1. Kapitola

28. října 2009 v 12:06 | Renn |  Bouře Smrtijedů
Možná už si někteří z vás všimli, že se v menu objevila nová rubrika. Povídka Bouře Smrtijedů je dílem Renn a já vám sem přináším první kapitolu. Mně osobně se povídka už ze začátku líbí a přestože je první kapitola docela krátká, myslím, že má nemalý potenciál :).

A Rennino věnování: pro Zuzku Chmelovou, super kamarádku s dobrýma nervama, která je jedna z mála, co mě znají a neodsuzujo.

Přeji hezké počtení :)


Nad Londýnem vládla bouře, ale ani tento přírodní jev nebyl schopen zabránit jedné osobě, aby vyšla z tepla a sucha svého domu a šla splnit úkol, který jí byl přidělen. Lidé, kteří ji uviděli, si zajisté pomysleli, že je asi blázen. Tento pocit byl asi vyvolán pohledem na její prazvláštní oblečení. Měla na sobě dlouhý černý plášť, který byl již skrz naskrz promočen a pod kterým svírala hůlku.
Pospíchala, ale nemohla běžet. Tím by byla až moc nápadná. Ostražitě se ohlédla, ale nezahlédla nic znepokojujícího
Přidala do kroku a za chvilku se ocitla na smluveném místě. Podívala se na hodinky. Ještě měl minutu. Pro jistotu se ještě rozhlédla kolem sebe, hůlku pevně svírala v ruce, aby ji v případě potřeby mohla rychle vytasit.
Za ní se ozvalo hlasité PRÁSK! Rychle se otočila, jedním rychlým pohybem vytáhla hůlku a připravena použít jakoukoliv kletbu, se otočila.
"Dobrý večer, Nymphadoro." Usmál se na ni starý muž s půlměsícovými brýlemi a pronikavýma očima.
"Profesore Brumbále." Vydechla Nymphadora.
"Jak se máte?" Tohle byla jedna z věcí, které Nymphadora nechápala. Ve světě řádí smrtijedi a on se dokáže zeptat na tak obyčejnou věc. Na jistě! Byl to přece Albus Brumbál! Jediný, koho se Voldemort kdy bál, takže jemu nic nehrozilo.
"Moc dobře ne." Dostala ze sebe nakonec.
Jindy žena plná života a energie se teď stále otáčela přes rameno.
"Vypadáte unaveně." Poznamenal Brumbál.
"V poslední době jsem toho moc nenaspala."
Brumbál najednou zvážněl.
"Podepsali to?"
Místo odpovědi si strčila ruku do pláště a za chvíli z něj vytáhla pergamen. který byl opatřen vodě odpudivým kouzlem, takže i přes to, že byla celá promočená, byl naprosto suchý.
Brumbál se usmál a převzal od ní listinu.
"Při zpáteční cestě si dávejte pozor, Nymphadoro." Zase zvážněl.
"Od zmizení Kingsleyho Pastorka si nemůžeme být jistí, koho z nás sledují."
Nymphadora přikývla. Od doby, co byl Kingsley Pastorek prohlášen za pohřešovaného, celkem dost se toho změnilo. Všichni začali být ještě nervóznější a ostražitější, než-li dřív.
Brumbál se podíval na své hodinky.
"Už budu muset jít."
"Na shledanou."
Brumbál jí věnoval poslední usměvavý pohled a s hlasitým PRÁSK! Zmizel.
Nymphadora se chtěla taky přemístit, ale dříve, než se rozmyslela, kam to bude, se ozvalo asi pětkrát dalších - PRÁSK a před ní stanulo pět smrtijedů.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 wladka wladka | Web | 26. listopadu 2009 v 14:56 | Reagovat

ouuuuuu zaujimavy zaciatok
a bude bitka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama