25. Jako James Bond

5. srpna 2008 v 22:14 | Tagryjka |  Nikdy neříkej nikdy
Já to fakt stihla. Nevěřim tomu, ale stihla jsem to. Chtěla jsem ještě napsat další kapitolku k NNN a nevěřila jsem, že to stihnu ejště dneska, ale ona tu fakt je! Sice krátká, nic moc, ale je.
Chtěla jsem jí napsat takovou o ničem, abych nastínila vzah Pobertů a Zmijozeláků, děj se odehrává už někdy v březnu, docela jsme poposkočili, co?
Tak já zase přestávám kecat a vkládám.
"Užijte si to!"
Vaše Tagryjka

25. Jako James Bond
Bylo už dávno po večerce a většina studentů Bradavic už spala. Kdyby někdo vážně hledal nějaké bdící osoby, mohl by zaskočit pokecat se školníkem, který slídil ve třetím patře, anebo s jeho kočkou zamořující vzduch ve sklepení. Další život by ale nikdo jinde nehledal, kromě těch zasvěcených. Osoba zahalená milosrdným stínem, který poskytovaly kamenné hradní stěny, se prosmýkla kolem rohu v sedmém patře, a pak začala zdánlivě nepochopitelně přecházet sem a tam kolem jedné stěny. Nebylo poznat kdo to je a už vůbec ne, co tam dělá, ale chápavému člověku by došlo, že tam v tu noční hodinu není náhodně.
"Tak už jsem tady," povzdychl si černovlasý mladík a s úlevným povzdechem za sebou zabouchl dveře. Pak ale nasadil zářivý úsměv a přeletěl pohledem osazení nejmagičtější místnosti bradavického hradu. "Zdarec, moji drazí zmijozelští," pozdravil Sirius rozjařeně a, teď už vesele sebou prásknul na malou pohovku, kterou komnata pohově vyčarovala, vedle jeho přátel. V Komnatě nejvyšší potřeby seděl Remus v pohodlném ušáku a v náruči spokojeně objímal svojí přítelkyni, kterou nebyl nikdo jiný než zmijozelská kráska Bellatrix Blacková. V podobné pozici seděli v podobném křesle i Lucius s Narcissou a nakonec i Lily s Jamesem. Ewelin se o pohovku ochotně podělila se Severusem, jenž se snažil tvářit, jakože tam vůbec není, a pokud náhodou jo, tak s nimi rozhodně nemá nic společného. A jako poslední se na velké kožišině přímo před krbem roztahoval Petr Pettigrew a pořád se vydýchával z namáhavého útěku, co musel absolvovat ve své krysí podobě před paní Norisovou, které se k jeho smůle malá obtloustlá krysa až příliš zalíbila.
"No nazdar, Blacku," zahučel nepřívětivě Snape a vůbec nic si nedělal z nepřívětivých pohledů, jimiž ho všichni obdařili. Ostatním Zmijozelským trvalo dva dny, než svého kamaráda přesvědčili, aby se k jejich partě připojil. A další dva dny trvalo přesvědčit Siriuse, aby zakopal s černovlasým zmijozelákem válečnou sekeru. Jamese si vzala na starost Lily, takže poslední háček byl bohužel jen Sirius.
"Ahoj, Siriusi," pozdravila ho zvesela Bella a ještě více (pokud to šlo) se přitulila k Remusovi.
"Začínám si připadat jako James Bond, když se pořád plížím těma chodbama," oznámil jim Sirius vesele.
"Pche," odfrkl si nepříjemně Severus, ale Sirius mu ze zájmu o své zdravé nervy nevěnoval pozornost.
"Kdo je James Bond?" zeptal se nechápavě Lucius a podobně jako on se tvářila i Narcissa, Bellatrix a James.
"To neřeš," odmávla jeho dotaz Ewelin. "Hele dokázal někdo z vás sehnat tu knížku na Lektvary? Ten Křiklan se snad úplně zbláznil," zakroutila nevěřícně hlavou, když si vybavila profesora lektvarů a nesmyslný úkol, který jim zadal při poslední hodině. Mají vytvořit esej podle knihy, jakou nemůžou sehnat ve školní knihovně.
"Ještě ne," zavrtěl hlavou James. "Ale máma doma prolejzá rodinnou knihovnu, kterou by nám mimochodem záviděla i ta hysterická Pinceová, a doufám, že jí najde," sepnul ruce v hraném prosebném gestu.
"Já jsem napsala do Krucánků na příčný, ale zatím mi neodpověděli," přidala se do debaty i Bellatrix.
"A já…" odkašlal si významně Sirius a naoko povýšeně se na ostatní podíval. Pohledy se nedočkavě obrátily k němu a všem začaly cukat koutky, když roztáhl rty do ještě širšího úsměvu. "na to kašlu," dokončil do ticha větu, načež všichni vybuchli smíchy.
"Proč mě to vůbec nepřekvapuje?" nechala se slyšet pobavená Lily.
"Protože mě znáš?" zamrkal na ni škádlivě.
"Hele, kámo," obořil se na něj naoko naštvaně James, ale koutky úst mu cukaly, když mu výstražně zamával prstem před nosem.
"Já vím, já vím, soukromej majetek, že jo?" nadhodil James a odpovědí mu byl jen pobavený smích. "No co?" ohradil se na nechápavé pohledy. "Poslouchám to už sedmej rok. Já se divím, že se na Lily můžu vůbec kouknout."
"To jsem ti ještě nezakázal?" vyděsil se James hraně.
"Ne," potvrdil Sirius jeho domněnku. "Nemůžu toho hodně, ale tohle ještě jo."
"Nooo," poškrábal se James zamyšleně na hlavě. "Možná by se s tím dalo ještě něco udělat," prohlásil nakonec k pobavení ostatních. Zatímco Lily mu rozverně rozcuchala vlasy a Sirius na něj udělal výhružné gesto pěstí, Cissa se obrátila na Luciuse.
"Ty taky kvůli mně zakazuješ něco svým kamarádům?" zeptala se napůl zvědavě, napůl se smíchem.
"Já nemusím, že ne Seve?" otočil se na černovlasého kamaráda.
"Neříkej mi Seve," zavrčel v odpověď. "Víš moc dobře, že to nesnáším."
"A proto mě to tak baví," usmál se spokojeně Lucius. "Seve," dodal provokativně.
"Nech toho nebo vytáhnu tvojí přezdívku," zavyhrožoval Severus a pobaveně sledoval, jak si Lucius přejel prstem po hrdle, aby naznačil, co s ním bude, když jen pípne.
"Počkej," plácla ho přes ruku Cissa. "Povídej, Severusi. Mě to zajímá."
"Mě taky," přidala se k nim Ewelin unisono se Siriusem.
"Severusi, opovaž se a je z tebe mrtvej člověk." Přimhouřil oči nepřívětivě Lucius, ale ten výraz mu z obličeje zmizel hned, jak ho Cissa něžně políbila. To na Severuse i na jeho potupnou přezdívku bleskurychle zapomněl a věnoval se pouze svojí snoubence.
"Spíš mrtvej lektvar, chtěl jsi říct, ne?" usmála se Bella a zaksichtila se na Severuse. Hrozně jí bavilo ho provokovat, protože byl vděčný terč a vždycky do sebe nechal rýt tak dlouho, dokud netrefila tak přesně, že i jeho flegmatická povaha se nažhavila do ruda.
"Hahaha, tak jsme se zasmáli," neodpustil si ironickou poznámku, zatímco ostatní opravdu vybuchli smíchy.
"Sorry, Seve, já si to nemohla odpustit,"
"Kolikrát mám říkat, abyste mi neříkali-,"
"Seve. My víme," usmála se nevinně Bella a jen sledovala, jak jeho bledá pleť pomalu rudne. "Promiň, promiň, když Severus je delší než Brumbálův plnovous," ušklíbla se pobaveně.
"Já za to nemůžu, ale jednou je to moje jméno, tak ho používej v normálním tvaru," zavrčel výhružně a znovu se pohodlně opřel do křesla.
"Rozkaz-," zbytek už Bella nedořekla, protože Remus jí zacpal ústa polibkem, aby zase neřekla nějakou nejapnost a nevytočila lektvarového génia víc, než bylo nutné. Černovláska si však nehodlal stěžovat. Naopak, takové umlčovací metody se jí zamlouvaly.
"Díky, Remusi," ušklíbl se Severus, přestože věděl, že mladý vlkodlak ho stejně neposlouchá.
"To nemá cenu," mávnul rukou k jeho poděkování Sirius a najednou se mu rozzářila tvář, jakoby si na něco vzpomněl.
"Mám to!" zavýsknul rychle, až James, který k němu seděl nejblíž, málem spadnul z křesla.
"Co zas?" zděsil se jeho nejlepší přítel a normálně se začínal bát, co se Siriusovi zase zrodilo v hlavě.
"Proč o tu knížku na lektvary prostě nepoprosíme?" vyhrnul Sirius a očekával jásavou reakci, ale všichni na něj zírali jako na blázna.
"Koho? Křiklana?" nechápala Ewelin.
"Ale ne," plácnul se černovlasý mladík do čela. "Komnatu přece. Když umí zhmotnit každou kravinu, tak proč by nesvedla nějakou knížku?" vysvětloval jim svůj nápad a hned v duchu sesmolil prosbu adresovanou celé místnosti, což mu znělo strašně blbě, ale nakonec to splnilo účel.
Komnata se tak zvláštně rozšířila a přímo za jejich křesly a pohovkami se objevil velký psací stůl pro několik osob, na něm dostatečná zásoba brků, pergamenů a dva výtisky jejich vytoužené knihy.
"Siriusi?" otočila se na něj Lily se zářivým úsměvem.
"Ano?" reagoval hbitě.
"Jsi génius," zalichotila mu a okamžitě vyskočila od Jamese a vrhla se ke stolku.
"Já vím," prohlásil bez začervenání.
"Nejsi nějakej skromnej?" zaksichtila se také Cissa na svého bratrance, přestože ji jeho chování víc než pobavilo.
"Já?"
"Nikdy!" dokončil za něj prozíravě James a odešel si sednout ke své přítelkyni, ale ten pohyb doprovodil hlubokým povzdechem, protože hrozně nerad trávil páteční večery učením.
"Nerad to přiznávám, ale tohle byl fakt dobrej nápad, Blacku," ocenil ho Severus s nosem zabořeným do tlusté bichle, za což se na něj Ewelin zamračila, protože tak na ně ostatní zbyl pouze jeden výtisk. Vyřešila to zase Komnata nejvyšší potřeby vyčarováním dalších dvou knih.
"Tahle komnata je fakt víc než inteligentní, co?" řekla Cissa s uznáním a obdivně se kolem sebe rozhlédla, protože ji všestrannost a kouzelnost téhle místnosti nepřestala udivovat.
"Jako já," zubil se zase vesele Sirius, ale nijak to nemyslel vážně. Jen je chtěl trochu popíchnout.
"Ehm, ehm," odkašlala si Ewelin a jen tím zastírala smích.
"Něco proti?" zamrkal na ni.
"Ne nic," oplatila mu to, ale nepřestávala se pobaveně uculovat.
"Tak čemu se směješ?" osopil se na ni, ale koutky úst mu taky cukaly, když se výhružně k dívce přibližoval.
"Co mi uděláš, když řeknu, že tobě?" ptala se se zájmem a snažila se tvářit nezaujatě.
"Vážně to chceš vědět?"
"Proč ne?" pokrčila rameny.
"Jak chceš," řekl s ďábelskými jiskřičkami v očích a jedním krokem stál až u ní. Popadl ji za pas a praštil s ní na nejbližší pohovku.
"Jste lechtivá, princezno?" zeptal se konverzačním tónem.
"Ne-e," kníkla potichu a jen zděšeně valila oči na Siriusovy ruce, kterými se jí právě rozhodl ulechtat k smrti. Potom už nebyla schopná mezi záchvaty smíchu říct vůbec nic. Jen občas vyjekla něco, co znělo skoro jako volání o pomoc, ale ostatní buď dělali ten úkol, nebo je pobaveně sledovali, nebo se věnovali jiným činnostem.
"Tak co? Už ti to stačilo?" usmíval se na svou snoubenku Sirius a v očích mu hráli veselé jiskřičky, které mu podle Ewelinina názoru dodávaly krásný výraz.
"Rozhodně," vydechla namáhavě, protože ji od smíchu ještě pořád bolelo břicho.
"Fajn," řekl Sirius a svalil se vedle ní na pohovku. Ruce si dal za hlavu a jen přimhouřenýma očima sledoval dění v pokoji.
"Dovolíš?" otázala se Ewelin a aniž by čekala na odpověď, převalila se přes něj z pohovky a pomalu se dohrabala až ke stolu s pergameny, kde všichni kromě Luciuse a Jamese dělali zadanou esej. Oba dva chlapci jen popichovali své přítelkyně nebo sebe navzájem, protože ani jeden z nich neměl náladu na domácí úkoly.
"Nezírej na mě. Siriusi," řekla po chvíli do ticha Ewelin, ale nezvedla oči od pergamu, který za těch pět minut dokázala skoro celý pokrýt svým úhledným a rovným písmem.
"Proč ne?" usmál se rozverně a pořád od ní nezvedal zrak. Bavilo ho ji pozorovat, a přestože neměl z toho zasnoubení žádnou radost, musel uznat, že je to opravdu jedna z nejhezčích dívek, jaké znal a že jich znal opravdu hodně. A taky ji rád popichoval, protože se uměla nádherně vztekat.
"Protože se potom nemůžu soustředit," přiznala upřímně a doufala, že ho tím odradí, nebo alespoň na chvíli zaskočí.
"Ale?" pozvedl překvapeně obočí. "Vážně?" zamrkal laškovně.
"Ne," odsekla napůl nepřívětivě, napůl pobaveně. "Jen jsem se tě chtěla zbavit. Nevyšlo to," povzdechla si.
"Zbavit se? Mě?" opakoval naoko nevěřícně. "Kdo by to mohl chtít udělat?"
"Já!" ozvali se okamžitě všichni a na rtech se jim rozšířily veselé úsměvy. Pro zmijozelské to byl doslova balzám na duši. Nemuseli nic předstírat, mohli se volně smát, říkat, co chtějí a hlavně… Měli přátele.
"No to snad ne!" reagoval pobouřeně Sirius a uraženě si založil ruce na prsou. Když si ho po chvíli nikdo nevšímal, tak zavřel oči a začal jen tak relaxovat. Nevšiml si, že role se teď obrátily a Ewelin po očku začala pozorovat jeho.
***
"Vstávej, lenochu," zařval na něj najednou někdo z bezprostřední blízkosti.
"Ale já nespím," řekl unaveně a podíval se, kdo na něj tak řve. Byl to James. "Ale brzo budu, jestli hned nezačnu něco dělat," usmál se a protřel si unavené oči.
"Je už hrozně pozdě," protáhla se Cissa a ospale se schoulila Luciusovi do náruče.
"To je, měli bychom jít," prohlásila trochu smutně Lily, protože se jí vůbec nechtělo s ostatními loučit.
"Máš pravdu," souhlasil Lucius.
"Jak teda půjdem?" ozval se s organizováním James. Ale ne, teď zase začne hra na Bonda, povzdechl si v duchu Sirius.
"Já a Cissa máme neviditelný plášť, Ewelin a Bella zastírací kouzlo," prohlásil Lucius a vytáhl zmiňované dva pláště. Jeden byl rodu Malfoyú, což dokazovali i zelení hadi na něm a druhý obyčejný školní, ale začarovaný zastíracím kouzlem, které se Bella s Ewelin pracně učily.
"Fajn," přikývl James. "Já mám svůj plášť a Lily a Remus se pod něj ještě vejdou. I když nevím, nevím, předtím to bylo jen tak tak," mrkl na ně.
"Severusi?"
"Já to zvládnu sám," zabručel černovlasý mladík. Petrův způsob byl prozrazený, protože na konci února se Pobertové zmijozelákům přiznali se svými zvěromágskými formami, a Sirius to měl jasné.
"Tak kdo jde první?" zeptal se Severus a přestože by to nikdy nahlas nepřiznal, ani jemu se odtud nechtělo.
"Já," zahlásil Sirius a zvedl se z lehu na pohovce. "Jinak tu vážně usnu," usmál se. Zamířil ke dveřím, a ještě než je otevřel, se na všechny znovu zářivě usmál. "Dobrou noc a já jdu. Jako James Bond," zamrkal herecky a zmizel za dveřmi. Když je zavřel, uťal hlasitý smích od jeho přátel.
Jako James Bond, usmál se pro sebe v duchu, ještě než zmizel v hlubokých stínech, které se táhly přes chodbu.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 KiVi KiVi | Web | 5. srpna 2008 v 22:47 | Reagovat

áááách já se z Lucíka rozplynu :D kuchni Narcisu...já pak ochotně zastoupim její místo :D jo a zajímalo by mě co se jim stalo když zmizel Sirius a Ewelin...jestli je mučili nebo tak...:)

2 Jasmína Jasmína | E-mail | 5. srpna 2008 v 22:52 | Reagovat

další hezkej dílek :) těším se na pokráška :)) a nejen k NNN

3 Vlasta Vlasta | 6. srpna 2008 v 9:12 | Reagovat

to bylo skvělý ale byla bych nejradší kdyby se dal sirius  s ewelin dohromady..... :-)....opravdu pěkná kapitolka tak prosím honem další

4 Izabela1996 Izabela1996 | Web | 6. srpna 2008 v 9:22 | Reagovat

Krása

5 Kikinaa(BellatrixB) Kikinaa(BellatrixB) | Web | 6. srpna 2008 v 9:31 | Reagovat

mno takze me se zahle kapitolka moc libila.. prave ti du psat na icq ten slibovanej clanek.. :D.. doufam ze bude brzo dalsi cast ;)

6 Katie (JamesP) Katie (JamesP) | Web | 6. srpna 2008 v 9:37 | Reagovat

Další úžasná kapitolka, vážně skvělá, James Bond :D hehe :D Jinak se teším na pokráčko :) Snad tu bude co nejrychleji ;)

7 weruška weruška | Web | 6. srpna 2008 v 10:00 | Reagovat

moc krásný.. j se tak těšám na další

8 Leena Leena | Web | 6. srpna 2008 v 13:00 | Reagovat

krása :-) píšeš fakt nádherně :-) jen tak dál :-))

9 Abogarth Abogarth | Web | 6. srpna 2008 v 18:18 | Reagovat

Pěkný.Normálně Jamese Bonda moc nemusim,ale tady to bylo dobrý :D.Chudak Sev ho trápili..hele ted me neco napadlo,ale to ti radsi reknu jen na icq..jinak taky souhlasim s Vlastou ze by Sirius a Ewelin meli bejt dohromady..hezka kapitolka :)

10 Ewilan Ewilan | Web | 6. srpna 2008 v 22:53 | Reagovat

ááááááááááááááááááááááááááááááááááááá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tyjo!tyjo!tyjooo! ten James Bond nemá chybu...a jako!fíha! suprácká kapitola...strašně moc se mi líbila. moje oblíbená dvojice Sirius  a Ewelin.jako..já nemám slov, asi ti to tady celý zatečkuju, protože ze sebe nedostanu kloudný slovo. strašně moc se mi to líbilo.krásnýýý! kapitola se ti povedla... a souhlasím se všemi - Siri a Ew by se měli dát dohromady:D já už to nevydržíííím:D

11 Máka Máka | E-mail | 8. srpna 2008 v 20:49 | Reagovat

Je moooc dobře, že se mají rádi :D moc, moc a moc! Originální a krásná povídka:D

12 Goddy Goddy | E-mail | 10. srpna 2008 v 22:01 | Reagovat

áááááááááááááá.... mám to ráda! :D

13 Tagryjka Tagryjka | Web | 11. srpna 2008 v 7:53 | Reagovat

Teda, Goddy? Ty jsi tu taky :-D?

14 nazde nazde | Web | 14. srpna 2008 v 1:37 | Reagovat

tak toto je upa supa povidka. kde je dalsi kapitola?

15 Jenny Jenny | Web | 17. srpna 2008 v 10:58 | Reagovat

Úžasné! Jako pokaždé...strašně se mi líbí to přátelství mezi Zmijozelákya Nebelvírem. A taky se mi strašně líbí popichování mezi Ew a Sirim...když to shrnu, celá tahle kapitolovka se mi strašně líbí.

16 Teresie Teresie | E-mail | Web | 19. srpna 2008 v 13:08 | Reagovat

Jeny má pravdu :D To přátelství mezi Zmijozelem a Nebelvírem je skvělý :)) a strašně se těším jak se bude vyvíjet vztah mezi Sirim a Ew :)) Jak se pořád škádlíjou a začínají bejt kamarádi nebo už spíš jsou :)) Těším se na další kapču zatím páááá :))

Tvoje Terinkááááááááááá

17 Aderna Aderna | 22. srpna 2008 v 2:08 | Reagovat

Skvele genialne užasne :))) akoze priznam sa poviedku som začala čitat pred necelymi dvoma hodkami a uz ju mam precitanu tak rychlo dalsiekapče plskyyyyyyy   :)))) !

18 Niken Niken | 22. září 2008 v 17:14 | Reagovat

teda supa povídka sem zvedavá na pokráčo

19 Niken Niken | 25. září 2008 v 18:42 | Reagovat

super povídka ...už aby bylo pokráčo

20 kajush kajush | 14. října 2008 v 18:07 | Reagovat

jn supéér hej pis dalsi mas to tu nej nic jineho nectu:D

21 Alex Alex | 10. listopadu 2008 v 15:36 | Reagovat

Skvělí dílek...kdy bude už pokráčko????

22 Nika Nika | 31. ledna 2009 v 23:30 | Reagovat

krasna kapitolka...uz by to chtelo pokracko :D

23 Annie Annie | Web | 2. února 2009 v 18:15 | Reagovat

pááni, tuhle kapitolovku jse přečetla jedním dechem, ale je mi líto, že nemá ještě další pokračování, protože číst tvou verzi zmijozeláků, tu takovou přátelskou, tak ta opravdu nemá chyby. je to prostě takové odlehčené. prostě dokonalé a myslím, že mluvím za všechny, že se neskonale moc těšíme na další pokračování a vývin této povídky. mooc prosím, moooc...chtělo by to aspon dokončit...

24 Alex Alex | Web | 3. března 2009 v 18:21 | Reagovat

Krása, strašně jsem si čtení téhle povídky užila! Doufám, že další díl bude brzy :)

25 ajulka ajulka | 4. března 2009 v 20:56 | Reagovat

hojky...tahle povidka je upa nejvíc libozní,lačová...prostě nemám slov faj krásná...doufám že bude pokráčko co nejdří viděla sem že už dlouho nepřibyla nová kapč tak doufam....

26 bára bára | 10. března 2009 v 15:00 | Reagovat

prosím další kapitoly

27 Teresqa Teresqa | 13. března 2009 v 22:19 | Reagovat

pls das sem jeste nekdy pokracovani?

28 Baruschka Baruschka | 4. června 2009 v 9:15 | Reagovat

ahoj ahoj smím se zeptat jestli bude pokráčko?

29 NiCooLka NiCooLka | 13. července 2009 v 0:45 | Reagovat

aooj...moc se mi tvoje povídka líbí ×) a doufám že přbyde nová kapitolka ×) i když skoro rok žádná nová nepřibyla ×(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama