protože James se radši během volna věnuje Lily a já jsem moc línej," ušklíbl se.
"Tak to už se nedivim, že je tu tolik alkoholu," zasmála se.
"To já taky ne," zakřenil se Remus. "Nealkoholické nápoje tu nenajdeš, ale pokud bys nějaký chtěla," snížil hlas tak, aby ho neslyšeli jeho přátelé. "stačí na nějaký pomyslet a Komnata ti ho dopřeje. Ale radím ti, zamaskovat ho jako sklenku něčeho alkoholického. Tak to alespoň dělám já," vysvětlil s úsměvem. "A ti tři se vždycky hrozně diví, jakože jsem střízlivý," Bella se rozesmála a v duchu představila tu situaci. Když se tak zamyslela Remus měl možnost si ji lépe prohlédnout. Všiml si, že jí to v tomhle evidentně mudlovském oblečení hrozně sluší, víc než v hábitech. Měla neobvykle rozpuštěné vlasy a ty se krásně leskly v odlescích z barevných světel místnosti. Remusovi přišla každým okamžikem krásnější a krásnější. Prostě si nemohl pomoct.
"Sice jsem říkal, že většinou nepiju," usmál se šibalsky po chvíli a vytáhl z džínsů hůlku. "ale malý přípitek nikomu neuškodí, že?" dodal škodolibě a mávnutím hůlky se před ním objevily dvě malé skleničky, naplněné Bellatrix dobře známou ohnivou whisky. "Nerad bych ti naléval něco, co neznáš jako před chvílí Sirius Ewelin," zasmál se a pohodil hlavou ke šklebící se černovlásce. "A tohle je dokonce i moje oblíbené pití,"
"Pane Lupine, začínáte se pěkně vybarvovat," ušklíbla se vesele Bellatrix a uchopila jednu sklenku.
"Pro vás všechno, slečno Blacková," vylétlo z Remuse dřív, než se stačil zarazit. Bellatrix se trochu, skoro neznatelně, začervenala.
"Na přátelství," zkusil to Remus zamluvit přípitkem.
"Na lásku," Bellatrix skoro překvapeně zamrkala, když uslyšela sama sebe tohle říct. I Remuse to překvapilo, ale rozhodně mu to nebylo proti srsti. Naopak.
"Na nás," zakončili to oba nastejno a stále si upřeně hledíc do očí whisky vypili. Bellatrix jen mlhavě cítila, jak ji whisky pálí v krku a na jazyku, protože se skoro ztrácela v Remisových jantarových očích. Remus byl zase jako uhranutý černočernýma očima Bellatrix. Vyrušila je až hudba, kterou zničehožnic komnata spustila, zjevně na přání někoho z jejich přátel. Rozpačitě se od sebe odvrátili a mlčky se rozhlíželi po Komnatě. Když Bella předstírala, jak moc ji zajímá vzor parketované podlahy, Remus maličko chvějícím se hlasem rozpaky promluvil.
"Nechceš si zatancovat?"
"Ráda," usmála se na něj široce a s pohledem připoutaným na jeho rozesmáté tváři, vsunula svou dlaň do jeho.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Katie Katie | Web | 9. června 2008 v 12:28 | Reagovat

Super ! Další kapitola. Moc sem se na ní těšila. :) Doufám, že se Remus a Bella dají dohromady.  :) Jinak moc pěkně napsané :) Rychle pokráčko  ;)

2 Casey Casey | 9. června 2008 v 13:01 | Reagovat

Supr... Opravdu doufám že se dají remus a bela dohromady... Anebo aspoň ewelin a sirius.... ale jinak moc povedená kapitola

3 wisty wisty | E-mail | Web | 9. června 2008 v 15:21 | Reagovat

to... to je ... nádherný!!! :) a ať už je tady další!! .)

4 Ivi Ivi | Web | 9. června 2008 v 16:10 | Reagovat

Jjojo...

Povedla se!!!

Ostatně jako vždy:D

5 Abogarth Abogarth | Web | 9. června 2008 v 17:37 | Reagovat

wow.to je úplně boží.Fakt se ti to povedlo!jen tak dál..a jinak by mě zajímalo co to eweiln se siriusem pili..:D:D

6 Tagryjka Tagryjka | 9. června 2008 v 17:49 | Reagovat

Pro Abogarth: Absint :DDD

7 Jenny Jenny | Web | 9. června 2008 v 19:34 | Reagovat

Ou je...boží kapitolka. Strašně se mi líbí, jak v týhle povídce popíráš nenávist mezi N a Z...fakt super:) Juuu a Bella a Rem, to by byl skvělej pár:D Bezvadný...akorát useklý!:) Chtělo by to co nejdřív novou kapitolu.../*nevinnost sama*/:D

8 annetta annetta | E-mail | Web | 9. června 2008 v 20:17 | Reagovat

hustýxD Bella a Remus sou fakt prvotřídní párxD moc se mi tahle kapitolka líbila

9 Abogarth Abogarth | Web | 10. června 2008 v 12:47 | Reagovat

absint..:D:D:...husty piti...

10 Kathleen Kathleen | 10. června 2008 v 19:40 | Reagovat

Super kapitolka!! :D Doufám, že se to bude vyvýjet dobře..i když v týhle době jeden nikdy neví...:) už se těším na další!!

11 lonka lonka | 11. června 2008 v 17:35 | Reagovat

supééér kapitola, nejlepší pár Remus a bella

12 Appy Appy | Web | 11. června 2008 v 19:28 | Reagovat

:-D hezký, ale nemusela si to uprostřed ukončit.... víš co se mohlo stát v následujících hodinách večírku????:-D doufám, že o to příští kapitolku neošidíš

13 EILEENhp EILEENhp | 12. června 2008 v 8:38 | Reagovat

waw.....je to skvelé....možno ešte lepšie ako som si mohla predstaviť a ten Remus a Bella.....no proste nádhera!!!

14 Lia Lia | 13. června 2008 v 14:57 | Reagovat

no teda..krasa...ale remus a bella??:D

15 Tereza Tereza | Web | 14. června 2008 v 8:27 | Reagovat

super

16 Ewilan Ewilan | Web | 14. června 2008 v 15:20 | Reagovat

táááááááááááááák....konečně komentuju...jsem tak ráda, že je tu nová kapča, ale je mi smutno:-(( bude mi chybět pokráčko..jsem na téhle povídce doslova závislá:D:D:D

a jako prožila jsem šok!!! Remus a Bella???no super nápad, Ciss:o)) to je tak originální povídka, že bych to nejradši vyřvala do světa!  a tahle kapitola se ti vážně moc moc moc povedla, byla jako vždycky nádhernááá!

17 Bufala Bufala | 16. června 2008 v 15:33 | Reagovat

fakt super a je dobre ze ses rozhodla ignorovat rowlu

18 Tagryjka Tagryjka | 16. června 2008 v 17:30 | Reagovat

Pro Bufalu: Ne tak docela :DDD.

19 máka máka | 17. června 2008 v 12:45 | Reagovat

To je pěknéééééééé, jak dlouho jim to asi vydrží?

Dlouho! Že jo? :):):)

20 misha misha | 17. června 2008 v 18:33 | Reagovat

píši ti prvně, protože až teď se mi podařilo objevit tuto skvělou povídku, je prostě wooooooooow!!!!

21 Teri Teri | 17. června 2008 v 21:33 | Reagovat

Krásný :)......moc se těším na další kapitolku,jak se to dál bude vyvíjet :D

22 Kikinaa(BellatrixB) Kikinaa(BellatrixB) | Web | 1. července 2008 v 12:03 | Reagovat

fííha krááásne :).. konecne se dam dohromady s remusem juhuuuuu :):):).. moooc povedena kapitolka ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama