14. Krvácející jizva

12. ledna 2009 v 20:47 | NarcissaB. |  Kdo vyhraje?
Tak už jsem tady zase s novou kapitolkou. Jste rádi? xD
Hrozně mě potěšilo, že se sešlo u minulé kapitoly celých deset komentářů, protože to jsem po tak dlouhé odmlce nečekala, ale jsem ráda, že na tenhle blog pořád někdo chodí a jsou to dokonce komentářepíšící čtenáři. Timto vám všem moc a moc děkuju :-*.
Kapitolu věnuju mojí milované Abogarth, která stále a stále nepolevuje v zájmu o mé povídky a je mi velkým povzbuzením i oporou (Ale pssst, ona o tom neví xD).
Doufám, že se vám tahle kapitola bude líbit, přestože je tak trochu okecávací.

NarcissaB.

14. Krvácející jizva

"Harry, shrň si tu ofinu víc do čela," peskovala ho Hermiona cestou na snídani druhý den ráno, ale Harrymu nebylo potřeba to příliš připomínat, protože tolik jako dnes se ještě jizvu schovat nesnažil.
"Já vím, já vím," mračil se otráveně. Jeho včerejší sen vyděsil totiž všechny, obzvlášť Tes a Harryho, který byl ochoten spěchat za Brumbálem ještě v noci, ale zabránilo mu v tom, když se trochu vzpamatoval. Ostatní nevyděsily tolik zprávy a Voldemortovy myšlenky, jako spíš rudá krev stékající po Harryho čele z jizvy, která se zničehožnic znovu otevřela. Přestože krev dokázali odstranit, jizva byla zarudlá a vypadala děsivě.
"S tímhle mám jít zítra na snídani do Velké síně?" zděsil se Harry při pohledu na svou tvář v zrcadle.
"Taky nemusíš jít na snídani," doporučil mu Fred škodolibě a odpovědí mu byl jen nasupený pohled, protože jídla se Harry, po prázdninách kdy hladověl u Dursleyových, opravdu vzdát nehodlal.
"Neměl bys jít nejdřív za Brumbálem, Harry?" starala se Ginny před Velkou síní.
"Když půjdu nejdřív za Brumbálem, tak nestihnu snídani," vysvětlil ledabyle, jakoby to bylo úplně jasné.
"A když půjdeš nejdřív za snídani, tak nemusíš stihnout vyučování," argumentovala Mia, ale odpovědí jí bylo pět pohledů ve stylu: "A to vadí?"
"Dobře, já se vzdávám," povzdechla si Hermiona zničeně. Když vcházeli do Velké síně Tes ji usměvavě chytila kolem ramen.
"Ale no tak, Mio, přece je znáš," smála se Tes. "Flákat se budou vždycky a všechno."
"Jak jsi mi to řekla?" zasmála se Hermiona.
"Mio," zubila se Tes. "Hermiona je trochu moc dlouhý."
Ke stolu se dostali s velkou pozornost, která na ně byla soustředěna kvůli Harrymu, ale jizvy si naštěstí nikdo nevšiml.
"Ofina funguje," zašeptal trefně George a v odpověď vybuchli všichni smíchy.
Harry se usadil u stolu vedle Tes, naproti Ronovi s Hermionou a z druhé strany si k němu přisedla Ginny. Na talíř si nandal pečlivě od všeho trochu a slyšel nadšený šepot od Rona směrem k bohatě prostřenému stolu.
"Skřítkové se zase vyznamenali."
"Naprostý souhlas," podpořili Rona trojhlasně Tes s dvojčaty. Hermiona se jako obvykle mračila, když se zmiňovali o skřítcích jinak, než chtěla ona.
Snídaně probíhala v zábavném duchu, Harry by klidně dokázal zapomenout na všechny starosti, co jim přinesla jeho večerní vidina, dokud mu ovšem Hermiona náhle neškubla talířem, ze kterého si zrovna bral křupavý sýrový toust.
"Zrovna to jím," zamračil se na hnědovlasou kamarádku.
"Brumbál se zrovna zvedá. Máš nejlepší příležitost vzhledem k tomu, že neznáš heslo od ředitelny," informovala ho.
"No jo," zamumlal Harry, popadl do ruky toust a hbitě se zvedal od stolu.
"Uvidíme se na hodině," řekl jim a mířil pryč.
"Máme Obranu!" zavolal za ním Ron, protože se u stolu zrovna objevily rozvrhy. Většinou je sice rozdávala profesorka McGonagallová anebo nebelvírští prefekti, ale letos se asi rozhodli změnit pravidlo.
"Pane profesore, pane profesore!" Harry se prohnal všemi tajnými chodbami, které znal, aby se co nejrychleji dostal k ředitelně a asi dvě chodby před chrličem Brumbála konečně dohnal.
"Co se děje, Harry?" zamračil se starostlivě Brumbál, když viděl, jak se k němu chlapec žene přes chodbu a jeho bystrozraku rozhodně nemohla ujít jizva na čele, která byla velmi dobře vidět, když se Harrymu při běhu rozhrnula ofina. "Co se ti stalo?" zděsil se ředitel.
"Právě o tom bych s vámi chtěl mluvit, pane řediteli," vyhrkl udýchaně Harry.
"Ale jistě. Tak pojďme do mé pracovny," nabídl Brumbál a už oba rychlým krokem zamířili k zajímavému chrliči strážícímu vchod do ředitelny.
"Tabulka čokolády," vyslovil ředitel heslo a chrlič se začal pomalu otáčet a odkryl tím pohybem točité schodiště, po kterém oba vyjeli do Brumbálovy pracovny, jež Harryho vždycky fascinovala fénixem Fawkesem počínaje a složitými, křehkými přístroji konče.
"Ahoj, Fawkesi," pozdravil fénixe na bidýlku Harry a fénix v odpověď roztomile zatrylkoval.
"Tak co se stalo, Harry?" naléhal Brumbál, když se konečně oba usadili v křeslech u jeho pracovního stolu. Harrymu neušel starostlivý pohled, který ředitel věnoval jeho jizvě, ale v denním světle mu to všechno najednou přišlo matoucí tak, že ani nevěděl odkud začít.
"Byl včera Snape u Voldemorta?" vyhrkl otázku. Ani nevěděl, jak se mu dostala na jazyk.
"Profesor Snape, Harry," opravil ho zamračeně ředitel. "Ale ano, Severuse si Tom skutečně v pozdních hodinách po hlavní hostině zavolal. Jak to souvisí s tvou jizvou?"
"Možná nijak," pokrčil rameny Harry a Brumbál vypadal čím, dál zmatenější. "Včera po příchodu do Nebelvírské věže jsem měl sen. Zdálo se mi o Voldemortovi a o Snapeovi - profesoru Snapeovi. Voldemort se vyptával na Bradavice a studenty a Snape mu řekl o Tes." Harry mimoděk zaťal ruce v pěst, protože ho ta skutečnost stále hrozně štvala, přestože to chápal. "Ale nebylo to všechno," vyhrkl, když se mu Brumbál chystal skočit do řeči. "Potom ještě mluvil o Snapeově věrnosti a nakonec ho propustil."
"Harry a jak to, že jsi to všechno viděl?" položil mu záludnou otázku.
"Myslím, že právě kvůli té jizvě. Ještě jsem vám totiž neřekl, že jsem všechno viděl z Voldemortova pohledu a mohl jsem i číst jeho myšlenky." Harry se otřásl při té vzpomínce, protože Voldemort byl nelidská zrůda a myšlenky a nápady v hlavě tomu i odpovídaly.
"A potom snu ti začala krvácet jizva?" ptal se zamyšleně Brumbál.
"To ano, ale předtím mě celý den pobolívala, ale já tomu moc nevěnoval pozornost. Možná jsem měl. Co to mělo všechno znamenat, profesore?" Brumbál se dlouho neměl k odpovědi. Starému čaroději se honily hlavou myšlenky tak zmateně, jako už dlouho ne.
"Myslím, že je to ukázka spojení mezi tebou a Voldemortem pomocí této neobyčejné jizvy." Kývl hlavou směrem k Harryho čelu. "Snad by ses tím neměl příliš zatěžovat, teda za podmínek, že se to nebude opakovat," zamračil se Brumbál. "A teď bys měl už upalovat na hodinu. Aby ses u nového učitele Obrany proti černé magii nezapsal špatně," mrknul na něj a Harry rychle sebral ze země brašnu se svými věcmi. Doufal, že Ron mu půjčí učebnice, aby pro ně nemusel letět do nebelvírské věže.
"A pane profesore," otočil se Harry ve dveřích, když si na něco vzpomněl. "Varujte profesora Snapea, aby si dával mnohem větší pozor při své roli špeha. Myšlenky, které se o tomto tématu honily Voldemortovi hlavou nepatřily k nejmírnějším." Brumbál vzal Harryho varování na vědomí lehkým kývnutím hlavou a Harry hned věděl, že se Brumbál osobně postará, aby se Snapeovi něco nestalo.

K učebně Obrany proti černé magii se Harry přiřítil minutu před zvoněním a byl rád, že to stihl tak rychle, přestože tohle byl jeho asi životní rekord v běhu po bradavických chodbách. A to i přesto že se s Ronem na hodiny naběhaly už hodně. Narychlo si ještě připlácl vlasy na čelo, aby skryl ošklivou zarudlou jizvu a vpadl do učebny.
Ron na něj jako obvykle mával z poslední lavice, nebelvírští se zubili a zmijozelští vrhali nepřívětivé pohledy a uštěpačné poznámky na druhou stranu třídy. Vládl status quo.
"No to je dost, že jdeš," obořila se na něj Tes, když udýchaně dopadl do lavice.
"Si moc nestěžuj. Právě jsem trhnul rekord," zašklebil se na ní a ulehčeně vyndával pergameny z tašky, protože v hromádce Ronových věcí zahlédl i jasně zelenou učebnici.
"Tak co ti řekl Brumbál?" Hermiona očividně hořela zvědavostí.
"Vzato kolem a kolem, vůbec nic," zašklebil se Harry a Tes i Ronovi zacukaly koutky úst. Tes moc dobře znala tohle prohlášení, protože sama nejlépe věděla, že Albus je mistr ve vyposlechnutí informací a následovného širokého "okecávání" tématu tak, aby se druhý téměř nic nedozvěděl.
Další diskuzi uťalo prudké prásknutí dveřmi, které vedly z učebny do kabinetu Obrany proti černé magii, což značilo, že se nejspíš dostavil jejich nový profesor. Omyl! Byla to profesorka a její vzhled donutil téměř všechny překvapením zalapat po dechu.
"Páni," uslyšel Harry obdivný vzdech odněkud z míst, kde seděl Seamus s Deanem. Nebyl to ani tolik profesorčin fyzický zjev, který uchvátil (i když ten měl také dost velký podíl), ale spíš zářivě rudé oči a špičáky trošku delší než by bylo obvyklé. Všem došlo, že nová profesorka nebude jen obyčejný člověk.
"Dobrý den, studenti," pozdravila je s lehkým úklonem hlavy a širokým úsměvem, jenž spíš naháněl hrůzu. "Jsem vaše nová profesorka Obrany proti černé magii a jmenuji se Christin Desmondová. Jak jste si jistě všichni všimli, jsem upírka." Toto zlověstné prohlášení následoval další děsivý úsměv. Kupodivu jako úplně první zareagoval Draco Malfoy.
"No to je skvělý," řekl polohlasem směrem k Pansy, ale dostatečně nahlas, aby ho všichni slyšeli. "Nejdřív nemehlo, potom idiot a pak vlkodlak a Smrtijed a teď dokonce upír. Horší už to snad být nemůže."
"Ale může, pane Malfoyi," mrkla na něj nová profesorka, ale v jejím postoji bylo něco výhružného, takže všichni okamžitě pochopili, že jakákoli nekázeň a podobné poznámky nebudou tolerovány.
"Jak víte, jak se jmenuju?" nechápal Malfoy a děsivý vzhled učitelky ho zjevně nevyděsil. Tedy to alespoň nedával najevo, což u něj bylo obvyklé.
"No rodinná podoba je nepřehlédnutelná," prohlásila k pobavení zbytku třídy, především Nebelvírských, ale Tes trochu ztuhla, protože i její podoba do té teorie zapadala. "A navíc mám celkem užitečný zasedací pořádek," usadila mladého Malfoye a skutečně ze štosu papírů ve svých rukou zvedla jeden pergamen s jejich jmény i rozsazením ve třídě. Hermionu napadlo, že ho musela vytvořit předtím, než vstoupila do třídy, aby ho měla aktuální.
"Ale abych se ujistila, že se pergamen neplete, budu vás po jednom vyvolávat. Také proto, abych si vás lépe zapamatovala.
"No potěš koště," zašeptal Harrymu do ucha Ron. "Něco mi říká, že to s ní bude -" Co, to už se mladý Potter nedozvěděl, protože hlas profesorky šlehl místností jako bič.
"Ronald Weasley!"
"Ano!" vyletěl ze svého místa Ron zděšeně k pobavení svých spolužáků i Desmondové.
"Vskutku," zavrtěla hlavou pobaveně učitelka. "Posaďte se," kývla na něj, když se Ron k ničemu neměl. "A nebavte se s panem Potterem o hodině," dodala dílem výhružně, dílem pobaveně.
***
Po namáhavém pondělním dni se jejich čtyřčlenná skupinka sešla s Fredem, Georgem a Ginny až na večeři. Zdálo se, že v celé Velké siní se probírá jenom jejich nová profesorka, upírka.
"Už jste měli Obranu?" vyhrknul na ně Fred, jakmile se dvojčata přiřítila na večeři.
"Jistěže měli, bavili jsme se o tom na snídani," oznámila jim popuzeně Hermiona, protože těžko snášela, když ji někdo neposlouchal.
"A co jí říkáte?" vyzvídal Fred a vypadalo to, že oba začnou nadšením poskakovat pod začarovaným stropem, na kterém začaly pomalu vykukovat první hvězdy.
"Je dost přísná, ale vypadá dost inteligentní," pokrčila Tes rameny a dál se ládovala večeří.
"Je úplně skvělá," rozplývala se unisono dvojčata. "Myslím, že jsme se zamilovali," řekli zasněně a zamrkali směrem k učitelskému stolu. Hermiona, Ginny, Tes a Harry dostali strašný záchvat smíchu a Harry se dokonce málem udusil dýňovou šťávou, které se neprozřetelně napil a Tes mu musela poskytnout štědrou ránu do zad.
"Vždyť vy jste dneska ani Obranu neměli," nechápal Ron.
"Ale my jsme jí potkali o velký přestávce po třetí hodině. Načapala nás, jak měníme chodbu v šestém patře v ledovou plochu," vysvětloval nadšeně Fred.
"A nejenže nám neodebrala body," smál se George.
"Ale dokonce nám pomohla!" jásala dvojčata unisono a všichni v jejich okolí se začali strašně smát.
"Tak to bych od ní nečekala," chechtala se Tes a hodila pohledem k učitelskému stolu. Chladná a přísná upírka zrovna nevypadla na to, že by se chystala podporovat takové lumpy, jako dvojčata, ale evidentně se tak stalo.
"Nevíte někdo, co se stalo Malfoyovi?" změnil Ron téma, když se náležitě vysmáli. Po jeho otázce se všichni hromadně otočili na zmijozelský stůl, jakoby Malfoyovi měla narůst druhá hlava. "Já jen, že nás dneska ani neprovokoval," vysvětlil.
"To je fakt," zamračil se Harry.
"Třeba je nemocnej," přispěl svým postřehem do debaty Fred a všichni se společně rozesmáli. Tedy až na Hermionu, která se z nepochopitelných důvodů nepřívětivě mračila.
"Co se děje, Hermiono?" nechápal Harry. "Vždyť i ty musíš uznat, že je Malfoy letos nějakej divnej."
"Možná dospěl dřív než vy čtyři," vyštěkla Hermiona naštvaně a vyskočila od stolu ještě před tím, než mohl někdo pochopit, proč se na ně vlastně naštvala.
"Já jí snad nikdy nepochopim," pokrčil rameny Ron a dál se věnoval své večeři. Ostatní následovali jeho příkladu a hovor se stočil k nejoblíbenějšímu tématu, kterým byl famfrpál a Hermionino nepochopitelné chování bylo odsunuto do pozadí.
"V tomhle něco bude," uchechtla se tichoulince pro sebe Teresa, protože jako jediná dál sledovala Malfoye a proto jí nemohl uniknout pohled věnovaný Hermioně. Nebyla sice dokonalým znalcem bradavických poměrů, ale tohle by správně dokázala zařadit mezi 'neobvyklé'. "Velmi neobvyklé," poznamenala, když se mladý blonďák najednou zvedl od zmijozelského stolu a rychlým krokem zamířil ven z Velké síně.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Abogarth Abogarth | 13. ledna 2009 v 9:22 | Reagovat

Neobvyklé??? CO mě napínáš?? Pomoc! Jinak moc děkuju za věnování, to je dílek jak vyšitej pro mě, už jen pro to, že nová učitelka je upírk a já upíry miluju! Ještě bys tam mohla dát nějakýho sexy upíra a byla bych nadmíru spokojená. Ale i dílek věnovanej Severusovi by stačil, no vždyť mě znáš xP. Jinak opět hezká kapitolka, až na ten konec. To zas budu celej den přemejšlet co to má znamenat.

2 Nikushqa Nikushqa | Web | 13. ledna 2009 v 17:01 | Reagovat

krasna kapitolka tesim sa na daslsiu a je mi luto harryho to z tou jazvou :(

inac super:D:D:D:D:D:D:D:D

3 máka máka | 13. ledna 2009 v 17:21 | Reagovat

Moooooc žúžasný :D chtěla bych potkat profesora, kterej pomáhá záškodníkům! Upíří učitelka je fakt dobrej nápad...a Abogarth? Při troše fantezie najdeš i sexy(relativně) (neto)upíra už tady....:D

4 Jasmína Jasmína | E-mail | Web | 13. ledna 2009 v 21:52 | Reagovat

:D super to je :)) těším se na pokráčko :)

5 Amy leeeee Amy leeeee | Web | 14. ledna 2009 v 13:55 | Reagovat

Velmi neobvyklé??? Neplánuješ tady náááhodou páreček Hermi\Draco?? xD

To by šiklo :)

6 Polgara Polgara | Web | 14. ledna 2009 v 15:38 | Reagovat

Teda, kapitola je napsaná výborně, jenom mi uniká skutečnost, od kdy tam vystupuje ta upírka, asi si budu muset přečíst předchozí kapitoly znovu a stou okecávací kapitolou, ono když sou jednou za čas, tak to nevadí, ba naopak

7 NarcissaB. NarcissaB. | E-mail | Web | 14. ledna 2009 v 15:59 | Reagovat

Milá Poli, ta upírka tam vystupuje teprve od této kapitoly, protože je to nová postava. Já vím, že postava učitele OpČM je staré klišé, ale já si nemohla pomoct...

8 Polgara Polgara | Web | 14. ledna 2009 v 16:55 | Reagovat

Narcissa: aha, no co, aspoň sem si připoměla některé události...8O)

9 Abogarth Abogarth | 14. ledna 2009 v 21:21 | Reagovat

máka: No ńemusim k tomu mít fantazii, mě přijde sexy už takhle xDD. Je to moje nej postava, co jinýho by se taky ode mě čekalo :)

10 Theresa Theresa | 16. ledna 2009 v 15:20 | Reagovat

Hezká kapitola, plná hodně nových informací. "Myslím, že jsme se zamilovali," mě fakt pobavilo. Zamilovaná dvojčata to je  opravdu něco. A oba do jedné osoby. :-D

Moc se těším na další kapitolu a vysvětlení Dracova a Hermionina podivného chování. I když kdyby spolu nic neměli a bylo v tom něco jiného, tak by to, myslím, téměř všechny překvapilo. No uvidíme. :-D

11 Nelll Nelll | Web | 18. ledna 2009 v 20:48 | Reagovat

Nechceš je náhodou dát dohromady????!!!! Jinak super kapča:)

12 Mary(jinak taky Irene, Irušák... a ten mimoň veldle mě:...) Blackfight (jinak taky buFáč, BiFialintilie, pár stováčků let před letopočtem... říkejme tomu individuu australopytékus... ne.... BlaFina!) Mary(jinak taky Irene, Irušák... a ten mimoň veldle mě:...) Blackfight (jinak taky buFáč, BiFialintilie, pár stováčků let před letopočtem... říkejme tomu individuu australopytékus... ne.... BlaFina!) | Web | 19. ledna 2009 v 16:45 | Reagovat

supééééééééééééééééééér! další, další, další....rychle další!!!!

13 wladka wladka | Web | 23. ledna 2009 v 15:09 | Reagovat

ahooooj    fakt  velmi pekne pises    kedy bude dalsia

14 Leena Leena | Web | 31. ledna 2009 v 23:37 | Reagovat

úžasné!! :-) už se těšim na další kapčuli :-)

15 Vani Vani | 16. února 2009 v 14:09 | Reagovat

co dodat, luxusní, jak jinak..tahle povídka je jend az mojich nejoblíbejnějších..jen tak dále. :)

16 Watcookie Watcookie | Web | 16. února 2009 v 15:00 | Reagovat

Ahoj, hej súpr trúpr blog, nechtěla bys spřátelit píšu taky povídky, ikdyž ne tak dobrý jako ty;-) kdyžtak napiš na můj blog, za odpověď děkuji, pa a hodně štěstí....

17 nel-ly nel-ly | 21. února 2009 v 20:30 | Reagovat

To jako fakt? Hermiona a Malfoy?:D Doufám, že se mezi Harrym a Tess něco konečně stane... (to propojení Ron-Hermiona, Ginny-Harry.. mi nikdy nesedělo) Jen piš dál!!! A rychle... jsem zaujatá "neobvyklou" povídkou:D:D

18 Alex Alex | Web | 27. února 2009 v 14:38 | Reagovat

Jé, pěkný to tady máš :). Budu si to tu muset prostudovat :D.

Jsme dneska přežily rj a to je úspěch :).

Takže spřátelujem, je ti to doufám jasný? :)

19 bára bára | 2. března 2009 v 19:57 | Reagovat

další kapitoly pls !!!!!!!!!!!! ja bych nemela co cist a to nesnasim

20 Asci Asci | Web | 12. března 2009 v 21:49 | Reagovat

máš skvělí povídky a bude tady k téhle pokráčko?

21 Annie Annie | Web | 22. března 2009 v 21:40 | Reagovat

mám takový neblahý pocit, že se už pokráčka nedočkáme. Prosím moooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc kapitolku.. už jen kvůli nám..

22 Watcookie Watcookie | Web | 26. března 2009 v 15:26 | Reagovat

Týjo, máš tu dost pěkných povídek bych ani nečekala (teda oproti mě :-D) a taky pěknej design, nechtěla bys spřátelit? Kdyžtak napiš na můj blog, za odpověď děkuji a hodně štěstí v dalším psaní ;-)

23 Mina Mina | Web | 29. března 2009 v 16:09 | Reagovat

Ahoj, nechceš spriateliť ?

24 Angela Dumbledore Bleck Lupinova Angela Dumbledore Bleck Lupinova | E-mail | Web | 6. dubna 2009 v 15:48 | Reagovat

uuu novy par

25 barbrozinka barbrozinka | 12. dubna 2009 v 23:42 | Reagovat

Ahojky, povídky jsou uplně super, ale mám jeden dotaz. Nejvíc jsem si zamilovala povídku Boj s láskou a..už víš kam mířím?? Skončilo to tak děsně napínavém momentu a já se obávám, že podle data se už pokráčka asi nedočkáme...a já bych se moc přimlouvala za pokračování:_)

26 Nelll Nelll | Web | 18. dubna 2009 v 16:45 | Reagovat

Nechtelo by to pokracko? Prosim, prosim....

27 miki miki | 19. dubna 2009 v 19:14 | Reagovat

moc se mi libi povidka nikdy nerikrj nikdy nicmene pokracka se uz asi nikdy nedockam co? pls je to skoda mas talent

28 Kattelin Kattelin | E-mail | Web | 3. května 2009 v 8:28 | Reagovat

néééé...jakto, že už není další kapča????? Jinak (prozatim domnělá) dvojce Dramiona ...fakt BEST....jen by mě zajmaly další páry.....

29 Amy Leeeee Amy Leeeee | 24. května 2009 v 21:54 | Reagovat

Hmmmm...by chtělo pokráčko :D

30 rytiny rytiny | E-mail | Web | 1. srpna 2009 v 12:44 | Reagovat

Ahoj,
na webu www.rytiny.cz právě probíhá první kolo soutěže pro autory povídek, básní a ilustrací.
Zůčastníš se?

31 Ewelyn Dark Ewelyn Dark | Web | 9. října 2009 v 18:02 | Reagovat

kraasaaaa aadhernaa poviedka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama